Anderlecht-sterkhouder aangepakt: "Als hij dat ook al niet kan"

door
Anderlecht-sterkhouder aangepakt:

Anderlecht leed op woensdag op eigen veld een pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge (0-2). Hoewel de Vereniging opnieuw een beresterke partij afleverde, was het toch ook Paars-Wit dat niet uit de verf kwam. Uiteraard niet geholpen door de rode kaart van Hoedt nog voor het halfuur, maar ook in het openingskwart van de wedstrijd was Cercle gewoon de betere ploeg.


Ook in de podcast 90 Minutes werd deze wedstrijd uiteraard uitvoerig besproken. Filip Joos verdenkt de Anderlecht-spelers van onderschatting. "Ik had het gevoel dat sommige spelers van Anderlecht niet doorhadden dat Cercle geen klein broertje meer is”, oordeelde hij immers, waarna hij opperde dat de Brusselaars ook geen plan-B achter de hand hebben, als het voetballend niet lukt.

Tegen een hoog drukkende ploeg als Cercle vindt Joos het überhaupt geen goed idee om altijd te willen uitvoetballen. Volgens hem had Anderlecht vaker de lange bal moeten hanteren, om achteraan niet zo snel onder druk te komen. Net zoals Zulte-Waregem dat eigenlijk afgelopen weekend deed tegen de Groen-Zwarten.

Zirkzee als targetman
Naar de toekomst toe vindt Joos dan ook dat Anderlecht dit moet kunnen doen, ook al staan ze voor mooi voetbal. Daarbij zou Zirkzee dan als pivot moeten dienen, met de man in de rug. Een rol die de Nederlander zou moeten aankunnen volgens Joos. “Want als hij dat ook al niet kan ...”, klonk het veelzeggend bij de commentator.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Akkoord met Joos?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

90
90
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

21
21
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

95
95
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

63
63
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

221
221
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

99
99
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

508
508
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

391
391
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

439
439
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

115
115
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

211
211
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

266
266
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

327
327
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

233
233
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

208
208
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

89
89
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws