Fellaini legt uit waarom hij niet terugkeerde voor het EK

door
Fellaini legt uit waarom hij niet terugkeerde voor het EK

Vorige zomer slaagden de Rode Duivels er niet in om op het EK de hoge verwachtingen in te lossen. Ze vlogen al in de kwartfinales uit het toernooi nadat toekomstig Europees kampioen Italië te sterk bleek. In die wedstrijd zal Roberto Martinez wellicht wel eens gevloekt hebben dat hij deze keer niet over Marouane Fellaini als extra troef kon beschikken.


In de aanloop naar het toernooi klonken er nochtans hardnekkige geruchten dat de middenvelder zou gaan terugkeren bij de nationale ploeg, nadat hij afgezwaaid had na zijn transfer naar China begin 2019. Tot een comeback kwam het uiteindelijk niet, maar Fellaini bekent nu wel dat het zeker tot de mogelijkheden behoorde.

"Ik had kunnen terugkeren", geeft hij immers toe aan So Foot. "Maar ik had in quarantaine moeten gaan en had aan mijn club beloofd om te blijven, dus het was te moeilijk. Als ik een belofte maak, kom ik die ook na. Eden (Hazard, nvdr) heeft geprobeerd om me te overtuigen, maar ik heb hem gezegd dat er al genoeg topspelers waren en dat ze mij niet nodig hadden."

GEEN TITULARIS
Bovendien geeft Fellaini aan dat hij voor zichzelf geen rol meer weggelegd zag als titularis en dat hij twijfelt of hij nog zou kunnen aanpikken bij het niveau, gezien zijn leeftijd en het feit dat hij intussen toch al drie jaar in China speelt. De 34-jarige wil zich dan ook in eerste instantie focussen op het vullen van zijn prijzenkast met Shandong Taishan, nadat hij zijn club vorig seizoen al naar de dubbel loodste.

LEES OOK: Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Was Fellaini nog een meerwaarde geweest op het EK?

Meest recent

Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

10
10
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

27
27
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

23
23
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

75
75
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

22
22
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

220
220
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

28
28
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

97
97
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

43
43
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

258
258
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

478
478
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

100
100
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

553
553
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

37
37
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

18
18
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

175
175
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

323
323
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

218
218
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

861
861
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

141
141
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

214
214
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

497
497
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

83
83
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

601
601
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

497
497

Meer sportnieuws