Kompany krijgt opstekers maar baalt: "Vaak in ons nadeel"

door
Kompany krijgt opstekers maar baalt:

Cercle Brugge won verdiend met 0-2 bij RSC Anderlecht. Wesley Hoedt was ongewild de man van de match. Hij miste dé kans op 1-0 en even later kreeg hij rood. Vincent Kompany baalde.


"Een rode kaart is altijd een sleutelmoment”, zei Vincent Kompany. “Zeker zo vroeg in de wedstrijd. Ik moest terugdenken aan het moment met Raman op Mechelen, toen kwam de VAR niet tussen. Nu wel, dat zijn belangrijke details en die zitten ons op dit moment niet mee. Soms krijg ik het gevoel dat zulke twijfelgevallen steeds nét in ons nadeel uitdraaien", aldus Kompany na de match aan Het Laatste Nieuws.

DELCROIX

Hoedt kreeg een rode kaart en daar viel wel wat voor te zeggen. Killian Sardella was wel in de buurt, maar Matondo ging alleen naar doel. Toch had Kompany ook een punt, want vorige week kreeg Peyre geen rode kaart toen hij Raman neertrok. De VAR kwam toen niet tussen. Zo blijft de VAR voor opschudding zorgen in het Belgische voetbal en valt er geen lijn te trekken in de beslissingen.

Toch waren er ook nog twee opstekers voor Kompany. Hoedt zal zondag kunnen aantreden tegen Union SG. Het Bondsparket komt immers maandag pas samen. Over Delcroix sprak Kompany de volgende woorden. "Hannes is quasi een volledig jaar out geweest, dus dit was sowieso een riskant moment. Gelukkig lijkt de schade mee te vallen. Mogelijk is Hannes zondag alweer beschikbaar." Zondag moet Anderlecht winnen van Union, maar gisteren bleek ook dat RSCA momenteel nog geen titelkandidaat is. De ploeg kon de afwezigheid van Olsson en Murillo zeer moeilijk opvangen en op sommige posities is er geen weelde.

LEES OOK: Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Was het rood volgens u?

Meest recent

Italianen verbijsterd: dit zagen ze bij De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

81
81
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

197
197
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

622
622
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

321
321
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

96
96
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

23
23
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

375
375
'Onthuld: daarom verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

120
120
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

112
112
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

327
327
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

121
121
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

273
273
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

793
793
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

215
215
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

668
668
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

453
453
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

452
452
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

286
286
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

408
408
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

211
211
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

620
620
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

570
570
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

445
445
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

2075
2075

Meer sportnieuws