Van Crombrugge relativeert nederlaag Anderlecht

door
Van Crombrugge relativeert nederlaag Anderlecht

Anderlecht werd de voorbije dagen al her en der naar voor geschoven als titelkandidaat nadat het negen wedstrijden ongeslagen gebleven was. Daarin had het 21 op 27 gepakt, maar woensdagavond werd Paars-Wit weer met de voetjes op de grond gezet. Het liep tegen een pijnlijke thuisnederlaag aan tegen Cercle Brugge, dat na een vroege rode kaart voor Wesley Hoedt met 0-2 kwam winnen in het Lotto Park.


Daardoor doet Anderlecht geen goede zaak in het klassement. Het ziet immers Antwerp weer een puntje verder weg lopen en afhankelijk van het resultaat in de topper van donderdagavond kan ook de kloof met Club Brugge of Union weer groeien. Voorlopig heeft Anderlecht twee punten minder dan Antwerp en Club, de achterstand op Union bedraagt al elf punten.

Desondanks tilt Hendrik Van Crombrugge niet te zwaar aan de verliespartij. "We zijn gebotst op een ploeg die het ons moeilijk maakte met een grote intensiteit. We hadden het moeilijk om kansen te creëren, zelfs wanneer we ruimte hadden. Dat we snel met tien vielen, sneed ons ook de benen af", legde de aanvoerder uit aan Eleven Sports. "Maar hoe dan ook moeten we nu niet ongerust worden. We komen uit een mooie reeks. Natuurlijk eindigt die nu en moeten we voor de spiegel gaan staan. Maar er is geen reden tot paniek."

GECONTESTEERDE RODE KAART
Anderlecht moest tegen Cercle al halfweg de eerste helft met een man minder verder, nadat Hoedt een fel gecontesteerde rode kaart had gekregen. Cercle buitte zijn overtal halfweg de tweede helft ook uit met de knappe openingsgoal van Matondo, waarop Kanouté in de slotfase het mes nog wat dieper in de wonde draaide.

LEES OOK: Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

Moet Anderlecht zich zorgen maken?

Meest recent

'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

2
2
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

15
15
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

Als zesde in de stand verzekerde RSC Anderlecht zich op het nippertje van een plaats in de ...

102
102
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

84
84
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

185
185
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

368
368
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

146
146
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

510
510
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

69
69
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

53
53
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

121
121
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

54
54
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

81
81
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

377
377
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

228
228
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

79
79
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

275
275
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

113
113
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

229
229
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

181
181
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

408
408
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

249
249
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

103
103

Meer sportnieuws