'Reden milde straf Hendry gekend'

499
'Reden milde straf Hendry gekend'

Afgelopen weekend geraakte Club Brugge tegen Standard opnieuw niet verder dan een gelijkspel. Net als in de heenwedstrijd werd het op Sclessin 2-2, en beëindigde Blauw-Zwart de wedstrijd ook met tien spelers. Zo moest Jack Hendry vroegtijdig gaan douchen nadat hij de doorgebroken Carcela had neergehaald.


Dat deed de Schot bovendien met een stevige tackle, waarbij de enkel van Carcela goed werd geraakt. Desondanks kwam het bondsparket met een lichte straf voor Hendry, want zo werd hij maar voor één wedstrijd effectief geschorst. Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met deze sanctie, hoewel ze zelf spreken van een actie met gestrekt been en studs vooruit. Echter gaan zij enkel in op het feit dat Hendry een doorgebroken speler neerhaalde.

"Carcela kan alleen op het doel afgaan. Hendry probeert de bal te recupereren en raakt hierbij met een gestrekt been en studs vooruit de voet en de enkel van de Standard-aanvaller. Bij deze actie ontneemt hij Carcela een duidelijke scoringskans. De scheidsrechter geeft de Club Brugge-speler een directe rode kaart. Het Professional Refereeing Department gaat volledig akkoord met de beslissing van de scheidsrechter.”

Reden voor milde straf
Een opvallende uitleg dus van het PRD, gezien rode kaarten van dit kaliber doorgaans toch strenger worden bestraft. Hendry ontliep dus deze zwaardere straf, en Bart Lagae van Het Nieuwsblad weet dat de verdediger deels werd ontzien door een opvallende reden. Zo zou namelijk zijn disciplinair verleden hebben meegespeeld in de beslissing van het bondsparket. Iemand die in het verleden al meer kaarten had verzameld, zou met anderre woorden strenger zijn bestraft.

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Vind jij dit eerlijk?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

53
53
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

71
71
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

43
43
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

101
101
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

60
60
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

143
143
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

180
180
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

59
59
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

22
22
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

107
107
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

137
137
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

370
370
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

370
370
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

276
276
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

226
226
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

35
35
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

51
51
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

172
172
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws