Anderlecht-fans razend na rode kaart: "Wat een schande!"

818 stemmen
Anderlecht-fans razend na rode kaart:

RSC Anderlecht wou woensdagavond bevestigen na de belangrijke zege tegen KV Mechelen van afgelopen weekend. Maar dat zou niet gemakkelijk worden tegen een Cercle Brugge, dat de laatste weken in uitstekende doen was. Bovendien kwam Paars-Wit na een klein halfuurtje met een man minder te staan.


In de aanvangsfase leek er voor de Brusselaars geen vuiltje aan de lucht. RSCA was veruit de betere ploeg en de eerste kansen waren ook voor de thuisploeg. Maar plots zag Rabbi Matondo zijn kans schoon om uit te breken. Hij troefde Killian Sardella en Wesley Hoedt af, waarop die laatste vlak voor de zestien aan de noodrem trok. In eerste instantie trok scheidsrechter Wesli De Cremer geel, maar op aangeven van de VAR werd de gele kaart omgezet in een rode. De wedstrijdleiding oordeelde namelijk dat Hoedt de laatste man was.

Commentator Peter Vandenbempt vond na het bekijken van de herhaling dat de ref en VAR uiteindelijk correct ingrepen. "Bij Anderlecht zeggen ze dat Sardella er ook bij was, maar die zat erachter. Dus dit lijkt me toch correct", klonk het bij Eleven Sports. "Als je daar een fout maakt, ben je nu eenmaal de laatste man", vulde co-commentator Wesley Sonck aan. Maar bij de paars-witte achterban was er veel minder begrip bij de beslissing. Zo verscheen er heel wat kritiek via de sociale media. Vooral omdat Noë Dussenne (Standard) en Thibault Peyre (KVM) bij een soortgelijke fases zonder rood weg kwamen tegen Anderlecht.

LEES OOK: Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

De rode kaart van Hoedt was terecht ...

Meest recent

Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

0
0
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

43
43
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

168
168
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

101
101
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

87
87
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

121
121
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

222
222
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

258
258
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

52
52
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

243
243
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

317
317
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

403
403
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

215
215
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

316
316
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

175
175
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

157
157
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

329
329
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

310
310
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

133
133
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

97
97
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

637
637
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

218
218
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

455
455
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

572
572

Meer sportnieuws