Kompany krijgt opstekers maar baalt: "Vaak in ons nadeel"

598 stemmen
Kompany krijgt opstekers maar baalt:

Cercle Brugge won verdiend met 0-2 bij RSC Anderlecht. Wesley Hoedt was ongewild de man van de match. Hij miste dé kans op 1-0 en even later kreeg hij rood. Vincent Kompany baalde.


"Een rode kaart is altijd een sleutelmoment”, zei Vincent Kompany. “Zeker zo vroeg in de wedstrijd. Ik moest terugdenken aan het moment met Raman op Mechelen, toen kwam de VAR niet tussen. Nu wel, dat zijn belangrijke details en die zitten ons op dit moment niet mee. Soms krijg ik het gevoel dat zulke twijfelgevallen steeds nét in ons nadeel uitdraaien", aldus Kompany na de match aan Het Laatste Nieuws.

DELCROIX

Hoedt kreeg een rode kaart en daar viel wel wat voor te zeggen. Killian Sardella was wel in de buurt, maar Matondo ging alleen naar doel. Toch had Kompany ook een punt, want vorige week kreeg Peyre geen rode kaart toen hij Raman neertrok. De VAR kwam toen niet tussen. Zo blijft de VAR voor opschudding zorgen in het Belgische voetbal en valt er geen lijn te trekken in de beslissingen.

Toch waren er ook nog twee opstekers voor Kompany. Hoedt zal zondag kunnen aantreden tegen Union SG. Het Bondsparket komt immers maandag pas samen. Over Delcroix sprak Kompany de volgende woorden. "Hannes is quasi een volledig jaar out geweest, dus dit was sowieso een riskant moment. Gelukkig lijkt de schade mee te vallen. Mogelijk is Hannes zondag alweer beschikbaar." Zondag moet Anderlecht winnen van Union, maar gisteren bleek ook dat RSCA momenteel nog geen titelkandidaat is. De ploeg kon de afwezigheid van Olsson en Murillo zeer moeilijk opvangen en op sommige posities is er geen weelde.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Was het rood volgens u?

Meest recent

Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

4
4
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

96
96
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

80
80
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

25
25
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

267
267
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

377
377
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

45
45
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

101
101
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

40
40
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

292
292
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

638
638
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

465
465
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

135
135
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1026
1026
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

173
173
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

633
633
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

235
235
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

494
494
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

244
244
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

271
271
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1225
1225
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

622
622
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

332
332

Meer sportnieuws