'Duidelijkheid over rode kaart Hoedt'

1072 stemmen
'Duidelijkheid over rode kaart Hoedt'

De mooie reeks zonder nederlaag van Anderlecht kwam woensdag abrupt ten einde. In het thuisduel tegen ploeg in vorm Cercle Brugge ging het immers met pijnlijke 0-2 cijfers onderuit. Als verzachtende omstandigheid kan evenwel de rode kaart voor Wesley Hoedt worden ingeroepen, waardoor Paars-Wit meer dan een uur met tien man verder moest.


Uiteraard een groot nadeel voor Anderlecht, al zeker tegen een Cercle dat bulkt van het vertrouwen. Matondo en Kanouté bezegelden uiteindelijk het lot van de Brusselaars, maar de vraag is: was de rode kaart van Wesley Hoedt terecht? Daarbovenop kan worden afgevraagd of de VAR daadwerkelijk moest ingrijpen, en de eerder getrokken gele kaart door scheidsrechter Verboomen terecht werd aanzien als een ‘clear error’.

De meningen daarover zijn verdeeld, wat dus meteen eerder in de richting wijst dat de VAR niet per se moest ingrijpen. Dat deed het dus wel, iets wat voor frustraties zorgde bij Vincent Kompany. “Beslissingen die fiftyfifty zijn, draaien negatief uit voor ons. Het is eerder 51 procent voor de tegenstander en 49 procent voor ons en dat soort details zijn vaak beslissend”, klonk het immers na de wedstrijd.

Terecht rood
Echter kunnen we afgaande op onderstaand stilstaand beeld toch wel stellen dat de uitsluiting voor de Nederlander terecht was. Zo ontneemt Hoedt met zijn tackle Matondo immers een open doelkans. Gezien diens snelheid, lijkt het vrij onwaarschijnlijk dat Magallan – die centraal in beeld staat  - nog tijdig had kunnen ingrijpen. Sowieso was het een onhandige ingreep van Hoedt, die dan ook de boter heeft gegeten in La Dernière Heure. Daar krijgt hij voor zijn prestatie – die dus wel amper 25 minuten duurde – een drie op tien.

LEES OOK: Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Was het een terechte rode kaart?

Meest recent

Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

7
7
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

87
87
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

19
19
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

48
48
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

156
156
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

109
109
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

90
90
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

60
60
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

134
134
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

378
378
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

74
74
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

441
441
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

96
96
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

297
297
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

488
488
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

358
358
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

455
455
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

538
538
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

907
907
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

217
217
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

380
380
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

127
127
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

289
289
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

524
524

Meer sportnieuws