'Sensatie Cercle stuurt aan op toptransfer'

door
'Sensatie Cercle stuurt aan op toptransfer'

Cercle Brugge bleek de jongste weken dé ploeg in vorm in de Jupiler Pro League, met zeven overwinningen in de laatste acht wedstrijden. Door die straffe reeks is de Vereniging stilaan helemaal verlost van degradatiezorgen en lonkt het zelfs naar de top acht. Die ambitie kan het extra kracht bijzetten door woensdagavond te stunten op het veld van Anderlecht.


Daarvoor rekenen ze bij Cercle ongetwijfeld op Rabbi Matondo. De pijlsnelle aanvaller groeide de voorbije weken uit tot een absolute sensatie en was in zijn laatste zes competitiewedstrijden goed voor vijf doelpunten en een assist. De 21-jarige lijkt zijn status als toptalent eindelijk waar te gaan maken en dat maakt dat hij ongetwijfeld de komende maanden zeer gegeerd zal zijn op de transfermarkt.

Cercle huurt Matondo dit seizoen van Schalke 04 en heeft ook een aankoopoptie. Desondanks lijkt de Welshe international er niet meteen rekening mee te houden dat hij volgend seizoen nog in het Jan Breydelstadion speelt. "Alleen God weet waar ik volgend seizoen speel. Dat kan terug in Schalke zijn, maar ik sluit niks uit. Frankrijk, Spanje en Italië zijn ook leuke competities. Alles is mogelijk", verklaart hij immers in Het Laatste Nieuws. "Ja, natuurlijk hoop ik ooit in de Premier League te spelen, dat blijft een onvervulde jeugddroom. God only knows."

MILJOENEN
Over Cercle rept Matondo dus met geen woord in zijn betoog, wat erop lijkt te wijzen dat hij dus vooral denkt aan een vertrek. Cercle zou daarmee ongetwijfeld enkele miljoenen kunnen opstrijken, als het zijn aankoopoptie licht en hem meteen doorverkoopt. De waarde van Matondo wordt momenteel door Transfermarkt geschat op 3 miljoen euro, maar dat kan nog stijgen. In 2019 betaalde Schalke nog 9 miljoen om hem uit de jeugd van Manchester City weg te kapen.

LEES OOK: Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

Moet hij nog een jaar bij Cercle blijven?

Meest recent

Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

11
11
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

21
21
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

52
52
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

52
52
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

10
10
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

118
118
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

32
32
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

70
70
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

205
205
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

103
103
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

344
344
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

139
139
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

334
334
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

115
115
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

220
220
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

122
122
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

527
527
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

170
170
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

259
259
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

191
191
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

385
385
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

345
345
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

452
452
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

1069
1069
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

320
320

Meer sportnieuws