Van Crombrugge relativeert nederlaag Anderlecht

378 stemmen
Van Crombrugge relativeert nederlaag Anderlecht

Anderlecht werd de voorbije dagen al her en der naar voor geschoven als titelkandidaat nadat het negen wedstrijden ongeslagen gebleven was. Daarin had het 21 op 27 gepakt, maar woensdagavond werd Paars-Wit weer met de voetjes op de grond gezet. Het liep tegen een pijnlijke thuisnederlaag aan tegen Cercle Brugge, dat na een vroege rode kaart voor Wesley Hoedt met 0-2 kwam winnen in het Lotto Park.


Daardoor doet Anderlecht geen goede zaak in het klassement. Het ziet immers Antwerp weer een puntje verder weg lopen en afhankelijk van het resultaat in de topper van donderdagavond kan ook de kloof met Club Brugge of Union weer groeien. Voorlopig heeft Anderlecht twee punten minder dan Antwerp en Club, de achterstand op Union bedraagt al elf punten.

Desondanks tilt Hendrik Van Crombrugge niet te zwaar aan de verliespartij. "We zijn gebotst op een ploeg die het ons moeilijk maakte met een grote intensiteit. We hadden het moeilijk om kansen te creëren, zelfs wanneer we ruimte hadden. Dat we snel met tien vielen, sneed ons ook de benen af", legde de aanvoerder uit aan Eleven Sports. "Maar hoe dan ook moeten we nu niet ongerust worden. We komen uit een mooie reeks. Natuurlijk eindigt die nu en moeten we voor de spiegel gaan staan. Maar er is geen reden tot paniek."

GECONTESTEERDE RODE KAART
Anderlecht moest tegen Cercle al halfweg de eerste helft met een man minder verder, nadat Hoedt een fel gecontesteerde rode kaart had gekregen. Cercle buitte zijn overtal halfweg de tweede helft ook uit met de knappe openingsgoal van Matondo, waarop Kanouté in de slotfase het mes nog wat dieper in de wonde draaide.

LEES OOK: 'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Moet Anderlecht zich zorgen maken?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

200
200
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

169
169
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

62
62
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

54
54
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

486
486
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

243
243
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

110
110
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

110
110
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

117
117
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

10
10
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

92
92
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

275
275
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

109
109
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

396
396
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

98
98
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

36
36
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

134
134
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

557
557
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

204
204
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

349
349
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

266
266
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

519
519

Meer sportnieuws