Standard zwaait oudgediende uit

162 stemmen
Standard zwaait oudgediende uit

Standard beleefde al een zeer drukke transferperiode tot dusver. De Rouches haalden met Joachim Van Damme, Mathieu Cafaro, Gilles Dewaele en Renaud Emond streken er deze maand al vier nieuwkomers neer, maar met Hugo Siquet en Nicolas Gavory vertrokken er ook al twee spelers. De Rouches willen zich nog versterken, maar daarvoor moest er eerst nog volk vertrekken.


Een eerste uitgaande transfer is alvast een feit, want Standard neemt definitief afscheid van Collins Fai. De 29-jarige Kameroener was al zes jaar aan de slag op Sclessin, maar kwam de laatste seizoenen alsmaar minder aan de bak. Vorig seizoen verloor hij zijn basisplaats aan de jonge Siquet, maar ook na diens vertrek werd er niet op Fai gerekend. Met Dewaele haalde Standard meteen een andere rechtsachter.

Momenteel speelt Fai met Kameroen nog de Africa Cup, maar daarna zal hij niet meer in Luik terugkeren. Hij zet zijn carrière verder in Saudi-Arabië, waar Al Tai zijn komst aangekondigd heeft. Volgens L'Avenir tellen zij nog 300.000 euro neer om Fai zes maanden voor het einde van zijn contract bij Standard binnen te halen.

VERVANGER
Fai speelde in totaal 162 wedstrijden voor Standard, waarin hij aftikt op vier doelpunten en 22 assists. De Rouches hadden in januari 2016 150.000 euro neergeteld om hem bij Dinamo Boekarest weg te halen en maken dus nog winst. De komende dagen gaan ze wellicht nog op zoek naar een vervanger, want een alternatief voor Dewaele is er anders niet.


LEES OOK: Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Had Standard hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

202
202
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

183
183
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

63
63
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

54
54
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

496
496
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

253
253
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

114
114
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

114
114
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

120
120
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

94
94
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

280
280
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

112
112
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

400
400
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

100
100
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

135
135
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

562
562
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

205
205
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

354
354
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

268
268
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

140
140
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

195
195
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

525
525

Meer sportnieuws