Kompany: "Union is momenteel enige titelkandidaat"

220 stemmen
Kompany:

Terwijl bijna alle andere Europese competities deze week stilliggen, blijft de bal gewoon aan het rollen in de Jupiler Pro League. Komend weekend staan zelfs opnieuw een aantal topaffiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar de Brusselse clash tussen Union SG en RSC Anderlecht.


De Unionisten presteerden in de eerste seizoenshelft al bijzonder goed en trekken die lijn vooralsnog door in 2022. Na de zes op zes tegen Seraing en Genk, werd donderdagavond ook Club Brugge in bedwang gehouden. De landskampioen moest zelfs rekenen op een sterke Simon Mignolet om het op 0-0 te houden. En zo blijft Union voorlopig met een voorsprong van negen punten het klassement aanvoeren.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet het in aanloop naar de derby dan ook niet na om de druk in het kamp van de tegenstander te leggen. "Union is momenteel de enige titelkandidaat", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Er zit heel weinig wisselvalligheid in hun prestaties. Al wil het natuurlijk niet zeggen dat ze effectief kampioen zullen worden. Alle andere ploegen hebben, dankzij de play-offs, nog een paar maanden de tijd om stappen in de juiste richting te zetten."

CONSTANTE DRUK
In tegenstelling tot de stadsgenoot, beleeft Anderlecht een vrij moeizaam begin van het kalenderjaar. De nipte zege op KV Mechelen was weliswaar erg belangrijk, maar in eigen huis werd slechts 1 op 6 gepakt tegen Standard en Cercle Brugge. Paars-Wit heeft het geluk dat ook de andere kandidaten voor de top 4 met punten smodderden. Toch lijkt een nieuwe misstap uit den boze. "De druk is er dus altijd geweest en daar kunnen wij mee om", aldus Kompany.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

3
3
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

137
137
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

89
89
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

74
74
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

60
60
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

157
157
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

474
474
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

642
642
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

561
561
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

98
98
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

427
427
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

592
592
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

257
257
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

73
73
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

253
253
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

476
476
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

270
270
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

749
749
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

234
234
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

250
250
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

589
589
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

398
398
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

777
777
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

643
643
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

228
228

Meer sportnieuws