Verklaring voor vroege wissel Noa Lang

943 stemmen
Verklaring voor vroege wissel Noa Lang

Club Brugge moest vanavond in principe winnen van leider Union, die voorafgaand aan de wedstrijd al negen punten voorsprong telden. Na afloop van de wedstrijd mag Blauw-Zwart zich echter gelukkig prijzen met een puntje, dat werd behaald na een 0-0 gelijkspel.


Voornamelijk in de eerste helft kwam Club schabouwelijk voor de dag, wat coach Alfred Schreuder al deed ingrijpen tijdens de rust. Tot ieders verbazing was het echter Noa Lang die in de kleedkamer mocht blijven, terwijl de Bruggelingen aanvallend sowieso al vrij onmondig waren. Eder Balanta kwam in de ploeg, en daar had de Nederlander een duidelijke reden voor.

Die deed assistent-coach Carl Hoefkens al tijdens de rust uit de doeken tegenover Eleven. “We moeten meer diepgang creëren. Anders kun je die ploeg niet uit elkaar trekken. Balanta komt erin, in de plaats van Noa lang. We willen Nielsen vastzetten, die is te vrij in de opbouw”, klonk het daar immers.

Goede ingreep volgens Schreuder
Dat bevestigde ook coach Alfred Schreuder na de wedstrijd, dat deze vervanging er kwam om meer controle te krijgen op het middenveld. De Nederlander vond ook dat deze beslissing goed uitdraaide. Bovendien acht hij Lang nog niet helemaal topfit. "Ik moest een tactische ingreep doen. Dat heeft dan even niks met Noa Lang te maken. Het gaat om het team. Dat is belangrijker dan een speler. Ik vond dat ik dit moest doen en ik weet uit de afgelopen weken dat Noa nog niet topfit is. Andere jongens hebben alles getraind en gespeeld.”

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Was het een goede ingreep van Schreuder?

Meest recent

Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

48
48
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

142
142
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

139
139
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

293
293
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

434
434
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

346
346
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

33
33
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

223
223
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

636
636
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

62
62
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

260
260
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

337
337
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

228
228
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

210
210
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

228
228
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

627
627
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

120
120
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

282
282
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

340
340
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

365
365
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

615
615
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

435
435
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

165
165
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

206
206
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

455
455

Meer sportnieuws