Sonck begrijpt KRC Genk: "Hij was nooit een meerwaarde"

door
Sonck begrijpt KRC Genk:

KRC Genk lijkt toch zeer weinig geduld te hebben met zijn zomeraanwinsten. Carel Eiting en Ike Ugbo werden al van de hand gedaan. Wesley Sonck sprak over deze twee uitgaande transfers van zijn ex-ploeg.


Genk haalde Eiting afgelopen zomer voor een prikje weg bij Ajax. De Amsterdammers zullen balen, want zij hadden nog recht op 20% bij een doorverkoop. Genk verbrak het contract met de Nederlander en Huddersfield pikte hem op. Sonck begrijpt dat Genk Eiting liet vertrekken. "Hij is nooit een meerwaarde geweest voor Genk, zelfs in geen enkele wedstrijd die ik gezien heb van hem. Je ziet toch dat er een verschil is tussen het Nederlandse en Belgische voetbal. Het is niet makkelijk voetballen in België”, zei hij aan Sporza.

UGBO

Ugbo werd uitgeleend aan Troyes, mét aankoopoptie. De spits kostte afgelopen zomer nochtans 3,5 miljoen euro. Na Cyriel Dessers weer een miscast van Genk in de spits? "Ugbo weg, dat was toch verrassend. Of Genk een spitsenprobleem heeft? Er zijn een paar jonge jongens, maar dat is nog te vroeg. Je hebt Nemeth en die kan zeker iets en misschien is hij de optie om Ugbo te vervangen."

Nemeth is een een 19-jarige Hongaar die tegen Beerschot onlangs nog scoorde. Hij wordt aanzien als een spits met veel toekomst en het lijkt erop dat Genk eindelijk plaats maakt voor zijn talenten. Zo werd de zeer matige Bastien Toma ook gestald bij St. Gallen, wat goed nieuws is voor een toptalent zoals Luca Oyen.

  

LEES OOK: Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Moet Nemeth volop zijn kans krijgen?

Meest recent

Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

0
0
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

22
22
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

48
48
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

97
97
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

50
50
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

128
128
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

407
407
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

216
216
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

258
258
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

274
274
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

98
98
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

715
715
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

356
356
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

348
348
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

349
349
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

239
239
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

425
425
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

393
393
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

133
133
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

519
519
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

233
233
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

118
118
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

443
443
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

408
408

Meer sportnieuws