15-jarig toptalent maakt debuut bij Anderlecht-beloften

door
15-jarig toptalent maakt debuut bij Anderlecht-beloften

Voor Anderlecht gaat het de goede richting uit in de Jupiler Pro League. Zo nu en dan worden er nog wel eens punten te grabbel gegooid, maar komt er nu toch standvastigheid in hun resultaten. En waar het A-elftal aan een definitieve opmars bezig is, blijven de beloften steevast indruk maken.


Want zo ging maandagavond ook aartsrivaal Standard eenvoudig voor de bijl. Nochtans moest Paars-Wit het stellen zonder sterkhouders als Marco Kana, Killian Sardella en Mario Stroeykens. Het beloofde dan ook een moeilijke wedstrijd te worden, zeker gezien ook de jonkies van Standard bezig zijn aan een sterk seizoen. Zo telde het amper drie punten minder dan leider Anderlecht.

Echter was er op het veld zelf weinig of geen spanning te merken. Na amper elf minuten bracht Enock Agyei – vorige week ook al goed voor het openingsdoelpunt – Anderlecht op voorsprong. Lucas Stassin en Simion Michez wisten de wedstrijd nog voor de in een beslissende plooi te leggen. 3-0, was uiteindelijk ook de einstand bleek.

Debutant
geen doelpunten meer dus, maar wél een nieuw toptalent als debutant bij Anderlecht. Zo mocht Ethan Butera – zoon van ex-profvoetballer Jonathan Butera – zijn eerste minuten maken bij de beloften. Hij viel rond het uur in, dus stond nog zo’n klein halfuur tussen de lijnen. De centrale verdediger staat te boek als een groot talent, en tekende in mei vorig jaar zijn eerste profcontract bij de Brusselaars. Dat al op 15-jarige leeftijd.

LEES OOK: Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

Snel richting A-kern?

Meest recent

Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

8
8
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

29
29
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

70
70
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

258
258
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

293
293
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

31
31
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

149
149
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

81
81
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

175
175
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

117
117
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

44
44
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

233
233
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

39
39
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

261
261
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

431
431
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

135
135
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

386
386
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

221
221
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

95
95
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

512
512
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

659
659
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

122
122
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

207
207
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

43
43
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

339
339

Meer sportnieuws