Standard zet opmars verder in de Oostkantons

door
Standard zet opmars verder in de Oostkantons

Voor Standard is 2022 toch best wel goed begonnen. De Rouches kregen met een bezoek op Anderlecht en een thuiswedstrijd tegen landskampioen Club Brugge meteen twee serieuze testen voorgeschoteld. Met twee gelijke spelen is het resultaat daarin ook niet verkeerd. Echter moest er wel nog eens dringend winst volgen.


Drie punten kon Standard immers goed gebruiken – het moet toch nog altijd naar beneden kijken – en daarvoor leek KAS Eupen het ideale slachtoffer. De Panda’s begonnen ijzersterk aan het seizoen, maar zijn inmiddels hélemaal weggezakt. Zo tellen ze op een twaalfde plaats in het klassement momenteel zelfs amper één puntje meer dan Standard. En dat zelfs met een wedstrijd meer te hebben gespeeld.



Van die mindere periode was in de eerste helft echter maar weinig te merken. Het was immers best een aangenaam kijkstuk aan de Kehrweg, met voornamelijk Konan N’Dri die zich in zijn sas voelde. De Ivoriaan van Eupen was veruit de meest gevaarlijke speler, maar tot scoren kwam de flankaanvaller evenwel niet. Zo leken we dan ook met een brilscore richting kleedkamers te trekken, tot Renaud Emond hier luttele seconden voor het einde van de eerste helft anders over besliste. Na eerder in de wedstrijd al de paal op zijn weg te hebben gevonden, was het nu wel raak.

0-1 aan de rust dus, en met zijn tweede in evenveel wedstrijden kent Emond momenteel de perfecte terugkeer in Luik. Ook de tweede helft bleek meer dan de moeite waard, met uiteraard de thuisploeg die op zoek ging naar de gelijkmaker. Tot groot gevaar kwam Eupen evenwel niet, en bleef het opletten voor de tegenaanval van Standard. Helemaal op het einde van de wedstrijd kende één van deze counters ook succes, al duurde het even vooraleer iedereen doorhad dat Dragus wel degelijk voor 0-2 had getekend. Drie punten zo dus voor Standard, dat nu echt in opmars is richting top acht.

Scoreverloop:
(45') Emond 1-0
(90') Dragus 2-0

LEES OOK: Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

🚀

Geraakt Standard nog in de top acht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

66
66
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

47
47
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

124
124
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

90
90
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

83
83
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

146
146
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

106
106
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

147
147
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

217
217
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

216
216
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

749
749
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

166
166
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

184
184
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

339
339
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

452
452
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

231
231
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

589
589

Meer sportnieuws