Standard zwaait oudgediende uit

door
Standard zwaait oudgediende uit

Standard beleefde al een zeer drukke transferperiode tot dusver. De Rouches haalden met Joachim Van Damme, Mathieu Cafaro, Gilles Dewaele en Renaud Emond streken er deze maand al vier nieuwkomers neer, maar met Hugo Siquet en Nicolas Gavory vertrokken er ook al twee spelers. De Rouches willen zich nog versterken, maar daarvoor moest er eerst nog volk vertrekken.


Een eerste uitgaande transfer is alvast een feit, want Standard neemt definitief afscheid van Collins Fai. De 29-jarige Kameroener was al zes jaar aan de slag op Sclessin, maar kwam de laatste seizoenen alsmaar minder aan de bak. Vorig seizoen verloor hij zijn basisplaats aan de jonge Siquet, maar ook na diens vertrek werd er niet op Fai gerekend. Met Dewaele haalde Standard meteen een andere rechtsachter.

Momenteel speelt Fai met Kameroen nog de Africa Cup, maar daarna zal hij niet meer in Luik terugkeren. Hij zet zijn carrière verder in Saudi-Arabië, waar Al Tai zijn komst aangekondigd heeft. Volgens L'Avenir tellen zij nog 300.000 euro neer om Fai zes maanden voor het einde van zijn contract bij Standard binnen te halen.

VERVANGER
Fai speelde in totaal 162 wedstrijden voor Standard, waarin hij aftikt op vier doelpunten en 22 assists. De Rouches hadden in januari 2016 150.000 euro neergeteld om hem bij Dinamo Boekarest weg te halen en maken dus nog winst. De komende dagen gaan ze wellicht nog op zoek naar een vervanger, want een alternatief voor Dewaele is er anders niet.


LEES OOK: Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

Had Standard hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

61
61
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

6
6
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

75
75
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

167
167
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

101
101
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

36
36
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

182
182
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

53
53
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

75
75
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

196
196
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

337
337
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

87
87
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

78
78
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

137
137
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

231
231
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1012
1012
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

185
185
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

296
296
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

164
164
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

182
182
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

503
503
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

239
239
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

310
310
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

696
696

Meer sportnieuws