'Duidelijkheid over rode kaart Hoedt'

door
'Duidelijkheid over rode kaart Hoedt'

De mooie reeks zonder nederlaag van Anderlecht kwam woensdag abrupt ten einde. In het thuisduel tegen ploeg in vorm Cercle Brugge ging het immers met pijnlijke 0-2 cijfers onderuit. Als verzachtende omstandigheid kan evenwel de rode kaart voor Wesley Hoedt worden ingeroepen, waardoor Paars-Wit meer dan een uur met tien man verder moest.


Uiteraard een groot nadeel voor Anderlecht, al zeker tegen een Cercle dat bulkt van het vertrouwen. Matondo en Kanouté bezegelden uiteindelijk het lot van de Brusselaars, maar de vraag is: was de rode kaart van Wesley Hoedt terecht? Daarbovenop kan worden afgevraagd of de VAR daadwerkelijk moest ingrijpen, en de eerder getrokken gele kaart door scheidsrechter Verboomen terecht werd aanzien als een ‘clear error’.

De meningen daarover zijn verdeeld, wat dus meteen eerder in de richting wijst dat de VAR niet per se moest ingrijpen. Dat deed het dus wel, iets wat voor frustraties zorgde bij Vincent Kompany. “Beslissingen die fiftyfifty zijn, draaien negatief uit voor ons. Het is eerder 51 procent voor de tegenstander en 49 procent voor ons en dat soort details zijn vaak beslissend”, klonk het immers na de wedstrijd.

Terecht rood
Echter kunnen we afgaande op onderstaand stilstaand beeld toch wel stellen dat de uitsluiting voor de Nederlander terecht was. Zo ontneemt Hoedt met zijn tackle Matondo immers een open doelkans. Gezien diens snelheid, lijkt het vrij onwaarschijnlijk dat Magallan – die centraal in beeld staat  - nog tijdig had kunnen ingrijpen. Sowieso was het een onhandige ingreep van Hoedt, die dan ook de boter heeft gegeten in La Dernière Heure. Daar krijgt hij voor zijn prestatie – die dus wel amper 25 minuten duurde – een drie op tien.

LEES OOK: Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Was het een terechte rode kaart?

Meest recent

Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

0
0
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

7
7
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

14
14
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

67
67
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

25
25
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

87
87
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

145
145
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

281
281
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

101
101
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

156
156
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

105
105
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

507
507
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

520
520
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

39
39
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

362
362
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

167
167
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

207
207
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

216
216
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

442
442
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

570
570
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

136
136
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

124
124
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

68
68
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

243
243

Meer sportnieuws