Vlap duidelijk over Anderlecht-toekomst

743 stemmen
Vlap duidelijk over Anderlecht-toekomst

Sportief gezien lijkt RSC Anderlecht onder het bewind van het nieuwe bestuur weer op de goede weg. De voorbije mercato was ook behoorlijk succesvol, maar in het recente verleden werd de bal meermaals misgeslagen op de transfermarkt. De komst van Michel Vlap was bijvoorbeeld een flinke tegenvaller.


Nadat hij een superseizoen bij sc Heerenveen achter de rug had, trok Anderlecht in de zomer van 2019 de geldbuidel open om de Nederlandse spelmaker naar het Lotto Park te halen. Er werd een slordige 8 miljoen euro voor hem neergeteld. Maar ondanks een veelbelovende start kon Vlap de verwachtingen in Brussel niet waarmaken. Na een wisselvallig eerste seizoen, dat abrupt werd stopgezet door de corona-pandemie, liep hij een bepaalde achterstand op tijdens de voorbereiding op zijn tweede jaar bij Paars-Wit. En daar herstelde hij onvoldoende van. Wat volgt was een periode waarin hij weinig speelgelegenheid kreeg.

Erg frustrerend, al steekt Vlap de hand ook in eigen boezem. "Ik moet zeggen dat ik daar ook niet altijd even goed mee om ben gegaan", vertelt hij bij de NOS. "Als ik het soms niet eens was met een bepaalde keuze, of niet speelde, kon ik mijn emoties niet verbergen. Bij Heerenveen had ik daar nooit mee om hoeven leren gaan. Kompany vond dat ik daar anders op had moeten reageren en dat vind ikzelf ook. Ik heb ervan geleerd en het heeft me volwassener gemaakt."

TOEKOMST IN BRUSSEL
Na anderhalf seizoen werd hij met wisselend succes verhuurd aan het Duitse Arminia Bielefeld. Afgelopen zomer werd Vlap dan weer uitgeleend aan FC Twente. En daar begint hij steeds beter zijn draai te vinden. Wat de toekomst voor hem brengt is voorlopig koffiedik kijken. Maar de 24-jarige wil zijn avontuur bij Anderlecht, waar hij nog tot medio 2024 onder contract staat, niet zomaar opgeven. "Ik sta er nog onder contract en als ik de kans krijg zal ik ervoor knokken", klinkt het duidelijk.

LEES OOK: 'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Vlap is te snel aan de kant geschoven bij RSCA ...

Meest recent

‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

11
11
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

61
61
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

119
119
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

171
171
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

159
159
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

74
74
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

195
195
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

35
35
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

179
179
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

622
622
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

580
580
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

100
100
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

186
186
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

265
265
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

382
382
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

212
212
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

89
89
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

83
83
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

738
738
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

153
153
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1388
1388
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

335
335
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

131
131
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

473
473
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

422
422

Meer sportnieuws