TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

door
TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

De winterse transferperiode sluit maandag definitief zijn deuren. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen voor de slotfase van de mercato, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het was al even duidelijk dat Andreas Skov Olsen de nieuwste aanwinst van Club Brugge zou worden. En vrijdagavond werd deze transfer ook beklonken. Olsen tekent op Jan Breydel een contract tot 2026. Hij moet op termijn mee het afscheid van Noa Lang opvangen. Die vertrekt na het seizoen en kan rekenen op de nodige interesse. Zo schrijft La Gazzetta dello Sport dat de Nederlander bovenaan het verlanglijstje van AC Milan staat. Lang ziet een overstap naar Milaan zeker wel zitten, maar heeft ook nog andere opties. Ook Arsenal, Liverpool en Borussia Dortmund trekken met name nog aan zijn mouw. Verder mag Faitout Maouassa deze winter nog vertrekken bij Blauw-Zwart.



AA Gent heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Vrijdag bereikte de club een akkoord met Hertha BSC over de uitleenbeurt van de centrale verdediger Jordan Torunarigha. De 24-jarige wordt gehuurd, over een eventuele aankoopoptie werd niet gerept. Via de officiële kanalen bevestigden de Gentenaren ook het tijdelijk vertrek van Jordan Botaka. Hij verhuist tot het einde van het seizoen naar Fortuna Sittard.



 Union SG heeft nog een aanwinst weten te strikken. De Brusselaars hebben in de spits geen weelde en daar werd komaf mee gemaakt. Zo werd aanvalslinie versterkt met Alejandro ‘Alex’ Millán. De Spaanse spits van 22 komt over Villarreal. Hij wordt voor 6 maanden gehuurd met een aankoopoptie. Begin dit seizoen werd Millán ook al uitgeleend aan Cercle Brugge, waar hij 3 keer scoorde en 2 assists gaf in 18 wedstrijden.



Royal Antwerp FC
heeft een toekomstgerichte transfer afgerond. De Great Old heeft via zijn website meegedeeld dat de jonge centrale verdediger William Pacho de rangen komt vervoegen. Hij zal achteraan de concurrentiestrijd nog wat pittiger maken. De Ecuadoraan tekende een contract op de Bosuil voor 5 seizoenen. De 20-jarige linksvoetige centrale verdediger komt over van de Ecuadoraanse eersteklasser Independiente del Valle.



Standard staat voor een druk slot van de mercato. De Rouches speuren al een tijdje naar een flankaanvaller en volgens La Dernière Heure is ook de komst van extra back niet uitgesloten. Al hangt dat af van wat er met Collins Fai zal gebeuren, die zou op interesse kunnen rekenen van het Saudische Al-Tai FC. Daarnaast nemen de Luikenaars afscheid van Joao Klauss. De spits lijkt zijn huurbeurt te gaan voortzetten bij het Griekse Aris Saloniki. Volgens LDH wil STVV dan weer zaken doen als het zowel Jackson Muleka als Ameen Al Dakhil kan huren.

BUITENLAND
Sinds vorig seizoen is Yannick Carrasco weer een belangrijke factorbij Atlético Madrid. Als hij fit en beschikbaar is, speelt de Rode Duivel altijd. Hij kwam dit seizoen al in 29 wedstrijden in actie, waarin hij twee keer scoorde en zes assists gaf. Maar het zou weleens kunnen dat de Rode Duivel in de laatste dagen van de wintermercato nog een verrassende transfer gaat maken. Het praatprogramma El Chiringuito meldt immers dat Newcastle United aan zijn mouw trekt. De kans dat Atlético meewerkt aan een last-minute vertrek is echter bijzonder klein.



De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldt dat Dries Mertens inmiddels al twee aanbiedingen uit de Major League Soccer kreeg. De Rode Duivel kan enkel bij SSC Napoli blijven als hij inlevert. Maar daar staat hij wel voor open. Mertens verdient er jaarlijks 4,5 miljoen euro netto plus 1 miljoen euro aan bonussen, maar hij als hij bijtekent zal hij tevreden moeten zijn met 2,5 miljoen euro plus bonussen. ‘Ciro’ lijkt daar wel voor open te staan.



De transfer van Dusan Vlahovic naar Juventus is helemaal in kannen en kruiken. Het was al even duidelijk dat de Serviër voor een gevoelige overstap naar Turijn zou kiezen, maar daar bestaat nu ook helemaal geen twijfel meer over. De Oude Dame maakte zijn transfer immers bekend via haar officiële kanalen. Er zou zo'n 75 miljoen euro betaald worden om hem over te nemen van ACF Fiorentina.



Adnan Januzaj onderhandelt met Real Sociedad over een nieuw contract, maar tot op heden is er nog geen witte rook. De Belgische flankaanvaller krijgt ondertussen de nodige aanbiedingen. Volgens Spaanse media hebben Sevilla en Real Betis hun oog laten vallen op Januzaj. Vooral Sevilla lijkt een mooie stap te zijn voor de Belg, die uitgegroeid is tot een sterkhouder. SSC Napoli zou ook interesse hebben. Hij zou er de opvolger moeten worden van de naar Toronto FC vertrokken Lorenzo Insigne.



Adama Traoré staat op punt staat om terug te keren naar FC Barcelona. De winger zou gehuurd worden van Wolverhampton Wanderers. Vrijdag werd hij alvast in Barcelona gespot voor zijn medische en fysieke proeven. Daarnaast blijft een extra spits blijft immers hoog op de verlanglijst staan. Alvaro Morata wordt al wekenlang genoemd. maar volgens MD is hij niet langer het topdoelwit. Zo zou de voorkeur op dit moment uitgaan naar Pierre-Emerick Aubameyang, die bij Arsenal wil/mag vertrekken.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

18
18
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

146
146
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

76
76
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

145
145
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

232
232
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

130
130
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

269
269
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

107
107
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

306
306
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

606
606
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

101
101
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

99
99
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

149
149
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

218
218
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

725
725
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

95
95
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

292
292
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

97
97
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

163
163
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

911
911
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

122
122
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

263
263
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

558
558
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

161
161
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

538
538

Meer sportnieuws