Standard zwaait oudgediende uit

door
Standard zwaait oudgediende uit

Standard beleefde al een zeer drukke transferperiode tot dusver. De Rouches haalden met Joachim Van Damme, Mathieu Cafaro, Gilles Dewaele en Renaud Emond streken er deze maand al vier nieuwkomers neer, maar met Hugo Siquet en Nicolas Gavory vertrokken er ook al twee spelers. De Rouches willen zich nog versterken, maar daarvoor moest er eerst nog volk vertrekken.


Een eerste uitgaande transfer is alvast een feit, want Standard neemt definitief afscheid van Collins Fai. De 29-jarige Kameroener was al zes jaar aan de slag op Sclessin, maar kwam de laatste seizoenen alsmaar minder aan de bak. Vorig seizoen verloor hij zijn basisplaats aan de jonge Siquet, maar ook na diens vertrek werd er niet op Fai gerekend. Met Dewaele haalde Standard meteen een andere rechtsachter.

Momenteel speelt Fai met Kameroen nog de Africa Cup, maar daarna zal hij niet meer in Luik terugkeren. Hij zet zijn carrière verder in Saudi-Arabië, waar Al Tai zijn komst aangekondigd heeft. Volgens L'Avenir tellen zij nog 300.000 euro neer om Fai zes maanden voor het einde van zijn contract bij Standard binnen te halen.

VERVANGER
Fai speelde in totaal 162 wedstrijden voor Standard, waarin hij aftikt op vier doelpunten en 22 assists. De Rouches hadden in januari 2016 150.000 euro neergeteld om hem bij Dinamo Boekarest weg te halen en maken dus nog winst. De komende dagen gaan ze wellicht nog op zoek naar een vervanger, want een alternatief voor Dewaele is er anders niet.


LEES OOK: Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

Had Standard hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

12
12
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

69
69
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

231
231
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

61
61
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

428
428
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

184
184
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

191
191
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

387
387
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

97
97
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

325
325
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

251
251
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

552
552
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

165
165
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

530
530
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

109
109
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

84
84
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

247
247
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

64
64
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

172
172
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

200
200
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

98
98
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

344
344
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

586
586
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

115
115
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

34
34

Meer sportnieuws