'Nieuw stadion Club: laatkomers mogen niet binnen'

door
'Nieuw stadion Club: laatkomers mogen niet binnen'

Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet op zowel sportief als financieel vlak. Om die groei op termijn te vrijwaren, heeft Blauw-Zwart echter nood aan een nieuw en modern stadion. Die bouwplannen liggen al een tijdje op tafel en beginnen steeds meer vorm te krijgen.


Na een jarenlange zoektocht naar een geschikte locatie, besloot de regerende landskampioen om te gaan voor de bouw van een nieuwe voetbaltempel op de huidige Sint-Andries-site. Maar ook op deze plannen kwam heel wat protest van de omwonenden. Met name de verkeershinder die hiermee gepaard gaat, is een doorn in het oog van heel wat buurtbewoners. Daarom stelde Club Brugge een strak en uitgebreid mobiliteitsplan op.

Dat plan kon inmiddels ingekeken worden door De Morgen. En daar stelde men enkele opmerkelijke ingrepen vast. Wie een ticket of abonnement wil kopen, zal immers extra informatie over het vervoer moeten doorgeven. Met die info wil Club onder meer het gebruik van carpoolen stimuleren. Dat levert immers bonuspunten op en hoe meer volk je meeneemt in je wagen, hoe dichter je bij het stadion kan parkeren. Het gebruik van de fiets of openbaar vervoer wordt eveneens aangeraden. Ook zullen shuttle-busjes voorzien worden voor de iets verder gelegen parkings.

LAATKOMERS GESTRAFT
Daarnaast zal er met tijdsloten gewerkt worden, om de toevoer van het verkeer zo goed mogelijk te spreiden. En die tijdsloten zullen behoorlijk strak worden opgevolgd. Bij wagens gaat het om een tijdslot van een kwartier, bij fietsers om een het halfuur. Dat zal gecontroleerd worden door het ticket te scannen. En wie zich hier niet aan houdt, kan streng gestraft worden. Zo zou zelfs de toegang tot het stadion ontzegd kunnen worden. Bij herhaaldelijke overtredingen kan er zelfs sprake zijn van een stadionverbod.

LEES OOK: Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

Die tijdsloten zijn gewoonweg onhaalbaar ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

10
10
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

13
13
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

34
34
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

59
59
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

36
36
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

33
33
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

87
87
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

139
139
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

200
200
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

109
109
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

70
70
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

175
175
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

299
299
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

60
60
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

104
104
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

442
442
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

125
125
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

118
118
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

264
264
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

334
334
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

427
427
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

79
79
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

90
90
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

115
115
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

169
169

Meer sportnieuws