Standard zet opmars verder in de Oostkantons

door
Standard zet opmars verder in de Oostkantons

Voor Standard is 2022 toch best wel goed begonnen. De Rouches kregen met een bezoek op Anderlecht en een thuiswedstrijd tegen landskampioen Club Brugge meteen twee serieuze testen voorgeschoteld. Met twee gelijke spelen is het resultaat daarin ook niet verkeerd. Echter moest er wel nog eens dringend winst volgen.


Drie punten kon Standard immers goed gebruiken – het moet toch nog altijd naar beneden kijken – en daarvoor leek KAS Eupen het ideale slachtoffer. De Panda’s begonnen ijzersterk aan het seizoen, maar zijn inmiddels hélemaal weggezakt. Zo tellen ze op een twaalfde plaats in het klassement momenteel zelfs amper één puntje meer dan Standard. En dat zelfs met een wedstrijd meer te hebben gespeeld.



Van die mindere periode was in de eerste helft echter maar weinig te merken. Het was immers best een aangenaam kijkstuk aan de Kehrweg, met voornamelijk Konan N’Dri die zich in zijn sas voelde. De Ivoriaan van Eupen was veruit de meest gevaarlijke speler, maar tot scoren kwam de flankaanvaller evenwel niet. Zo leken we dan ook met een brilscore richting kleedkamers te trekken, tot Renaud Emond hier luttele seconden voor het einde van de eerste helft anders over besliste. Na eerder in de wedstrijd al de paal op zijn weg te hebben gevonden, was het nu wel raak.

0-1 aan de rust dus, en met zijn tweede in evenveel wedstrijden kent Emond momenteel de perfecte terugkeer in Luik. Ook de tweede helft bleek meer dan de moeite waard, met uiteraard de thuisploeg die op zoek ging naar de gelijkmaker. Tot groot gevaar kwam Eupen evenwel niet, en bleef het opletten voor de tegenaanval van Standard. Helemaal op het einde van de wedstrijd kende één van deze counters ook succes, al duurde het even vooraleer iedereen doorhad dat Dragus wel degelijk voor 0-2 had getekend. Drie punten zo dus voor Standard, dat nu echt in opmars is richting top acht.

Scoreverloop:
(45') Emond 1-0
(90') Dragus 2-0

LEES OOK: Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Geraakt Standard nog in de top acht?

Meest recent

Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

11
11
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

25
25
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

287
287
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

45
45
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

62
62
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

26
26
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

95
95
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

40
40
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

71
71
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

58
58
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

68
68
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

40
40
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

86
86
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

225
225
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

40
40
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

274
274
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

150
150
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

181
181
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

102
102
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

139
139
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

84
84
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

135
135
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

240
240
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

81
81
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

519
519

Meer sportnieuws