Anderlecht doet tactische zet in zaak-Hoedt

door
Anderlecht doet tactische zet in zaak-Hoedt

Voor RSC Anderlecht werd de midweekspeeldag een grote teleurstelling. De Brusselaars verloren woensdagavond op eigen veld van Cercle Brugge en lieten zo dure punten liggen in de strijd om de top 4. Daarnaast zag Paars-Wit ook nog eens twee centrale verdedigers uitvallen in het duel tegen de Vereniging.


Hannes Delcroix, pas terug na maanden van blessureleed, moest halfweg de eerste helft invallen. Maar aan de rust werd hij er alweer afgehaald, de 22-jarige ondervond opnieuw hinder. Het wordt afwachten of hij er zondag tegen Union SG weer zal bij zijn. Daarnaast liep Wesley Hoedt tegen een rode kaart aan nadat hij Rabbi Matondo als laatste man neermaaide. Voor die actie eiste het bondsparket inmiddels ook een bijkomende schorsing van één speeldag.

Door het midweekvoetbal zou die schorsing sowieso pas vanaf volgende week ingaan. Zondag in de Brusselse clash tegen Union is hij dus zeker nog van de partij. En ook in de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tegen KAS Eupen, zal Hoedt allicht mogen opdraven. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Anderlecht beslist heeft om beroep aan te tekenen en het schorsingsvoorstel van het bondsparket aan te vechten.

TACTISCHE ZET
Tactisch gezien is dat een slimme zet. De zaak zal immers pas ten vroegste volgende week vrijdag behandeld worden, terwijl het bekerduel donderdag gespeeld wordt. Als de beroepsprocedure geen strafvermindering oplevert, zou Hoedt geschorst zijn voor het competitieduel tegen Eupen. Maar die partij is een pak minder belangrijk dan de twee volgende matchen. Bovendien koopt Anderlecht zo extra tijd om Delcroix weer klaar te stomen.

LEES OOK: Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

Vond u de rode kaart voor Hoedt terecht?

Meest recent

De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

6
6
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

38
38
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

24
24
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

23
23
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

27
27
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

29
29
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

148
148
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

162
162
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

280
280
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

222
222
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

453
453
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

40
40
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

394
394
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

104
104
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

77
77
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

295
295
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

175
175
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

250
250
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

150
150
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

402
402
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

292
292
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

433
433
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

162
162
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33

Meer sportnieuws