'Barça sluit mercato af met spectaculair offensief'

door
'Barça sluit mercato af met spectaculair offensief'

FC Barcelona zal in de komende maanden alles uit de kast moeten halen om een Champions League-ticket voor volgend seizoen te veroveren. Niet deelnemen aan het kampioenenbal zou immers een sportieve én financiële catastrofe betekenen. Daarom worden ook op de transfermarkt nog alle zeilen bijgezet.


De Catalanen kunnen zich nog op twee manieren van hun deelname aan de CL verzekeren. Of ze moeten de Europa League winnen, of ze moeten alsnog de top 4 in La Liga halen. Momenteel staat Barça slechts 5de. Coach Xavi en zijn manschappen hebben dus nog een pak werk op te knappen. En de selectie kan nog wat extra kwaliteit gebruiken. Met Dani Alves en Ferran Torres verzekerde Blaugrana zich eerder al van een ervaren rechtsback en een polyvalente aanvaller. Mogelijk komt daar voor het sluiten van de wintermercato nog wat meer mankracht bij.

Zo geraakte donderdag bekend dat Adama Traoré op punt staat om terug te keren naar Camp Nou. De pijlsnelle winger zou gehuurd worden van Wolverhampton Wanderers (met aankoopoptie) en zou volgens de laatste berichten dit weekend zijn medische proeven afleggen. Daarnaast mikt Barcelona nog steeds op Alvaro Morata. Door de nakende komst van Dusan Vlahovic zou Juventus bereid zijn om het huurcontract van de Spaanse spits stop te zetten. Volgens Marca was Morata's zaakwaarnemer donderdag alvast bij moederclub Atlético Madrid te gast om een overgang naar Barça te bespreken.

DERDE TOPAANWINST
En daarmee is de transferhonger op Camp Nou nog niet gestild. Zo zou de clubleiding ook werk maken van een nieuwe linksback en daarvoor mikt men opnieuw op een voormalig jeugdproduct. Bij SPORT weet men namelijk dat er gesprekken lopen over de terugkeer van Alejandro Grimaldo. De 26-jarige ruilde de Catalaanse jeugdopleiding destijds in voor SL Benfica en brak daar helemaal door. De Portugese topclub zou evenwel bereid zijn om mee te werken aan een huurdeal met verplichte aankoopoptie na het seizoen. Om voldoende salarisbudget te vergaren voor de drie beoogde aanwinsten, zou Ousmane Dembélé alsnog vertrekken deze winter.

LEES OOK: Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Barça wint dit seizoen de Europa League ..

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

57
57
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

6
6
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

20
20
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

17
17
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

39
39
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

18
18
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

112
112
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

44
44
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

886
886
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

41
41
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

48
48
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

422
422
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

129
129
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

701
701
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

434
434
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

70
70
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

80
80
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

856
856
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

612
612
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

129
129
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

362
362
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

33
33
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

102
102

Meer sportnieuws