AA Gent brengt Louwagie-statement naar buiten

door
AA Gent brengt Louwagie-statement naar buiten

Na meer dan drie jaar werk, hebben de speurders van de federale politie hun onderzoek in 'Operatie Propere Handen' afgerond. In totaal werden zo'n 56 verdachten voor de kamer van inbeschuldigingstelling gevorderd. Daarbij ook verschillende personen die momenteel nog steeds actief zijn in de voetbalwereld.


Eén daarvan is Michel Louwagie, al jarenlang manager bij AA Gent. Hij wordt in verdenking gesteld van onder meer valsheid in geschrifte. Als gevolg hiervan stelde Louwagie onlangs nog zijn mandaat bij Raad van Bestuur bij de Pro League tijdelijk ter beschikking. Ook werden vraagtekens geplaatst bij zijn functie binnen de club. Indien Louwagie effectief veroordeeld wordt, zou dat immers ook voor de Buffalo's kwalijke gevolgen kunnen hebben.

Maar bij Gent blijft men overtuigd van zijn onschuld. Zo kwam de club vrijdagmiddag met een statement naar buiten waarin het vertrouwen in Louwagie wordt onderstreept. "Op basis van het dossier en na interne bespreking bevestigt de Raad van Bestuur haar volle vertrouwen in Michel Louwagie, als persoon en als algemeen manager in de uitoefening van zijn functie. Uiteraard bevestigt de Raad van Bestuur ook haar volle vertrouwen in de lopende rechtsgang en zal zij indien nodig haar volledige medewerking verlenen aan de rechterlijke instanties", klinkt het.

ONSCHULD BEWIJZEN
Louwagie, die sowieso van plan was om eind dit kalenderjaar af te zwaaien in zijn huidige functie, blijft voorlopig dus op post. Indien hij straks effectief voor de rechtbank moet verschijnen, krijgt hij de kans om zijn onschuld te bewijzen en wordt hij daarbij dus gesteund door de club. Indien hij toch schuldig wordt bevonden, is het niet duidelijk wat de gevolgen zullen zijn. "Tot slot bevestigt de Raad van Bestuur haar streven naar een transparante voetbalwereld", besluit men in het statement.

LEES OOK: ‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

Gent had hem beter tijdelijk op non-actief gezet ....

Meest recent

FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

3
3
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

27
27
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

48
48
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

34
34
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

36
36
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

105
105
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

170
170
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

73
73
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

112
112
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

297
297
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

273
273
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

96
96
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

162
162
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

295
295
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

141
141
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

116
116
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

154
154
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

507
507
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

99
99
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

592
592
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

982
982
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

148
148
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

475
475
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

375
375
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

695
695

Meer sportnieuws