Kompany: "Union is momenteel enige titelkandidaat"

220 stemmen
Kompany:

Terwijl bijna alle andere Europese competities deze week stilliggen, blijft de bal gewoon aan het rollen in de Jupiler Pro League. Komend weekend staan zelfs opnieuw een aantal topaffiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar de Brusselse clash tussen Union SG en RSC Anderlecht.


De Unionisten presteerden in de eerste seizoenshelft al bijzonder goed en trekken die lijn vooralsnog door in 2022. Na de zes op zes tegen Seraing en Genk, werd donderdagavond ook Club Brugge in bedwang gehouden. De landskampioen moest zelfs rekenen op een sterke Simon Mignolet om het op 0-0 te houden. En zo blijft Union voorlopig met een voorsprong van negen punten het klassement aanvoeren.

Anderlecht-coach Vincent Kompany liet het in aanloop naar de derby dan ook niet na om de druk in het kamp van de tegenstander te leggen. "Union is momenteel de enige titelkandidaat", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Er zit heel weinig wisselvalligheid in hun prestaties. Al wil het natuurlijk niet zeggen dat ze effectief kampioen zullen worden. Alle andere ploegen hebben, dankzij de play-offs, nog een paar maanden de tijd om stappen in de juiste richting te zetten."

CONSTANTE DRUK
In tegenstelling tot de stadsgenoot, beleeft Anderlecht een vrij moeizaam begin van het kalenderjaar. De nipte zege op KV Mechelen was weliswaar erg belangrijk, maar in eigen huis werd slechts 1 op 6 gepakt tegen Standard en Cercle Brugge. Paars-Wit heeft het geluk dat ook de andere kandidaten voor de top 4 met punten smodderden. Toch lijkt een nieuwe misstap uit den boze. "De druk is er dus altijd geweest en daar kunnen wij mee om", aldus Kompany.

LEES OOK: 'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

15
15
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

71
71
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

39
39
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

28
28
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

199
199
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

40
40
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

177
177
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

76
76
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

354
354
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

107
107
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

662
662
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

212
212
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

326
326
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

540
540
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

150
150
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

96
96
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

578
578
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

247
247
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

589
589
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

420
420
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

184
184
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

762
762
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

236
236
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

638
638
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

173
173

Meer sportnieuws