15-jarig toptalent maakt debuut bij Anderlecht-beloften

door
15-jarig toptalent maakt debuut bij Anderlecht-beloften

Voor Anderlecht gaat het de goede richting uit in de Jupiler Pro League. Zo nu en dan worden er nog wel eens punten te grabbel gegooid, maar komt er nu toch standvastigheid in hun resultaten. En waar het A-elftal aan een definitieve opmars bezig is, blijven de beloften steevast indruk maken.


Want zo ging maandagavond ook aartsrivaal Standard eenvoudig voor de bijl. Nochtans moest Paars-Wit het stellen zonder sterkhouders als Marco Kana, Killian Sardella en Mario Stroeykens. Het beloofde dan ook een moeilijke wedstrijd te worden, zeker gezien ook de jonkies van Standard bezig zijn aan een sterk seizoen. Zo telde het amper drie punten minder dan leider Anderlecht.

Echter was er op het veld zelf weinig of geen spanning te merken. Na amper elf minuten bracht Enock Agyei – vorige week ook al goed voor het openingsdoelpunt – Anderlecht op voorsprong. Lucas Stassin en Simion Michez wisten de wedstrijd nog voor de in een beslissende plooi te leggen. 3-0, was uiteindelijk ook de einstand bleek.

Debutant
geen doelpunten meer dus, maar wél een nieuw toptalent als debutant bij Anderlecht. Zo mocht Ethan Butera – zoon van ex-profvoetballer Jonathan Butera – zijn eerste minuten maken bij de beloften. Hij viel rond het uur in, dus stond nog zo’n klein halfuur tussen de lijnen. De centrale verdediger staat te boek als een groot talent, en tekende in mei vorig jaar zijn eerste profcontract bij de Brusselaars. Dat al op 15-jarige leeftijd.

LEES OOK: Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Snel richting A-kern?

Meest recent

Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

0
0
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

88
88
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

256
256
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

239
239
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

20
20
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

224
224
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

93
93
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

41
41
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

89
89
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

73
73
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

306
306
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

205
205
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

206
206
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

195
195
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

118
118
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

288
288
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

321
321
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

883
883
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

59
59
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

371
371
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

77
77
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1344
1344
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

429
429
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147

Meer sportnieuws