Fellaini legt uit waarom hij niet terugkeerde voor het EK

door
Fellaini legt uit waarom hij niet terugkeerde voor het EK

Vorige zomer slaagden de Rode Duivels er niet in om op het EK de hoge verwachtingen in te lossen. Ze vlogen al in de kwartfinales uit het toernooi nadat toekomstig Europees kampioen Italië te sterk bleek. In die wedstrijd zal Roberto Martinez wellicht wel eens gevloekt hebben dat hij deze keer niet over Marouane Fellaini als extra troef kon beschikken.


In de aanloop naar het toernooi klonken er nochtans hardnekkige geruchten dat de middenvelder zou gaan terugkeren bij de nationale ploeg, nadat hij afgezwaaid had na zijn transfer naar China begin 2019. Tot een comeback kwam het uiteindelijk niet, maar Fellaini bekent nu wel dat het zeker tot de mogelijkheden behoorde.

"Ik had kunnen terugkeren", geeft hij immers toe aan So Foot. "Maar ik had in quarantaine moeten gaan en had aan mijn club beloofd om te blijven, dus het was te moeilijk. Als ik een belofte maak, kom ik die ook na. Eden (Hazard, nvdr) heeft geprobeerd om me te overtuigen, maar ik heb hem gezegd dat er al genoeg topspelers waren en dat ze mij niet nodig hadden."

GEEN TITULARIS
Bovendien geeft Fellaini aan dat hij voor zichzelf geen rol meer weggelegd zag als titularis en dat hij twijfelt of hij nog zou kunnen aanpikken bij het niveau, gezien zijn leeftijd en het feit dat hij intussen toch al drie jaar in China speelt. De 34-jarige wil zich dan ook in eerste instantie focussen op het vullen van zijn prijzenkast met Shandong Taishan, nadat hij zijn club vorig seizoen al naar de dubbel loodste.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Was Fellaini nog een meerwaarde geweest op het EK?

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

46
46
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

59
59
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

49
49
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

169
169
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

75
75
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

414
414
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

370
370
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

396
396
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

110
110
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

565
565
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

185
185
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

255
255
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

304
304
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

127
127
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

75
75
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

218
218
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

190
190
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

48
48
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

303
303
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

295
295
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

264
264
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

265
265
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

323
323

Meer sportnieuws