Kompany: "Union is momenteel enige titelkandidaat"

220 stemmen
Kompany:

Terwijl bijna alle andere Europese competities deze week stilliggen, blijft de bal gewoon aan het rollen in de Jupiler Pro League. Komend weekend staan zelfs opnieuw een aantal topaffiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar de Brusselse clash tussen Union SG en RSC Anderlecht.


De Unionisten presteerden in de eerste seizoenshelft al bijzonder goed en trekken die lijn vooralsnog door in 2022. Na de zes op zes tegen Seraing en Genk, werd donderdagavond ook Club Brugge in bedwang gehouden. De landskampioen moest zelfs rekenen op een sterke Simon Mignolet om het op 0-0 te houden. En zo blijft Union voorlopig met een voorsprong van negen punten het klassement aanvoeren.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet het in aanloop naar de derby dan ook niet na om de druk in het kamp van de tegenstander te leggen. "Union is momenteel de enige titelkandidaat", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Er zit heel weinig wisselvalligheid in hun prestaties. Al wil het natuurlijk niet zeggen dat ze effectief kampioen zullen worden. Alle andere ploegen hebben, dankzij de play-offs, nog een paar maanden de tijd om stappen in de juiste richting te zetten."

CONSTANTE DRUK
In tegenstelling tot de stadsgenoot, beleeft Anderlecht een vrij moeizaam begin van het kalenderjaar. De nipte zege op KV Mechelen was weliswaar erg belangrijk, maar in eigen huis werd slechts 1 op 6 gepakt tegen Standard en Cercle Brugge. Paars-Wit heeft het geluk dat ook de andere kandidaten voor de top 4 met punten smodderden. Toch lijkt een nieuwe misstap uit den boze. "De druk is er dus altijd geweest en daar kunnen wij mee om", aldus Kompany.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Sibierski sluit deal: toptarget gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

35
35
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

47
47
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

24
24
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

25
25
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

8
8
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

71
71
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

346
346
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

204
204
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

139
139
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

163
163
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

42
42
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

84
84
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

868
868
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

471
471
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

204
204
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

67
67
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

293
293
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

97
97
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

111
111
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

113
113
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

189
189
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

46
46
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

164
164
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

228
228

Meer sportnieuws