"Geen top acht zou een mislukking zijn voor Standard"

197 stemmen

Standard leek de voorbije weken aan een kleine wederopstanding bezig te zijn. Het was al zeer actief op de transfermarkt en aanwinsten als Dewaele, Cafaro en Emond toonden zich meteen een meerwaarde. Daardoor wisten de Rouches ook Anderlecht en Club Brugge in bedwang te houden, al werd dat zondag gevolgd door een pijnlijke thuisnederlaag tegen KV Mechelen.


Het elftal van Standard zal op de laatste dag van de transferperiode nog de nodige transformaties ondergaan, want er zitten nog heel wat deals in de pijplijn op Sclessin. Met nog enkele verse aanwinsten moet trainer Luka Elsner de jacht op deelname aan de play-offs alsnog tot een goed einde zien te brengen.

"Met deze ploeg moet Standard bij de eerste acht staan, zelfs al zit Amallah nog op de Africa Cup", stelt analist Alexandre Teklak ook bij RTBF. "We moeten hun kern ook niet overschatten. Op de vierde plaats moeten ze niet staan, daarvoor hebben ze onvoldoende kwaliteit. Maar voor de achtste plaats moet Standard wel kunnen meespelen, zeker met de transfers die ze deze maand gedaan hebben."

INHAALRACE
Er wacht Standard wel nog een stevige inhaalrace als het nog aan Play-Off II wil deelnemen, want na 24 gespeelde wedstrijden staat het pas op de twaalfde plaats. Het moet in zijn laatste tien wedstrijden nog een kloof van zes punten zien te dichten. STVV, KRC Genk, KV Kortrijk en Cercle Brugge zullen al zeker gepasseerd moeten worden.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Zal Standard nog de top acht halen?

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

2
2
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

17
17
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

25
25
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

26
26
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

29
29
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

250
250
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

302
302
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

123
123
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

52
52
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

529
529
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

104
104
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

121
121
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

151
151
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

143
143
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

435
435
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

139
139
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

604
604
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

174
174

Meer sportnieuws