'Duidelijkheid over rode kaart Hoedt'

1072 stemmen
'Duidelijkheid over rode kaart Hoedt'

De mooie reeks zonder nederlaag van Anderlecht kwam woensdag abrupt ten einde. In het thuisduel tegen ploeg in vorm Cercle Brugge ging het immers met pijnlijke 0-2 cijfers onderuit. Als verzachtende omstandigheid kan evenwel de rode kaart voor Wesley Hoedt worden ingeroepen, waardoor Paars-Wit meer dan een uur met tien man verder moest.


Uiteraard een groot nadeel voor Anderlecht, al zeker tegen een Cercle dat bulkt van het vertrouwen. Matondo en Kanouté bezegelden uiteindelijk het lot van de Brusselaars, maar de vraag is: was de rode kaart van Wesley Hoedt terecht? Daarbovenop kan worden afgevraagd of de VAR daadwerkelijk moest ingrijpen, en de eerder getrokken gele kaart door scheidsrechter Verboomen terecht werd aanzien als een ‘clear error’.

De meningen daarover zijn verdeeld, wat dus meteen eerder in de richting wijst dat de VAR niet per se moest ingrijpen. Dat deed het dus wel, iets wat voor frustraties zorgde bij Vincent Kompany. “Beslissingen die fiftyfifty zijn, draaien negatief uit voor ons. Het is eerder 51 procent voor de tegenstander en 49 procent voor ons en dat soort details zijn vaak beslissend”, klonk het immers na de wedstrijd.

Terecht rood
Echter kunnen we afgaande op onderstaand stilstaand beeld toch wel stellen dat de uitsluiting voor de Nederlander terecht was. Zo ontneemt Hoedt met zijn tackle Matondo immers een open doelkans. Gezien diens snelheid, lijkt het vrij onwaarschijnlijk dat Magallan – die centraal in beeld staat  - nog tijdig had kunnen ingrijpen. Sowieso was het een onhandige ingreep van Hoedt, die dan ook de boter heeft gegeten in La Dernière Heure. Daar krijgt hij voor zijn prestatie – die dus wel amper 25 minuten duurde – een drie op tien.

LEES OOK: 'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

Was het een terechte rode kaart?

Meest recent

'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

6
6
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

10
10
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

99
99
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

145
145
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

120
120
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

137
137
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

29
29
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

409
409
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

263
263
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

88
88
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

127
127
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

105
105
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

475
475
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

211
211
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

218
218
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

367
367
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

558
558
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

100
100
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

197
197
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1372
1372
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1245
1245
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

185
185
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

582
582
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

1093
1093

Meer sportnieuws