Van Crombrugge relativeert nederlaag Anderlecht

door
Van Crombrugge relativeert nederlaag Anderlecht

Anderlecht werd de voorbije dagen al her en der naar voor geschoven als titelkandidaat nadat het negen wedstrijden ongeslagen gebleven was. Daarin had het 21 op 27 gepakt, maar woensdagavond werd Paars-Wit weer met de voetjes op de grond gezet. Het liep tegen een pijnlijke thuisnederlaag aan tegen Cercle Brugge, dat na een vroege rode kaart voor Wesley Hoedt met 0-2 kwam winnen in het Lotto Park.


Daardoor doet Anderlecht geen goede zaak in het klassement. Het ziet immers Antwerp weer een puntje verder weg lopen en afhankelijk van het resultaat in de topper van donderdagavond kan ook de kloof met Club Brugge of Union weer groeien. Voorlopig heeft Anderlecht twee punten minder dan Antwerp en Club, de achterstand op Union bedraagt al elf punten.

Desondanks tilt Hendrik Van Crombrugge niet te zwaar aan de verliespartij. "We zijn gebotst op een ploeg die het ons moeilijk maakte met een grote intensiteit. We hadden het moeilijk om kansen te creëren, zelfs wanneer we ruimte hadden. Dat we snel met tien vielen, sneed ons ook de benen af", legde de aanvoerder uit aan Eleven Sports. "Maar hoe dan ook moeten we nu niet ongerust worden. We komen uit een mooie reeks. Natuurlijk eindigt die nu en moeten we voor de spiegel gaan staan. Maar er is geen reden tot paniek."

GECONTESTEERDE RODE KAART
Anderlecht moest tegen Cercle al halfweg de eerste helft met een man minder verder, nadat Hoedt een fel gecontesteerde rode kaart had gekregen. Cercle buitte zijn overtal halfweg de tweede helft ook uit met de knappe openingsgoal van Matondo, waarop Kanouté in de slotfase het mes nog wat dieper in de wonde draaide.

LEES OOK: Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Moet Anderlecht zich zorgen maken?

Meest recent

Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

2
2
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

17
17
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

127
127
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

228
228
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

42
42
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

87
87
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

80
80
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

155
155
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

121
121
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

233
233
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

146
146
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

180
180
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

215
215
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

75
75
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

298
298
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

142
142
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

222
222
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

114
114
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

258
258
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111

Meer sportnieuws