Standard zet opmars verder in de Oostkantons

door
Standard zet opmars verder in de Oostkantons

Voor Standard is 2022 toch best wel goed begonnen. De Rouches kregen met een bezoek op Anderlecht en een thuiswedstrijd tegen landskampioen Club Brugge meteen twee serieuze testen voorgeschoteld. Met twee gelijke spelen is het resultaat daarin ook niet verkeerd. Echter moest er wel nog eens dringend winst volgen.


Drie punten kon Standard immers goed gebruiken – het moet toch nog altijd naar beneden kijken – en daarvoor leek KAS Eupen het ideale slachtoffer. De Panda’s begonnen ijzersterk aan het seizoen, maar zijn inmiddels hélemaal weggezakt. Zo tellen ze op een twaalfde plaats in het klassement momenteel zelfs amper één puntje meer dan Standard. En dat zelfs met een wedstrijd meer te hebben gespeeld.



Van die mindere periode was in de eerste helft echter maar weinig te merken. Het was immers best een aangenaam kijkstuk aan de Kehrweg, met voornamelijk Konan N’Dri die zich in zijn sas voelde. De Ivoriaan van Eupen was veruit de meest gevaarlijke speler, maar tot scoren kwam de flankaanvaller evenwel niet. Zo leken we dan ook met een brilscore richting kleedkamers te trekken, tot Renaud Emond hier luttele seconden voor het einde van de eerste helft anders over besliste. Na eerder in de wedstrijd al de paal op zijn weg te hebben gevonden, was het nu wel raak.

0-1 aan de rust dus, en met zijn tweede in evenveel wedstrijden kent Emond momenteel de perfecte terugkeer in Luik. Ook de tweede helft bleek meer dan de moeite waard, met uiteraard de thuisploeg die op zoek ging naar de gelijkmaker. Tot groot gevaar kwam Eupen evenwel niet, en bleef het opletten voor de tegenaanval van Standard. Helemaal op het einde van de wedstrijd kende één van deze counters ook succes, al duurde het even vooraleer iedereen doorhad dat Dragus wel degelijk voor 0-2 had getekend. Drie punten zo dus voor Standard, dat nu echt in opmars is richting top acht.

Scoreverloop:
(45') Emond 1-0
(90') Dragus 2-0

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Geraakt Standard nog in de top acht?

Meest recent

Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

23
23
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

243
243
Exit dreigt: Janssen stelt Antwerp heldere voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

254
254
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

70
70
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

197
197
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

22
22
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

56
56
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

29
29
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

212
212
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

190
190
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

87
87
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

61
61
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

478
478
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

117
117
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

71
71
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

91
91
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

94
94
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

223
223
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

111
111
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

929
929
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

236
236
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

125
125
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

151
151
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

179
179
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

292
292

Meer sportnieuws