'Reden milde straf Hendry gekend'

499 stemmen
'Reden milde straf Hendry gekend'

Afgelopen weekend geraakte Club Brugge tegen Standard opnieuw niet verder dan een gelijkspel. Net als in de heenwedstrijd werd het op Sclessin 2-2, en beëindigde Blauw-Zwart de wedstrijd ook met tien spelers. Zo moest Jack Hendry vroegtijdig gaan douchen nadat hij de doorgebroken Carcela had neergehaald.


Dat deed de Schot bovendien met een stevige tackle, waarbij de enkel van Carcela goed werd geraakt. Desondanks kwam het bondsparket met een lichte straf voor Hendry, want zo werd hij maar voor één wedstrijd effectief geschorst. Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met deze sanctie, hoewel ze zelf spreken van een actie met gestrekt been en studs vooruit. Echter gaan zij enkel in op het feit dat Hendry een doorgebroken speler neerhaalde.

"Carcela kan alleen op het doel afgaan. Hendry probeert de bal te recupereren en raakt hierbij met een gestrekt been en studs vooruit de voet en de enkel van de Standard-aanvaller. Bij deze actie ontneemt hij Carcela een duidelijke scoringskans. De scheidsrechter geeft de Club Brugge-speler een directe rode kaart. Het Professional Refereeing Department gaat volledig akkoord met de beslissing van de scheidsrechter.”

Reden voor milde straf
Een opvallende uitleg dus van het PRD, gezien rode kaarten van dit kaliber doorgaans toch strenger worden bestraft. Hendry ontliep dus deze zwaardere straf, en Bart Lagae van Het Nieuwsblad weet dat de verdediger deels werd ontzien door een opvallende reden. Zo zou namelijk zijn disciplinair verleden hebben meegespeeld in de beslissing van het bondsparket. Iemand die in het verleden al meer kaarten had verzameld, zou met anderre woorden strenger zijn bestraft.

LEES OOK: 'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Vind jij dit eerlijk?

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

150
150
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

243
243
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

69
69
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

155
155
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

314
314
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

344
344
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

439
439
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

470
470
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

201
201
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

533
533
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

167
167
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

223
223
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

225
225
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

107
107
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

242
242
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

554
554
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

166
166
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

226
226
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

415
415
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

102
102
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

688
688
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

56
56
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

73
73
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

277
277

Meer sportnieuws