Vlap duidelijk over Anderlecht-toekomst

door
Vlap duidelijk over Anderlecht-toekomst

Sportief gezien lijkt RSC Anderlecht onder het bewind van het nieuwe bestuur weer op de goede weg. De voorbije mercato was ook behoorlijk succesvol, maar in het recente verleden werd de bal meermaals misgeslagen op de transfermarkt. De komst van Michel Vlap was bijvoorbeeld een flinke tegenvaller.


Nadat hij een superseizoen bij sc Heerenveen achter de rug had, trok Anderlecht in de zomer van 2019 de geldbuidel open om de Nederlandse spelmaker naar het Lotto Park te halen. Er werd een slordige 8 miljoen euro voor hem neergeteld. Maar ondanks een veelbelovende start kon Vlap de verwachtingen in Brussel niet waarmaken. Na een wisselvallig eerste seizoen, dat abrupt werd stopgezet door de corona-pandemie, liep hij een bepaalde achterstand op tijdens de voorbereiding op zijn tweede jaar bij Paars-Wit. En daar herstelde hij onvoldoende van. Wat volgt was een periode waarin hij weinig speelgelegenheid kreeg.

Erg frustrerend, al steekt Vlap de hand ook in eigen boezem. "Ik moet zeggen dat ik daar ook niet altijd even goed mee om ben gegaan", vertelt hij bij de NOS. "Als ik het soms niet eens was met een bepaalde keuze, of niet speelde, kon ik mijn emoties niet verbergen. Bij Heerenveen had ik daar nooit mee om hoeven leren gaan. Kompany vond dat ik daar anders op had moeten reageren en dat vind ikzelf ook. Ik heb ervan geleerd en het heeft me volwassener gemaakt."

TOEKOMST IN BRUSSEL
Na anderhalf seizoen werd hij met wisselend succes verhuurd aan het Duitse Arminia Bielefeld. Afgelopen zomer werd Vlap dan weer uitgeleend aan FC Twente. En daar begint hij steeds beter zijn draai te vinden. Wat de toekomst voor hem brengt is voorlopig koffiedik kijken. Maar de 24-jarige wil zijn avontuur bij Anderlecht, waar hij nog tot medio 2024 onder contract staat, niet zomaar opgeven. "Ik sta er nog onder contract en als ik de kans krijg zal ik ervoor knokken", klinkt het duidelijk.

LEES OOK: 'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Vlap is te snel aan de kant geschoven bij RSCA ...

Meest recent

Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

1
1
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

118
118
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

194
194
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

39
39
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

72
72
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

330
330
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

554
554
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

138
138
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

77
77
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

64
64
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

45
45
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

735
735
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

293
293
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

455
455
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

199
199
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

167
167
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

92
92

Meer sportnieuws