'Barça sluit mercato af met spectaculair offensief'

807
'Barça sluit mercato af met spectaculair offensief'

FC Barcelona zal in de komende maanden alles uit de kast moeten halen om een Champions League-ticket voor volgend seizoen te veroveren. Niet deelnemen aan het kampioenenbal zou immers een sportieve én financiële catastrofe betekenen. Daarom worden ook op de transfermarkt nog alle zeilen bijgezet.


De Catalanen kunnen zich nog op twee manieren van hun deelname aan de CL verzekeren. Of ze moeten de Europa League winnen, of ze moeten alsnog de top 4 in La Liga halen. Momenteel staat Barça slechts 5de. Coach Xavi en zijn manschappen hebben dus nog een pak werk op te knappen. En de selectie kan nog wat extra kwaliteit gebruiken. Met Dani Alves en Ferran Torres verzekerde Blaugrana zich eerder al van een ervaren rechtsback en een polyvalente aanvaller. Mogelijk komt daar voor het sluiten van de wintermercato nog wat meer mankracht bij.

Zo geraakte donderdag bekend dat Adama Traoré op punt staat om terug te keren naar Camp Nou. De pijlsnelle winger zou gehuurd worden van Wolverhampton Wanderers (met aankoopoptie) en zou volgens de laatste berichten dit weekend zijn medische proeven afleggen. Daarnaast mikt Barcelona nog steeds op Alvaro Morata. Door de nakende komst van Dusan Vlahovic zou Juventus bereid zijn om het huurcontract van de Spaanse spits stop te zetten. Volgens Marca was Morata's zaakwaarnemer donderdag alvast bij moederclub Atlético Madrid te gast om een overgang naar Barça te bespreken.

DERDE TOPAANWINST
En daarmee is de transferhonger op Camp Nou nog niet gestild. Zo zou de clubleiding ook werk maken van een nieuwe linksback en daarvoor mikt men opnieuw op een voormalig jeugdproduct. Bij SPORT weet men namelijk dat er gesprekken lopen over de terugkeer van Alejandro Grimaldo. De 26-jarige ruilde de Catalaanse jeugdopleiding destijds in voor SL Benfica en brak daar helemaal door. De Portugese topclub zou evenwel bereid zijn om mee te werken aan een huurdeal met verplichte aankoopoptie na het seizoen. Om voldoende salarisbudget te vergaren voor de drie beoogde aanwinsten, zou Ousmane Dembélé alsnog vertrekken deze winter.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Barça wint dit seizoen de Europa League ..

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

7
7
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

3
3
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

19
19
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

16
16
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

51
51
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

25
25
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

31
31
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

93
93
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

87
87
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

172
172
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

181
181
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

411
411
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

352
352
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

332
332
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

338
338
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

92
92
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

170
170
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

144
144
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

90
90
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws