Het wordt afwachten of er op Deadline Day nog iets zal bewegen bij Anderlecht, nadat Paars-Wit zich de voorbije maand zeer rustig hield op de transfermarkt. Taylor Harwood-Bellis werd na een halfjaar al doorgestuurd naar Stoke City, maar verder bleef het windstil op het vlak van transfers in het Lotto Park. Er lijkt momenteel eerder iets te gaan gebeuren op uitgaand vlak dan op inkomend vlak.
Er zijn immers een aantal spelers in de ruime kern van Vincent Kompany die niet tevreden zijn met hun speelminuten. Benito Raman spuwde na de match op Union nog zijn gal, terwijl het de voorbije dagen klonk dat ook Killian Sardella nog op huurbasis zou willen vertrekken. Daarnaast gingen er deze maand ook al geruchten over een mogelijk vertrek van Francis Amuzu.
Op zijn 22ste heeft de flankaanvaller nog altijd geen basisplaats beet. Dit seizoen kreeg hij wel speelminuten in 29 wedstrijden, waarin hij goed was voor vijf doelpunten en vier assists. Het merendeel daarvan waren wel invalbeurten, slechts twaalf keer kwam Amuzu aan de aftrap. Zeker de laatste weken geeft Kompany doorgaans de voorkeur aan Yari Verschaeren en Lior Refaelov op de flanken.
NICE
Er zijn huuraanbiedingen voor Francis Amuzu geweest de afgelopen weken. Bijvoorbeeld #Nice wilde de winger wel aantrekken, maar #RSCA zag dat niet zitten.
— Pieter-Jan Calcoen (@PJCalcoen) January 30, 2022
LEES OOK: Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany
Jannick Lanckriet