Kompany: "Union is momenteel enige titelkandidaat"

door
Kompany:

Terwijl bijna alle andere Europese competities deze week stilliggen, blijft de bal gewoon aan het rollen in de Jupiler Pro League. Komend weekend staan zelfs opnieuw een aantal topaffiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar de Brusselse clash tussen Union SG en RSC Anderlecht.


De Unionisten presteerden in de eerste seizoenshelft al bijzonder goed en trekken die lijn vooralsnog door in 2022. Na de zes op zes tegen Seraing en Genk, werd donderdagavond ook Club Brugge in bedwang gehouden. De landskampioen moest zelfs rekenen op een sterke Simon Mignolet om het op 0-0 te houden. En zo blijft Union voorlopig met een voorsprong van negen punten het klassement aanvoeren.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet het in aanloop naar de derby dan ook niet na om de druk in het kamp van de tegenstander te leggen. "Union is momenteel de enige titelkandidaat", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Er zit heel weinig wisselvalligheid in hun prestaties. Al wil het natuurlijk niet zeggen dat ze effectief kampioen zullen worden. Alle andere ploegen hebben, dankzij de play-offs, nog een paar maanden de tijd om stappen in de juiste richting te zetten."

CONSTANTE DRUK
In tegenstelling tot de stadsgenoot, beleeft Anderlecht een vrij moeizaam begin van het kalenderjaar. De nipte zege op KV Mechelen was weliswaar erg belangrijk, maar in eigen huis werd slechts 1 op 6 gepakt tegen Standard en Cercle Brugge. Paars-Wit heeft het geluk dat ook de andere kandidaten voor de top 4 met punten smodderden. Toch lijkt een nieuwe misstap uit den boze. "De druk is er dus altijd geweest en daar kunnen wij mee om", aldus Kompany.

LEES OOK: Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

10
10
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

51
51
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

82
82
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

184
184
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

298
298
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

155
155
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

467
467
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

165
165
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

26
26
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

444
444
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

285
285
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1194
1194
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

399
399
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

374
374
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

355
355
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

281
281
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

483
483
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

344
344
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

391
391
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3064
3064
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

758
758
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

464
464
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws