'Barça sluit mercato af met spectaculair offensief'

door
'Barça sluit mercato af met spectaculair offensief'

FC Barcelona zal in de komende maanden alles uit de kast moeten halen om een Champions League-ticket voor volgend seizoen te veroveren. Niet deelnemen aan het kampioenenbal zou immers een sportieve én financiële catastrofe betekenen. Daarom worden ook op de transfermarkt nog alle zeilen bijgezet.


De Catalanen kunnen zich nog op twee manieren van hun deelname aan de CL verzekeren. Of ze moeten de Europa League winnen, of ze moeten alsnog de top 4 in La Liga halen. Momenteel staat Barça slechts 5de. Coach Xavi en zijn manschappen hebben dus nog een pak werk op te knappen. En de selectie kan nog wat extra kwaliteit gebruiken. Met Dani Alves en Ferran Torres verzekerde Blaugrana zich eerder al van een ervaren rechtsback en een polyvalente aanvaller. Mogelijk komt daar voor het sluiten van de wintermercato nog wat meer mankracht bij.

Zo geraakte donderdag bekend dat Adama Traoré op punt staat om terug te keren naar Camp Nou. De pijlsnelle winger zou gehuurd worden van Wolverhampton Wanderers (met aankoopoptie) en zou volgens de laatste berichten dit weekend zijn medische proeven afleggen. Daarnaast mikt Barcelona nog steeds op Alvaro Morata. Door de nakende komst van Dusan Vlahovic zou Juventus bereid zijn om het huurcontract van de Spaanse spits stop te zetten. Volgens Marca was Morata's zaakwaarnemer donderdag alvast bij moederclub Atlético Madrid te gast om een overgang naar Barça te bespreken.

DERDE TOPAANWINST
En daarmee is de transferhonger op Camp Nou nog niet gestild. Zo zou de clubleiding ook werk maken van een nieuwe linksback en daarvoor mikt men opnieuw op een voormalig jeugdproduct. Bij SPORT weet men namelijk dat er gesprekken lopen over de terugkeer van Alejandro Grimaldo. De 26-jarige ruilde de Catalaanse jeugdopleiding destijds in voor SL Benfica en brak daar helemaal door. De Portugese topclub zou evenwel bereid zijn om mee te werken aan een huurdeal met verplichte aankoopoptie na het seizoen. Om voldoende salarisbudget te vergaren voor de drie beoogde aanwinsten, zou Ousmane Dembélé alsnog vertrekken deze winter.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Barça wint dit seizoen de Europa League ..

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

28
28
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

139
139
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

98
98
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

8
8
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

166
166
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

73
73
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

37
37
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

75
75
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

59
59
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

276
276
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

184
184
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

184
184
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

184
184
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

111
111
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

277
277
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

309
309
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

853
853
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

52
52
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

352
352
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1274
1274
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

423
423
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

146
146
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

399
399

Meer sportnieuws