Openda aast op vertrek bij Club Brugge

door
Openda aast op vertrek bij Club Brugge

Loïs Openda doet het ook in zijn tweede seizoen bij Vitesse meer dan behoorlijk. De aanvaller die wordt verhuurd door Club Brugge behoort tot de revelaties in de Eredivisie, met onder meer al elf doelpunten in twintig competitieduels. Daarnaast bleek hij ook al van goudwaarde voor de Belgische beloftenploeg.


Openda voelt zich dan ook duidelijk in zijn sas in Nederland, en wordt het afwachten wat er komende zomer zal volgen wanneer zijn uitleenbeurt ten einde loopt. Hijzelf acht de tijd wel rijp voor een transfer, zo zegt hij in een uitgebreid interview met Voetbal International. “Na dit tweede seizoen voel ik me klaar voor de volgende stap. Ik moet terug (naar Club Brugge, red.) want ik heb een doorlopend contract. Als er een kans is om een transfer te maken naar een betere club dan zou dat een mooie optie zijn. Het is een goed moment wellicht om me te verkopen.”

Echter ziet Openda ook wel heil in een terugkeer naar Club Brugge, maar droomt hij intussen wel van een topcompetitie. “Terug naar Brugge is overigens ook geen probleem. Ik kwam naar Vitesse om mijn carrière te starten en nu ben ik onderweg. Interesse komt op gang, ik hoop op veel clubs. Ik ga er goed over nadenken. Duitsland, Italië, Frankrijk, Spanje en ga maar door. Ik wil een goede keuze maken.”

Verkopen of kansen geven
Het mag dan ook duidelijk zijn dat Club Brugge komende zomer voor een duidelijke keuze komt te staan. Openda zal zich niet meer schikken in een rol als invaller, en zal Blauw-Zwart hem ofwel moeten verkopen, ofwel volop kansen geven. Gezien zijn contract nog loopt tot 2024, zou Club alvast een aardig centje kunnen verdienen aan de aanvaller. Zijn marktwaarde bedraagt volgens Transfermarkt 4 miljoen euro, maar zal hij vermoedelijk wel meer opbrengen indien hij van de hand wordt gedaan, gezien zijn twee sterke seizoenen bij Vitesse.

LEES OOK: Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Wat moet Club Brugge doen?

Meest recent

UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

9
9
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

31
31
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

29
29
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

150
150
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

38
38
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

183
183
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

84
84
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

38
38
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

60
60
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

315
315
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

131
131
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

340
340
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

462
462
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

300
300
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

117
117
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

183
183
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

308
308
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

307
307
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

277
277
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

134
134
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

893
893
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

463
463
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

245
245
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

109
109

Meer sportnieuws