15-jarig toptalent maakt debuut bij Anderlecht-beloften

door
15-jarig toptalent maakt debuut bij Anderlecht-beloften

Voor Anderlecht gaat het de goede richting uit in de Jupiler Pro League. Zo nu en dan worden er nog wel eens punten te grabbel gegooid, maar komt er nu toch standvastigheid in hun resultaten. En waar het A-elftal aan een definitieve opmars bezig is, blijven de beloften steevast indruk maken.


Want zo ging maandagavond ook aartsrivaal Standard eenvoudig voor de bijl. Nochtans moest Paars-Wit het stellen zonder sterkhouders als Marco Kana, Killian Sardella en Mario Stroeykens. Het beloofde dan ook een moeilijke wedstrijd te worden, zeker gezien ook de jonkies van Standard bezig zijn aan een sterk seizoen. Zo telde het amper drie punten minder dan leider Anderlecht.

Echter was er op het veld zelf weinig of geen spanning te merken. Na amper elf minuten bracht Enock Agyei – vorige week ook al goed voor het openingsdoelpunt – Anderlecht op voorsprong. Lucas Stassin en Simion Michez wisten de wedstrijd nog voor de in een beslissende plooi te leggen. 3-0, was uiteindelijk ook de einstand bleek.

Debutant
geen doelpunten meer dus, maar wél een nieuw toptalent als debutant bij Anderlecht. Zo mocht Ethan Butera – zoon van ex-profvoetballer Jonathan Butera – zijn eerste minuten maken bij de beloften. Hij viel rond het uur in, dus stond nog zo’n klein halfuur tussen de lijnen. De centrale verdediger staat te boek als een groot talent, en tekende in mei vorig jaar zijn eerste profcontract bij de Brusselaars. Dat al op 15-jarige leeftijd.

LEES OOK: Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

Snel richting A-kern?

Meest recent

Anderlecht op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

10
10
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

29
29
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

27
27
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

67
67
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

197
197
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

118
118
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

97
97
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

174
174
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

49
49
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

174
174
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

134
134
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

719
719
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

91
91
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

202
202
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

80
80
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

126
126
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

744
744
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

168
168
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

279
279
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

126
126
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

757
757
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

278
278
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

178
178
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

210
210
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

307
307

Meer sportnieuws