Sonck begrijpt KRC Genk: "Hij was nooit een meerwaarde"

door
Sonck begrijpt KRC Genk:

KRC Genk lijkt toch zeer weinig geduld te hebben met zijn zomeraanwinsten. Carel Eiting en Ike Ugbo werden al van de hand gedaan. Wesley Sonck sprak over deze twee uitgaande transfers van zijn ex-ploeg.


Genk haalde Eiting afgelopen zomer voor een prikje weg bij Ajax. De Amsterdammers zullen balen, want zij hadden nog recht op 20% bij een doorverkoop. Genk verbrak het contract met de Nederlander en Huddersfield pikte hem op. Sonck begrijpt dat Genk Eiting liet vertrekken. "Hij is nooit een meerwaarde geweest voor Genk, zelfs in geen enkele wedstrijd die ik gezien heb van hem. Je ziet toch dat er een verschil is tussen het Nederlandse en Belgische voetbal. Het is niet makkelijk voetballen in België”, zei hij aan Sporza.

UGBO

Ugbo werd uitgeleend aan Troyes, mét aankoopoptie. De spits kostte afgelopen zomer nochtans 3,5 miljoen euro. Na Cyriel Dessers weer een miscast van Genk in de spits? "Ugbo weg, dat was toch verrassend. Of Genk een spitsenprobleem heeft? Er zijn een paar jonge jongens, maar dat is nog te vroeg. Je hebt Nemeth en die kan zeker iets en misschien is hij de optie om Ugbo te vervangen."

Nemeth is een een 19-jarige Hongaar die tegen Beerschot onlangs nog scoorde. Hij wordt aanzien als een spits met veel toekomst en het lijkt erop dat Genk eindelijk plaats maakt voor zijn talenten. Zo werd de zeer matige Bastien Toma ook gestald bij St. Gallen, wat goed nieuws is voor een toptalent zoals Luca Oyen.

  

LEES OOK: Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Moet Nemeth volop zijn kans krijgen?

Meest recent

'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

3
3
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

233
233
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

366
366
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

38
38
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

223
223
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

26
26
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

404
404
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

344
344
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

424
424
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

535
535
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

294
294
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

549
549
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

423
423
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

209
209
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

497
497
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

626
626
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

534
534
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

120
120
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

225
225
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

302
302
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

338
338
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

496
496
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

105
105
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

495
495

Meer sportnieuws