Kompany: "Union is momenteel enige titelkandidaat"

door
Kompany:

Terwijl bijna alle andere Europese competities deze week stilliggen, blijft de bal gewoon aan het rollen in de Jupiler Pro League. Komend weekend staan zelfs opnieuw een aantal topaffiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar de Brusselse clash tussen Union SG en RSC Anderlecht.


De Unionisten presteerden in de eerste seizoenshelft al bijzonder goed en trekken die lijn vooralsnog door in 2022. Na de zes op zes tegen Seraing en Genk, werd donderdagavond ook Club Brugge in bedwang gehouden. De landskampioen moest zelfs rekenen op een sterke Simon Mignolet om het op 0-0 te houden. En zo blijft Union voorlopig met een voorsprong van negen punten het klassement aanvoeren.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet het in aanloop naar de derby dan ook niet na om de druk in het kamp van de tegenstander te leggen. "Union is momenteel de enige titelkandidaat", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Er zit heel weinig wisselvalligheid in hun prestaties. Al wil het natuurlijk niet zeggen dat ze effectief kampioen zullen worden. Alle andere ploegen hebben, dankzij de play-offs, nog een paar maanden de tijd om stappen in de juiste richting te zetten."

CONSTANTE DRUK
In tegenstelling tot de stadsgenoot, beleeft Anderlecht een vrij moeizaam begin van het kalenderjaar. De nipte zege op KV Mechelen was weliswaar erg belangrijk, maar in eigen huis werd slechts 1 op 6 gepakt tegen Standard en Cercle Brugge. Paars-Wit heeft het geluk dat ook de andere kandidaten voor de top 4 met punten smodderden. Toch lijkt een nieuwe misstap uit den boze. "De druk is er dus altijd geweest en daar kunnen wij mee om", aldus Kompany.

LEES OOK: Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

4
4
Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

28
28
'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

83
83
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

58
58
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

169
169
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

21
21
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

128
128
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

45
45
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

207
207
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

64
64
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

184
184
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

390
390
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

253
253
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

65
65
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

116
116
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

214
214
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

141
141
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

114
114
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

103
103
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

168
168
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

201
201
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

455
455
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

543
543
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

246
246

Meer sportnieuws