TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

611 stemmen
TU: 'Strijd om Lang barst los, vuurwerk bij Barcelona'

De winterse transferperiode sluit maandag definitief zijn deuren. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen voor de slotfase van de mercato, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het was al even duidelijk dat Andreas Skov Olsen de nieuwste aanwinst van Club Brugge zou worden. En vrijdagavond werd deze transfer ook beklonken. Olsen tekent op Jan Breydel een contract tot 2026. Hij moet op termijn mee het afscheid van Noa Lang opvangen. Die vertrekt na het seizoen en kan rekenen op de nodige interesse. Zo schrijft La Gazzetta dello Sport dat de Nederlander bovenaan het verlanglijstje van AC Milan staat. Lang ziet een overstap naar Milaan zeker wel zitten, maar heeft ook nog andere opties. Ook Arsenal, Liverpool en Borussia Dortmund trekken met name nog aan zijn mouw. Verder mag Faitout Maouassa deze winter nog vertrekken bij Blauw-Zwart.



AA Gent heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Vrijdag bereikte de club een akkoord met Hertha BSC over de uitleenbeurt van de centrale verdediger Jordan Torunarigha. De 24-jarige wordt gehuurd, over een eventuele aankoopoptie werd niet gerept. Via de officiële kanalen bevestigden de Gentenaren ook het tijdelijk vertrek van Jordan Botaka. Hij verhuist tot het einde van het seizoen naar Fortuna Sittard.



 Union SG heeft nog een aanwinst weten te strikken. De Brusselaars hebben in de spits geen weelde en daar werd komaf mee gemaakt. Zo werd aanvalslinie versterkt met Alejandro ‘Alex’ Millán. De Spaanse spits van 22 komt over Villarreal. Hij wordt voor 6 maanden gehuurd met een aankoopoptie. Begin dit seizoen werd Millán ook al uitgeleend aan Cercle Brugge, waar hij 3 keer scoorde en 2 assists gaf in 18 wedstrijden.



Royal Antwerp FC
heeft een toekomstgerichte transfer afgerond. De Great Old heeft via zijn website meegedeeld dat de jonge centrale verdediger William Pacho de rangen komt vervoegen. Hij zal achteraan de concurrentiestrijd nog wat pittiger maken. De Ecuadoraan tekende een contract op de Bosuil voor 5 seizoenen. De 20-jarige linksvoetige centrale verdediger komt over van de Ecuadoraanse eersteklasser Independiente del Valle.



Standard staat voor een druk slot van de mercato. De Rouches speuren al een tijdje naar een flankaanvaller en volgens La Dernière Heure is ook de komst van extra back niet uitgesloten. Al hangt dat af van wat er met Collins Fai zal gebeuren, die zou op interesse kunnen rekenen van het Saudische Al-Tai FC. Daarnaast nemen de Luikenaars afscheid van Joao Klauss. De spits lijkt zijn huurbeurt te gaan voortzetten bij het Griekse Aris Saloniki. Volgens LDH wil STVV dan weer zaken doen als het zowel Jackson Muleka als Ameen Al Dakhil kan huren.

BUITENLAND
Sinds vorig seizoen is Yannick Carrasco weer een belangrijke factorbij Atlético Madrid. Als hij fit en beschikbaar is, speelt de Rode Duivel altijd. Hij kwam dit seizoen al in 29 wedstrijden in actie, waarin hij twee keer scoorde en zes assists gaf. Maar het zou weleens kunnen dat de Rode Duivel in de laatste dagen van de wintermercato nog een verrassende transfer gaat maken. Het praatprogramma El Chiringuito meldt immers dat Newcastle United aan zijn mouw trekt. De kans dat Atlético meewerkt aan een last-minute vertrek is echter bijzonder klein.



De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldt dat Dries Mertens inmiddels al twee aanbiedingen uit de Major League Soccer kreeg. De Rode Duivel kan enkel bij SSC Napoli blijven als hij inlevert. Maar daar staat hij wel voor open. Mertens verdient er jaarlijks 4,5 miljoen euro netto plus 1 miljoen euro aan bonussen, maar hij als hij bijtekent zal hij tevreden moeten zijn met 2,5 miljoen euro plus bonussen. ‘Ciro’ lijkt daar wel voor open te staan.



De transfer van Dusan Vlahovic naar Juventus is helemaal in kannen en kruiken. Het was al even duidelijk dat de Serviër voor een gevoelige overstap naar Turijn zou kiezen, maar daar bestaat nu ook helemaal geen twijfel meer over. De Oude Dame maakte zijn transfer immers bekend via haar officiële kanalen. Er zou zo'n 75 miljoen euro betaald worden om hem over te nemen van ACF Fiorentina.



Adnan Januzaj onderhandelt met Real Sociedad over een nieuw contract, maar tot op heden is er nog geen witte rook. De Belgische flankaanvaller krijgt ondertussen de nodige aanbiedingen. Volgens Spaanse media hebben Sevilla en Real Betis hun oog laten vallen op Januzaj. Vooral Sevilla lijkt een mooie stap te zijn voor de Belg, die uitgegroeid is tot een sterkhouder. SSC Napoli zou ook interesse hebben. Hij zou er de opvolger moeten worden van de naar Toronto FC vertrokken Lorenzo Insigne.



Adama Traoré staat op punt staat om terug te keren naar FC Barcelona. De winger zou gehuurd worden van Wolverhampton Wanderers. Vrijdag werd hij alvast in Barcelona gespot voor zijn medische en fysieke proeven. Daarnaast blijft een extra spits blijft immers hoog op de verlanglijst staan. Alvaro Morata wordt al wekenlang genoemd. maar volgens MD is hij niet langer het topdoelwit. Zo zou de voorkeur op dit moment uitgaan naar Pierre-Emerick Aubameyang, die bij Arsenal wil/mag vertrekken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

36
36
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

111
111
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

126
126
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

192
192
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

109
109
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

380
380
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

156
156
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

271
271
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

333
333
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

253
253
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

308
308
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

81
81
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

175
175
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

95
95
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

373
373
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

464
464
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1015
1015
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

118
118
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

199
199
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

137
137
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

225
225
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

453
453
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

270
270
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

266
266

Meer sportnieuws