'Sensatie Cercle stuurt aan op toptransfer'

door
'Sensatie Cercle stuurt aan op toptransfer'

Cercle Brugge bleek de jongste weken dé ploeg in vorm in de Jupiler Pro League, met zeven overwinningen in de laatste acht wedstrijden. Door die straffe reeks is de Vereniging stilaan helemaal verlost van degradatiezorgen en lonkt het zelfs naar de top acht. Die ambitie kan het extra kracht bijzetten door woensdagavond te stunten op het veld van Anderlecht.


Daarvoor rekenen ze bij Cercle ongetwijfeld op Rabbi Matondo. De pijlsnelle aanvaller groeide de voorbije weken uit tot een absolute sensatie en was in zijn laatste zes competitiewedstrijden goed voor vijf doelpunten en een assist. De 21-jarige lijkt zijn status als toptalent eindelijk waar te gaan maken en dat maakt dat hij ongetwijfeld de komende maanden zeer gegeerd zal zijn op de transfermarkt.

Cercle huurt Matondo dit seizoen van Schalke 04 en heeft ook een aankoopoptie. Desondanks lijkt de Welshe international er niet meteen rekening mee te houden dat hij volgend seizoen nog in het Jan Breydelstadion speelt. "Alleen God weet waar ik volgend seizoen speel. Dat kan terug in Schalke zijn, maar ik sluit niks uit. Frankrijk, Spanje en Italië zijn ook leuke competities. Alles is mogelijk", verklaart hij immers in Het Laatste Nieuws. "Ja, natuurlijk hoop ik ooit in de Premier League te spelen, dat blijft een onvervulde jeugddroom. God only knows."

MILJOENEN
Over Cercle rept Matondo dus met geen woord in zijn betoog, wat erop lijkt te wijzen dat hij dus vooral denkt aan een vertrek. Cercle zou daarmee ongetwijfeld enkele miljoenen kunnen opstrijken, als het zijn aankoopoptie licht en hem meteen doorverkoopt. De waarde van Matondo wordt momenteel door Transfermarkt geschat op 3 miljoen euro, maar dat kan nog stijgen. In 2019 betaalde Schalke nog 9 miljoen om hem uit de jeugd van Manchester City weg te kapen.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Moet hij nog een jaar bij Cercle blijven?

Meest recent

Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

90
90
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

18
18
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

159
159
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

32
32
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

71
71
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

86
86
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

154
154
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

102
102
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

115
115
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

43
43
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

164
164
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

530
530
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

444
444
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

90
90
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

345
345
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1448
1448
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

183
183
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

283
283
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

781
781
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

401
401
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

78
78

Meer sportnieuws