Anderlecht doet tactische zet in zaak-Hoedt

door
Anderlecht doet tactische zet in zaak-Hoedt

Voor RSC Anderlecht werd de midweekspeeldag een grote teleurstelling. De Brusselaars verloren woensdagavond op eigen veld van Cercle Brugge en lieten zo dure punten liggen in de strijd om de top 4. Daarnaast zag Paars-Wit ook nog eens twee centrale verdedigers uitvallen in het duel tegen de Vereniging.


Hannes Delcroix, pas terug na maanden van blessureleed, moest halfweg de eerste helft invallen. Maar aan de rust werd hij er alweer afgehaald, de 22-jarige ondervond opnieuw hinder. Het wordt afwachten of hij er zondag tegen Union SG weer zal bij zijn. Daarnaast liep Wesley Hoedt tegen een rode kaart aan nadat hij Rabbi Matondo als laatste man neermaaide. Voor die actie eiste het bondsparket inmiddels ook een bijkomende schorsing van één speeldag.

Door het midweekvoetbal zou die schorsing sowieso pas vanaf volgende week ingaan. Zondag in de Brusselse clash tegen Union is hij dus zeker nog van de partij. En ook in de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tegen KAS Eupen, zal Hoedt allicht mogen opdraven. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Anderlecht beslist heeft om beroep aan te tekenen en het schorsingsvoorstel van het bondsparket aan te vechten.

TACTISCHE ZET
Tactisch gezien is dat een slimme zet. De zaak zal immers pas ten vroegste volgende week vrijdag behandeld worden, terwijl het bekerduel donderdag gespeeld wordt. Als de beroepsprocedure geen strafvermindering oplevert, zou Hoedt geschorst zijn voor het competitieduel tegen Eupen. Maar die partij is een pak minder belangrijk dan de twee volgende matchen. Bovendien koopt Anderlecht zo extra tijd om Delcroix weer klaar te stomen.

LEES OOK: Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Vond u de rode kaart voor Hoedt terecht?

Meest recent

Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

44
44
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

19
19
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

116
116
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

63
63
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

18
18
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

95
95
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

68
68
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

271
271
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

195
195
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

281
281
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

273
273
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

396
396
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

337
337
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

64
64
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

248
248
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

185
185
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

99
99
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

269
269
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

129
129
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

153
153
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

361
361

Meer sportnieuws