Belgische topclub mag hopen op komst Vanzeir

door
Belgische topclub mag hopen op komst Vanzeir

In de zomer volgt er zo goed als zeker een grote leegloop bij Union SG. Heel wat spelers willen dan een stap hogerop zetten. Eén van hen is Dante Vanzeir, die een terugkeer naar KRC Genk zeker niet uitsluit.


Racing Genk beging een kapitale blunder door Vanzeir in de zomer van 2020 definitief te laten vertrekken naar Union SG. Hij kreeg amper kansen in Limburg en in Brussel toonde hij dat Genk meer geduld had moeten hebben. Geduld dat er bij buitenlandse aankopen vaak wél is, een Belgisch verschijnsel. Vanzeir schittert al twee jaar in het Dudenpark.

Hij scoort aan de lopende band, eerst in Eerste Klasse B en nu in Eerste Klasse A. De balans van Vanzeir bij Union SG: 51 matchen met daarin 35 goals en 17 assists. Vanzeir werd ook al Rode Duivel en bij Genk kunnen ze een spits met zijn kwaliteiten zeer goed gebruiken.

HAALBAAR

Tegenover TVL Sportcafé liet de 23-jarige aanvaller weten dat een terugkeer naar Genk zeker een optie is. "Genk is geen afgesloten hoofdstuk. Je weet nooit wat er in de toekomst gaat gebeuren. Terugkeren via de grote poort? Waarom niet? Ik heb nooit een wrang gevoel gehad tegenover Genk", aldus de aanvaller. Een wintertransfer is geen optie, maar Genk kan in de zomer dus aankloppen. Vanzeir ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Union SG en volgens Transfermarkt.be heeft hij een marktwaarde van 5,5 miljoen euro. Genk, dat geen overschot heeft aan Belgen, bedong bij de transfer een doorverkooppercentage, waardoor het de transferprijs een beetje zou kunnen drukken. Bovendien hebben de Limburgers de financiële middelen om de Rode Duivel in de zomer terug naar Genk te halen.

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Moet Genk in de zomer doorduwen voor Vanzeir?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: twee vliegen in één klap'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

113
113
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij goudhaantje'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

40
40
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

330
330
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

198
198
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

567
567
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

426
426
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

146
146
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

89
89
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

401
401
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

62
62
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

182
182
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

337
337
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

239
239
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

210
210
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

248
248
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

427
427
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

229
229
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

65
65
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

107
107
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

617
617
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

84
84
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

914
914
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

661
661
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

34
34

Meer sportnieuws