Anderlecht-sterkhouder aangepakt: "Als hij dat ook al niet kan"

door
Anderlecht-sterkhouder aangepakt:

Anderlecht leed op woensdag op eigen veld een pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge (0-2). Hoewel de Vereniging opnieuw een beresterke partij afleverde, was het toch ook Paars-Wit dat niet uit de verf kwam. Uiteraard niet geholpen door de rode kaart van Hoedt nog voor het halfuur, maar ook in het openingskwart van de wedstrijd was Cercle gewoon de betere ploeg.


Ook in de podcast 90 Minutes werd deze wedstrijd uiteraard uitvoerig besproken. Filip Joos verdenkt de Anderlecht-spelers van onderschatting. "Ik had het gevoel dat sommige spelers van Anderlecht niet doorhadden dat Cercle geen klein broertje meer is”, oordeelde hij immers, waarna hij opperde dat de Brusselaars ook geen plan-B achter de hand hebben, als het voetballend niet lukt.

Tegen een hoog drukkende ploeg als Cercle vindt Joos het überhaupt geen goed idee om altijd te willen uitvoetballen. Volgens hem had Anderlecht vaker de lange bal moeten hanteren, om achteraan niet zo snel onder druk te komen. Net zoals Zulte-Waregem dat eigenlijk afgelopen weekend deed tegen de Groen-Zwarten.

Zirkzee als targetman
Naar de toekomst toe vindt Joos dan ook dat Anderlecht dit moet kunnen doen, ook al staan ze voor mooi voetbal. Daarbij zou Zirkzee dan als pivot moeten dienen, met de man in de rug. Een rol die de Nederlander zou moeten aankunnen volgens Joos. “Want als hij dat ook al niet kan ...”, klonk het veelzeggend bij de commentator.

LEES OOK: Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Akkoord met Joos?

Meest recent

Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

24
24
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

4
4
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

169
169
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

191
191
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

98
98
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

333
333
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

76
76
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

67
67
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

35
35
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

120
120
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

43
43
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

79
79
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

63
63
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

71
71
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

44
44
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

95
95
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

237
237
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

42
42
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

296
296
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

157
157
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

187
187
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

107
107
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

151
151
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

91
91
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

138
138

Meer sportnieuws