TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

door
TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

De winterse transferperiode sluit maandag definitief zijn deuren. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen voor de slotfase van de mercato, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het was al even duidelijk dat Andreas Skov Olsen de nieuwste aanwinst van Club Brugge zou worden. En vrijdagavond werd deze transfer ook beklonken. Olsen tekent op Jan Breydel een contract tot 2026. Hij moet op termijn mee het afscheid van Noa Lang opvangen. Die vertrekt na het seizoen en kan rekenen op de nodige interesse. Zo schrijft La Gazzetta dello Sport dat de Nederlander bovenaan het verlanglijstje van AC Milan staat. Lang ziet een overstap naar Milaan zeker wel zitten, maar heeft ook nog andere opties. Ook Arsenal, Liverpool en Borussia Dortmund trekken met name nog aan zijn mouw. Verder mag Faitout Maouassa deze winter nog vertrekken bij Blauw-Zwart.



AA Gent heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Vrijdag bereikte de club een akkoord met Hertha BSC over de uitleenbeurt van de centrale verdediger Jordan Torunarigha. De 24-jarige wordt gehuurd, over een eventuele aankoopoptie werd niet gerept. Via de officiële kanalen bevestigden de Gentenaren ook het tijdelijk vertrek van Jordan Botaka. Hij verhuist tot het einde van het seizoen naar Fortuna Sittard.



 Union SG heeft nog een aanwinst weten te strikken. De Brusselaars hebben in de spits geen weelde en daar werd komaf mee gemaakt. Zo werd aanvalslinie versterkt met Alejandro ‘Alex’ Millán. De Spaanse spits van 22 komt over Villarreal. Hij wordt voor 6 maanden gehuurd met een aankoopoptie. Begin dit seizoen werd Millán ook al uitgeleend aan Cercle Brugge, waar hij 3 keer scoorde en 2 assists gaf in 18 wedstrijden.



Royal Antwerp FC
heeft een toekomstgerichte transfer afgerond. De Great Old heeft via zijn website meegedeeld dat de jonge centrale verdediger William Pacho de rangen komt vervoegen. Hij zal achteraan de concurrentiestrijd nog wat pittiger maken. De Ecuadoraan tekende een contract op de Bosuil voor 5 seizoenen. De 20-jarige linksvoetige centrale verdediger komt over van de Ecuadoraanse eersteklasser Independiente del Valle.



Standard staat voor een druk slot van de mercato. De Rouches speuren al een tijdje naar een flankaanvaller en volgens La Dernière Heure is ook de komst van extra back niet uitgesloten. Al hangt dat af van wat er met Collins Fai zal gebeuren, die zou op interesse kunnen rekenen van het Saudische Al-Tai FC. Daarnaast nemen de Luikenaars afscheid van Joao Klauss. De spits lijkt zijn huurbeurt te gaan voortzetten bij het Griekse Aris Saloniki. Volgens LDH wil STVV dan weer zaken doen als het zowel Jackson Muleka als Ameen Al Dakhil kan huren.

BUITENLAND
Sinds vorig seizoen is Yannick Carrasco weer een belangrijke factorbij Atlético Madrid. Als hij fit en beschikbaar is, speelt de Rode Duivel altijd. Hij kwam dit seizoen al in 29 wedstrijden in actie, waarin hij twee keer scoorde en zes assists gaf. Maar het zou weleens kunnen dat de Rode Duivel in de laatste dagen van de wintermercato nog een verrassende transfer gaat maken. Het praatprogramma El Chiringuito meldt immers dat Newcastle United aan zijn mouw trekt. De kans dat Atlético meewerkt aan een last-minute vertrek is echter bijzonder klein.



De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldt dat Dries Mertens inmiddels al twee aanbiedingen uit de Major League Soccer kreeg. De Rode Duivel kan enkel bij SSC Napoli blijven als hij inlevert. Maar daar staat hij wel voor open. Mertens verdient er jaarlijks 4,5 miljoen euro netto plus 1 miljoen euro aan bonussen, maar hij als hij bijtekent zal hij tevreden moeten zijn met 2,5 miljoen euro plus bonussen. ‘Ciro’ lijkt daar wel voor open te staan.



De transfer van Dusan Vlahovic naar Juventus is helemaal in kannen en kruiken. Het was al even duidelijk dat de Serviër voor een gevoelige overstap naar Turijn zou kiezen, maar daar bestaat nu ook helemaal geen twijfel meer over. De Oude Dame maakte zijn transfer immers bekend via haar officiële kanalen. Er zou zo'n 75 miljoen euro betaald worden om hem over te nemen van ACF Fiorentina.



Adnan Januzaj onderhandelt met Real Sociedad over een nieuw contract, maar tot op heden is er nog geen witte rook. De Belgische flankaanvaller krijgt ondertussen de nodige aanbiedingen. Volgens Spaanse media hebben Sevilla en Real Betis hun oog laten vallen op Januzaj. Vooral Sevilla lijkt een mooie stap te zijn voor de Belg, die uitgegroeid is tot een sterkhouder. SSC Napoli zou ook interesse hebben. Hij zou er de opvolger moeten worden van de naar Toronto FC vertrokken Lorenzo Insigne.



Adama Traoré staat op punt staat om terug te keren naar FC Barcelona. De winger zou gehuurd worden van Wolverhampton Wanderers. Vrijdag werd hij alvast in Barcelona gespot voor zijn medische en fysieke proeven. Daarnaast blijft een extra spits blijft immers hoog op de verlanglijst staan. Alvaro Morata wordt al wekenlang genoemd. maar volgens MD is hij niet langer het topdoelwit. Zo zou de voorkeur op dit moment uitgaan naar Pierre-Emerick Aubameyang, die bij Arsenal wil/mag vertrekken.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

55
55
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

208
208
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

172
172
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

286
286
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

934
934
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

791
791
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

731
731
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

493
493
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws