'Van der Brempt-soap kent pijnlijke twist voor Club'

door
'Van der Brempt-soap kent pijnlijke twist voor Club'

Club Brugge neemt het donderdagavond op tegen Union SG en hoopt dan wat van zijn kloof met de leider af te knabbelen. Maar in aanloop naar de aftrap moest coach Alfred Schreuder zijn wedstrijdplan plots omgooien. Zo kan hij in extremis geen beroep meer doen op Ignace Van der Brempt.


Blauw-Zwart zal het tegen Union moeten doen zonder de geschorste Jack Hendry. Om de afwezigheid van de Schotse verdediger op te vangen, zou Schreuder van plan zijn geweest om Clinton Mata terug te schuiven in de driemansdefensie. Van der Brempt zou dan de rechterflank voor zijn rekening moeten nemen. Maar het Brugse jeugdproduct is plots goed op weg naar het Oostenrijkse RB Salzburg.

Volgens Junior Verbeeke, Club Brugge-watcher bij Het Nieuwsblad, weigerde Van der Brempt zelfs om nog een laatste keer in actie te komen bij Blauw-Zwart. Oorspronkelijk zou zijn afgesproken dat hij tegen Union ging opdraven en vervolgens kon zijn transfer afgerond worden. Maar Van der Brempt zou dat uiteindelijk niet meer hebben zien zitten. Hij zou donderdagavond nog afreizen naar Oostenrijk.

HERKANSING MITROVIC
Een domper dus voor Schreuder, die in extremis op zoek moest gaan naar een geschikt alternatief. Dat zou hij gevonden hebben in de vorm van Matej Mitrovic. De Kroaat leek ten dode op geschreven bij Blauw-Zwart en mocht deze winter zelfs vertrekken, maar zou nu toch een nieuwe kans krijgen. In dat geval neemt hij plaats in de driemansdefensie en blijft Mata gewoon op zijn flank staan.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Club had VD Brempt moeten verplichten om nog te spelen ...

Meest recent

Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

3
3
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

3
3
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

34
34
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

80
80
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

126
126
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

83
83
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

210
210
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

68
68
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

134
134
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

111
111
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

69
69
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

197
197
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

206
206
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

170
170
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

549
549
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

162
162
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

222
222
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

584
584
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

59
59
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

234
234
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

143
143
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

176
176
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

78
78
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

378
378

Meer sportnieuws