Verdediger compleet door het lint: STVV grijpt in

191 stemmen
Verdediger compleet door het lint: STVV grijpt in

STVV had vrijdagavond de eer om als eerste Belgische club weer supporters te verwelkomen in het stadion. Maar dat leverde geen sportief succes op, de Kanaries verloren na een povere wedstrijd met 0-1 van Sporting Charleroi. Bovendien gingen vlak na de match de poppen aan het dansen.


Heel wat spelers bleven onder hun gewenste niveau bij de Limburgers, maar vooral Junior Pius werd zwaar op de korrel genomen door de aanwezige fans. Achteraf ging de verdediger wel verhaal halen bij de spionkop. Er daarbij liet hij zijn onvrede duidelijk merken. Zo spuwde Pius richting de supporters en stak hij opzichtig zijn middenvinger op. Enkele ploegmaats moesten hem vervolgens in bedwang houden. Daarna zou het ook nog tot een confrontatie tussen de fans en assistent-coach Dennis Schmitt zijn gekomen.

Een pijnlijke avond dus voor de Truienaars. Daags nadien besloot de club dan ook om in te grijpen. Zo kwam STVV met een statement van CEO Takayuki Tateishi naar buiten. "Ik wil me verontschuldigen namens de club. De confrontaties waren betreurenswaardig", klinkt het. "Hoewel we het motief achter de acties van Dennis en Junior begrijpen, keuren we de manier waarop zeker niet goed."

INTERNE GESPREKKEN
Tateishi maakt zich sterk dat beide hoofdrolspelers zich voor 100% inzetten namens de club. Al werden ze inmiddels wel op de vingers getikt. "We hebben met hen gesproken. Door de achtereenvolgende heftige wedstrijden, het zure verlies en het uitjouwen van de eigen speler, reageerden ze uit volle emoties. Maar ik weet dat ze niets anders dan respect hebben voor de club. Ze verontschuldigen zich tegenover de STVV-supporters voor hun gedrag", besluit men.

LEES OOK: KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'
291

STVV moet Pius een boete geven ...

Meest recent

'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

20
20
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

107
107
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

55
55
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

184
184
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

105
105
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

197
197
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

122
122
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

103
103
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

101
101
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

90
90
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

686
686
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

214
214
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

198
198
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

775
775
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

241
241
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1209
1209
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

104
104
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

803
803
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

438
438
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

113
113
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

206
206
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

121
121
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

152
152

Meer sportnieuws