Joos ergert zich mateloos aan 2 titularissen Anderlecht

door
Joos ergert zich mateloos aan 2 titularissen Anderlecht

Anderlecht werd de voorbije weken alweer stilletjes naar voor geschoven als titelkandidaat, maar werd woensdagavond weer met de voetjes op de grond gezet. Paars-Wit werd in het eigen Lotto Park een neus gezet door ploeg in vorm Cercle Brugge, dat hen met 0-2 kwam verrassen. Anderlecht riep het onheil wel deels zelf over zich af.


Het moest immers driekwart wedstrijd met een man minder spelen na een rode kaart voor Wesley Hoedt. Bij Anderlecht waren ze er na de partij als de kippen bij om aan te klagen dat er gediscussieerd kon worden over die uitsluiting, maar het neemt niet weg dat de defensie toch kwetsbaar blijkt. Filip Joos stelt zich daar toch vragen bij de keuzes van Vincent Kompany.

"Ik blijf toch met grote ogen kijken naar die Magallan. Hoe kan een topverdediger als Kompany voor zo'n speler gaan?", is de commentator snoeihard in de podcast 90 minutes. "Een centraal duo samen met Hoedt, dat werkt nooit, zeker niet zodra er snelheid aan te pas komt. Hoedt moeten we nu ineens top vinden, maar het is niet omdat je 5 goeie matchen hebt gespeeld dat je aan een goed seizoen bezig bent. Harwood-Bellis is in mijn ogen beter dan die twee. Als centraal duo is dat niet goed genoeg."

TERUG NAAR ENGELAND
Magallan werd eind augustus gehuurd van Ajax om de blessure van Hannes Delcroix op te vangen. De Argentijn kwam wel pas in november in het elftal, want tot dan deed Taylor Harwood-Bellis het naast Hoedt meer dan degelijk. De jonge Engelsman kwam daarna plots niet meer aan bod, ondanks twijfelachtige prestaties van Magallan. Manchester City haalde hem daarom eerder deze maand terug en verhuurde hem aan Stoke City.

LEES OOK: RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Had Anderlecht Harwood-Bellis moeten houden?

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

0
0
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

17
17
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

92
92
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

194
194
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

34
34
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

123
123
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

104
104
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

64
64
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

257
257
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

43
43
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

216
216
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

110
110
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

277
277
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

215
215
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

265
265
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

631
631
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

282
282
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

149
149
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

508
508
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

221
221
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

515
515

Meer sportnieuws