Verdediger compleet door het lint: STVV grijpt in

door
Verdediger compleet door het lint: STVV grijpt in

STVV had vrijdagavond de eer om als eerste Belgische club weer supporters te verwelkomen in het stadion. Maar dat leverde geen sportief succes op, de Kanaries verloren na een povere wedstrijd met 0-1 van Sporting Charleroi. Bovendien gingen vlak na de match de poppen aan het dansen.


Heel wat spelers bleven onder hun gewenste niveau bij de Limburgers, maar vooral Junior Pius werd zwaar op de korrel genomen door de aanwezige fans. Achteraf ging de verdediger wel verhaal halen bij de spionkop. Er daarbij liet hij zijn onvrede duidelijk merken. Zo spuwde Pius richting de supporters en stak hij opzichtig zijn middenvinger op. Enkele ploegmaats moesten hem vervolgens in bedwang houden. Daarna zou het ook nog tot een confrontatie tussen de fans en assistent-coach Dennis Schmitt zijn gekomen.

Een pijnlijke avond dus voor de Truienaars. Daags nadien besloot de club dan ook om in te grijpen. Zo kwam STVV met een statement van CEO Takayuki Tateishi naar buiten. "Ik wil me verontschuldigen namens de club. De confrontaties waren betreurenswaardig", klinkt het. "Hoewel we het motief achter de acties van Dennis en Junior begrijpen, keuren we de manier waarop zeker niet goed."

INTERNE GESPREKKEN
Tateishi maakt zich sterk dat beide hoofdrolspelers zich voor 100% inzetten namens de club. Al werden ze inmiddels wel op de vingers getikt. "We hebben met hen gesproken. Door de achtereenvolgende heftige wedstrijden, het zure verlies en het uitjouwen van de eigen speler, reageerden ze uit volle emoties. Maar ik weet dat ze niets anders dan respect hebben voor de club. Ze verontschuldigen zich tegenover de STVV-supporters voor hun gedrag", besluit men.

LEES OOK: 'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV moet Pius een boete geven ...

Meest recent

‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

41
41
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

27
27
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

116
116
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

59
59
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

168
168
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

246
246
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

103
103
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

99
99
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

183
183
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

309
309
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

301
301
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

58
58
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

328
328
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

159
159
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

156
156
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

224
224
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

94
94
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

180
180
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1413
1413
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

630
630
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

267
267

Meer sportnieuws