Belgische topclub mag hopen op komst Vanzeir

1461
Belgische topclub mag hopen op komst Vanzeir

In de zomer volgt er zo goed als zeker een grote leegloop bij Union SG. Heel wat spelers willen dan een stap hogerop zetten. Eén van hen is Dante Vanzeir, die een terugkeer naar KRC Genk zeker niet uitsluit.


Racing Genk beging een kapitale blunder door Vanzeir in de zomer van 2020 definitief te laten vertrekken naar Union SG. Hij kreeg amper kansen in Limburg en in Brussel toonde hij dat Genk meer geduld had moeten hebben. Geduld dat er bij buitenlandse aankopen vaak wél is, een Belgisch verschijnsel. Vanzeir schittert al twee jaar in het Dudenpark.

Hij scoort aan de lopende band, eerst in Eerste Klasse B en nu in Eerste Klasse A. De balans van Vanzeir bij Union SG: 51 matchen met daarin 35 goals en 17 assists. Vanzeir werd ook al Rode Duivel en bij Genk kunnen ze een spits met zijn kwaliteiten zeer goed gebruiken.

HAALBAAR

Tegenover TVL Sportcafé liet de 23-jarige aanvaller weten dat een terugkeer naar Genk zeker een optie is. "Genk is geen afgesloten hoofdstuk. Je weet nooit wat er in de toekomst gaat gebeuren. Terugkeren via de grote poort? Waarom niet? Ik heb nooit een wrang gevoel gehad tegenover Genk", aldus de aanvaller. Een wintertransfer is geen optie, maar Genk kan in de zomer dus aankloppen. Vanzeir ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Union SG en volgens Transfermarkt.be heeft hij een marktwaarde van 5,5 miljoen euro. Genk, dat geen overschot heeft aan Belgen, bedong bij de transfer een doorverkooppercentage, waardoor het de transferprijs een beetje zou kunnen drukken. Bovendien hebben de Limburgers de financiële middelen om de Rode Duivel in de zomer terug naar Genk te halen.

LEES OOK: Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Moet Genk in de zomer doorduwen voor Vanzeir?

Meest recent

Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

2
2
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

47
47
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

70
70
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

174
174
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

224
224
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

127
127
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

266
266
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

406
406
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

459
459
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

602
602
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

73
73
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

438
438
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

61
61
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

43
43
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

195
195
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

331
331
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

71
71
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

67
67
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

212
212
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

248
248
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

245
245
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1341
1341
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

139
139
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

55
55
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

364
364

Meer sportnieuws