Anderlecht-sterkhouder aangepakt: "Als hij dat ook al niet kan"

319 stemmen
Anderlecht-sterkhouder aangepakt:

Anderlecht leed op woensdag op eigen veld een pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge (0-2). Hoewel de Vereniging opnieuw een beresterke partij afleverde, was het toch ook Paars-Wit dat niet uit de verf kwam. Uiteraard niet geholpen door de rode kaart van Hoedt nog voor het halfuur, maar ook in het openingskwart van de wedstrijd was Cercle gewoon de betere ploeg.


Ook in de podcast 90 Minutes werd deze wedstrijd uiteraard uitvoerig besproken. Filip Joos verdenkt de Anderlecht-spelers van onderschatting. "Ik had het gevoel dat sommige spelers van Anderlecht niet doorhadden dat Cercle geen klein broertje meer is”, oordeelde hij immers, waarna hij opperde dat de Brusselaars ook geen plan-B achter de hand hebben, als het voetballend niet lukt.

Tegen een hoog drukkende ploeg als Cercle vindt Joos het überhaupt geen goed idee om altijd te willen uitvoetballen. Volgens hem had Anderlecht vaker de lange bal moeten hanteren, om achteraan niet zo snel onder druk te komen. Net zoals Zulte-Waregem dat eigenlijk afgelopen weekend deed tegen de Groen-Zwarten.

Zirkzee als targetman
Naar de toekomst toe vindt Joos dan ook dat Anderlecht dit moet kunnen doen, ook al staan ze voor mooi voetbal. Daarbij zou Zirkzee dan als pivot moeten dienen, met de man in de rug. Een rol die de Nederlander zou moeten aankunnen volgens Joos. “Want als hij dat ook al niet kan ...”, klonk het veelzeggend bij de commentator.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Akkoord met Joos?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

17
17
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

58
58
Ex-ref in alle staten: Rode Duivels bestolen tegen Iran?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

62
62
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

91
91
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

111
111
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

269
269
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

448
448
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

104
104
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

220
220
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

319
319
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

300
300
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

566
566
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

360
360
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

134
134
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

188
188
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

418
418
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

534
534
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

363
363
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

169
169
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

414
414
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

60
60
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

506
506
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

139
139

Meer sportnieuws