Standard zet opmars verder in de Oostkantons

door
Standard zet opmars verder in de Oostkantons

Voor Standard is 2022 toch best wel goed begonnen. De Rouches kregen met een bezoek op Anderlecht en een thuiswedstrijd tegen landskampioen Club Brugge meteen twee serieuze testen voorgeschoteld. Met twee gelijke spelen is het resultaat daarin ook niet verkeerd. Echter moest er wel nog eens dringend winst volgen.


Drie punten kon Standard immers goed gebruiken – het moet toch nog altijd naar beneden kijken – en daarvoor leek KAS Eupen het ideale slachtoffer. De Panda’s begonnen ijzersterk aan het seizoen, maar zijn inmiddels hélemaal weggezakt. Zo tellen ze op een twaalfde plaats in het klassement momenteel zelfs amper één puntje meer dan Standard. En dat zelfs met een wedstrijd meer te hebben gespeeld.



Van die mindere periode was in de eerste helft echter maar weinig te merken. Het was immers best een aangenaam kijkstuk aan de Kehrweg, met voornamelijk Konan N’Dri die zich in zijn sas voelde. De Ivoriaan van Eupen was veruit de meest gevaarlijke speler, maar tot scoren kwam de flankaanvaller evenwel niet. Zo leken we dan ook met een brilscore richting kleedkamers te trekken, tot Renaud Emond hier luttele seconden voor het einde van de eerste helft anders over besliste. Na eerder in de wedstrijd al de paal op zijn weg te hebben gevonden, was het nu wel raak.

0-1 aan de rust dus, en met zijn tweede in evenveel wedstrijden kent Emond momenteel de perfecte terugkeer in Luik. Ook de tweede helft bleek meer dan de moeite waard, met uiteraard de thuisploeg die op zoek ging naar de gelijkmaker. Tot groot gevaar kwam Eupen evenwel niet, en bleef het opletten voor de tegenaanval van Standard. Helemaal op het einde van de wedstrijd kende één van deze counters ook succes, al duurde het even vooraleer iedereen doorhad dat Dragus wel degelijk voor 0-2 had getekend. Drie punten zo dus voor Standard, dat nu echt in opmars is richting top acht.

Scoreverloop:
(45') Emond 1-0
(90') Dragus 2-0

LEES OOK: Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Geraakt Standard nog in de top acht?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

13
13
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

101
101
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

271
271
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

329
329
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

232
232
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

160
160
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

275
275
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

346
346
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

233
233
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

278
278
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

393
393
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

148
148
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

280
280

Meer sportnieuws