TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

door
TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

De winterse transferperiode sluit maandag definitief zijn deuren. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen voor de slotfase van de mercato, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het was al even duidelijk dat Andreas Skov Olsen de nieuwste aanwinst van Club Brugge zou worden. En vrijdagavond werd deze transfer ook beklonken. Olsen tekent op Jan Breydel een contract tot 2026. Hij moet op termijn mee het afscheid van Noa Lang opvangen. Die vertrekt na het seizoen en kan rekenen op de nodige interesse. Zo schrijft La Gazzetta dello Sport dat de Nederlander bovenaan het verlanglijstje van AC Milan staat. Lang ziet een overstap naar Milaan zeker wel zitten, maar heeft ook nog andere opties. Ook Arsenal, Liverpool en Borussia Dortmund trekken met name nog aan zijn mouw. Verder mag Faitout Maouassa deze winter nog vertrekken bij Blauw-Zwart.



AA Gent heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Vrijdag bereikte de club een akkoord met Hertha BSC over de uitleenbeurt van de centrale verdediger Jordan Torunarigha. De 24-jarige wordt gehuurd, over een eventuele aankoopoptie werd niet gerept. Via de officiële kanalen bevestigden de Gentenaren ook het tijdelijk vertrek van Jordan Botaka. Hij verhuist tot het einde van het seizoen naar Fortuna Sittard.



 Union SG heeft nog een aanwinst weten te strikken. De Brusselaars hebben in de spits geen weelde en daar werd komaf mee gemaakt. Zo werd aanvalslinie versterkt met Alejandro ‘Alex’ Millán. De Spaanse spits van 22 komt over Villarreal. Hij wordt voor 6 maanden gehuurd met een aankoopoptie. Begin dit seizoen werd Millán ook al uitgeleend aan Cercle Brugge, waar hij 3 keer scoorde en 2 assists gaf in 18 wedstrijden.



Royal Antwerp FC
heeft een toekomstgerichte transfer afgerond. De Great Old heeft via zijn website meegedeeld dat de jonge centrale verdediger William Pacho de rangen komt vervoegen. Hij zal achteraan de concurrentiestrijd nog wat pittiger maken. De Ecuadoraan tekende een contract op de Bosuil voor 5 seizoenen. De 20-jarige linksvoetige centrale verdediger komt over van de Ecuadoraanse eersteklasser Independiente del Valle.



Standard staat voor een druk slot van de mercato. De Rouches speuren al een tijdje naar een flankaanvaller en volgens La Dernière Heure is ook de komst van extra back niet uitgesloten. Al hangt dat af van wat er met Collins Fai zal gebeuren, die zou op interesse kunnen rekenen van het Saudische Al-Tai FC. Daarnaast nemen de Luikenaars afscheid van Joao Klauss. De spits lijkt zijn huurbeurt te gaan voortzetten bij het Griekse Aris Saloniki. Volgens LDH wil STVV dan weer zaken doen als het zowel Jackson Muleka als Ameen Al Dakhil kan huren.

BUITENLAND
Sinds vorig seizoen is Yannick Carrasco weer een belangrijke factorbij Atlético Madrid. Als hij fit en beschikbaar is, speelt de Rode Duivel altijd. Hij kwam dit seizoen al in 29 wedstrijden in actie, waarin hij twee keer scoorde en zes assists gaf. Maar het zou weleens kunnen dat de Rode Duivel in de laatste dagen van de wintermercato nog een verrassende transfer gaat maken. Het praatprogramma El Chiringuito meldt immers dat Newcastle United aan zijn mouw trekt. De kans dat Atlético meewerkt aan een last-minute vertrek is echter bijzonder klein.



De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldt dat Dries Mertens inmiddels al twee aanbiedingen uit de Major League Soccer kreeg. De Rode Duivel kan enkel bij SSC Napoli blijven als hij inlevert. Maar daar staat hij wel voor open. Mertens verdient er jaarlijks 4,5 miljoen euro netto plus 1 miljoen euro aan bonussen, maar hij als hij bijtekent zal hij tevreden moeten zijn met 2,5 miljoen euro plus bonussen. ‘Ciro’ lijkt daar wel voor open te staan.



De transfer van Dusan Vlahovic naar Juventus is helemaal in kannen en kruiken. Het was al even duidelijk dat de Serviër voor een gevoelige overstap naar Turijn zou kiezen, maar daar bestaat nu ook helemaal geen twijfel meer over. De Oude Dame maakte zijn transfer immers bekend via haar officiële kanalen. Er zou zo'n 75 miljoen euro betaald worden om hem over te nemen van ACF Fiorentina.



Adnan Januzaj onderhandelt met Real Sociedad over een nieuw contract, maar tot op heden is er nog geen witte rook. De Belgische flankaanvaller krijgt ondertussen de nodige aanbiedingen. Volgens Spaanse media hebben Sevilla en Real Betis hun oog laten vallen op Januzaj. Vooral Sevilla lijkt een mooie stap te zijn voor de Belg, die uitgegroeid is tot een sterkhouder. SSC Napoli zou ook interesse hebben. Hij zou er de opvolger moeten worden van de naar Toronto FC vertrokken Lorenzo Insigne.



Adama Traoré staat op punt staat om terug te keren naar FC Barcelona. De winger zou gehuurd worden van Wolverhampton Wanderers. Vrijdag werd hij alvast in Barcelona gespot voor zijn medische en fysieke proeven. Daarnaast blijft een extra spits blijft immers hoog op de verlanglijst staan. Alvaro Morata wordt al wekenlang genoemd. maar volgens MD is hij niet langer het topdoelwit. Zo zou de voorkeur op dit moment uitgaan naar Pierre-Emerick Aubameyang, die bij Arsenal wil/mag vertrekken.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

1
1
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

15
15
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

9
9
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

11
11
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

105
105
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

114
114
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

57
57
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

132
132
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

109
109
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

114
114
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

216
216
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

287
287
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

113
113
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

355
355
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

289
289
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

147
147
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

244
244
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

427
427
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

268
268
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

277
277
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

417
417
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

335
335

Meer sportnieuws