Joos ergert zich mateloos aan 2 titularissen Anderlecht

1237 stemmen
Joos ergert zich mateloos aan 2 titularissen Anderlecht

Anderlecht werd de voorbije weken alweer stilletjes naar voor geschoven als titelkandidaat, maar werd woensdagavond weer met de voetjes op de grond gezet. Paars-Wit werd in het eigen Lotto Park een neus gezet door ploeg in vorm Cercle Brugge, dat hen met 0-2 kwam verrassen. Anderlecht riep het onheil wel deels zelf over zich af.


Het moest immers driekwart wedstrijd met een man minder spelen na een rode kaart voor Wesley Hoedt. Bij Anderlecht waren ze er na de partij als de kippen bij om aan te klagen dat er gediscussieerd kon worden over die uitsluiting, maar het neemt niet weg dat de defensie toch kwetsbaar blijkt. Filip Joos stelt zich daar toch vragen bij de keuzes van Vincent Kompany.

"Ik blijf toch met grote ogen kijken naar die Magallan. Hoe kan een topverdediger als Kompany voor zo'n speler gaan?", is de commentator snoeihard in de podcast 90 minutes. "Een centraal duo samen met Hoedt, dat werkt nooit, zeker niet zodra er snelheid aan te pas komt. Hoedt moeten we nu ineens top vinden, maar het is niet omdat je 5 goeie matchen hebt gespeeld dat je aan een goed seizoen bezig bent. Harwood-Bellis is in mijn ogen beter dan die twee. Als centraal duo is dat niet goed genoeg."

TERUG NAAR ENGELAND
Magallan werd eind augustus gehuurd van Ajax om de blessure van Hannes Delcroix op te vangen. De Argentijn kwam wel pas in november in het elftal, want tot dan deed Taylor Harwood-Bellis het naast Hoedt meer dan degelijk. De jonge Engelsman kwam daarna plots niet meer aan bod, ondanks twijfelachtige prestaties van Magallan. Manchester City haalde hem daarom eerder deze maand terug en verhuurde hem aan Stoke City.

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Had Anderlecht Harwood-Bellis moeten houden?

Meest recent

'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

15
15
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

98
98
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

270
270
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

84
84
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

21
21
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

196
196
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

72
72
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

62
62
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

44
44
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

348
348
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

192
192
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

234
234
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

120
120
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

156
156
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

403
403
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

286
286
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

248
248
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

207
207
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

297
297
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

236
236
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

97
97
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

562
562
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

248
248
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

411
411

Meer sportnieuws