Kompany krijgt opstekers maar baalt: "Vaak in ons nadeel"

door
Kompany krijgt opstekers maar baalt:

Cercle Brugge won verdiend met 0-2 bij RSC Anderlecht. Wesley Hoedt was ongewild de man van de match. Hij miste dé kans op 1-0 en even later kreeg hij rood. Vincent Kompany baalde.


"Een rode kaart is altijd een sleutelmoment”, zei Vincent Kompany. “Zeker zo vroeg in de wedstrijd. Ik moest terugdenken aan het moment met Raman op Mechelen, toen kwam de VAR niet tussen. Nu wel, dat zijn belangrijke details en die zitten ons op dit moment niet mee. Soms krijg ik het gevoel dat zulke twijfelgevallen steeds nét in ons nadeel uitdraaien", aldus Kompany na de match aan Het Laatste Nieuws.

DELCROIX

Hoedt kreeg een rode kaart en daar viel wel wat voor te zeggen. Killian Sardella was wel in de buurt, maar Matondo ging alleen naar doel. Toch had Kompany ook een punt, want vorige week kreeg Peyre geen rode kaart toen hij Raman neertrok. De VAR kwam toen niet tussen. Zo blijft de VAR voor opschudding zorgen in het Belgische voetbal en valt er geen lijn te trekken in de beslissingen.

Toch waren er ook nog twee opstekers voor Kompany. Hoedt zal zondag kunnen aantreden tegen Union SG. Het Bondsparket komt immers maandag pas samen. Over Delcroix sprak Kompany de volgende woorden. "Hannes is quasi een volledig jaar out geweest, dus dit was sowieso een riskant moment. Gelukkig lijkt de schade mee te vallen. Mogelijk is Hannes zondag alweer beschikbaar." Zondag moet Anderlecht winnen van Union, maar gisteren bleek ook dat RSCA momenteel nog geen titelkandidaat is. De ploeg kon de afwezigheid van Olsson en Murillo zeer moeilijk opvangen en op sommige posities is er geen weelde.

LEES OOK: Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Was het rood volgens u?

Meest recent

Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

3
3
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

40
40
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

110
110
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

29
29
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

20
20
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

8
8
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

124
124
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

132
132
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

100
100
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

672
672
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

139
139
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

307
307
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

209
209
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

550
550
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

471
471
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

164
164
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

360
360
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

720
720
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

392
392
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

280
280

Meer sportnieuws