'Nieuw stadion Club: laatkomers mogen niet binnen'

door
'Nieuw stadion Club: laatkomers mogen niet binnen'

Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet op zowel sportief als financieel vlak. Om die groei op termijn te vrijwaren, heeft Blauw-Zwart echter nood aan een nieuw en modern stadion. Die bouwplannen liggen al een tijdje op tafel en beginnen steeds meer vorm te krijgen.


Na een jarenlange zoektocht naar een geschikte locatie, besloot de regerende landskampioen om te gaan voor de bouw van een nieuwe voetbaltempel op de huidige Sint-Andries-site. Maar ook op deze plannen kwam heel wat protest van de omwonenden. Met name de verkeershinder die hiermee gepaard gaat, is een doorn in het oog van heel wat buurtbewoners. Daarom stelde Club Brugge een strak en uitgebreid mobiliteitsplan op.

Dat plan kon inmiddels ingekeken worden door De Morgen. En daar stelde men enkele opmerkelijke ingrepen vast. Wie een ticket of abonnement wil kopen, zal immers extra informatie over het vervoer moeten doorgeven. Met die info wil Club onder meer het gebruik van carpoolen stimuleren. Dat levert immers bonuspunten op en hoe meer volk je meeneemt in je wagen, hoe dichter je bij het stadion kan parkeren. Het gebruik van de fiets of openbaar vervoer wordt eveneens aangeraden. Ook zullen shuttle-busjes voorzien worden voor de iets verder gelegen parkings.

LAATKOMERS GESTRAFT
Daarnaast zal er met tijdsloten gewerkt worden, om de toevoer van het verkeer zo goed mogelijk te spreiden. En die tijdsloten zullen behoorlijk strak worden opgevolgd. Bij wagens gaat het om een tijdslot van een kwartier, bij fietsers om een het halfuur. Dat zal gecontroleerd worden door het ticket te scannen. En wie zich hier niet aan houdt, kan streng gestraft worden. Zo zou zelfs de toegang tot het stadion ontzegd kunnen worden. Bij herhaaldelijke overtredingen kan er zelfs sprake zijn van een stadionverbod.

LEES OOK: Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

Die tijdsloten zijn gewoonweg onhaalbaar ...

Meest recent

"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

158
158
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

82
82
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

61
61
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

186
186
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

147
147
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

299
299
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

203
203
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

413
413
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

373
373
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

47
47
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

60
60
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

278
278
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

111
111
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

426
426
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

105
105
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

217
217
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

243
243
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1042
1042
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

462
462
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

420
420
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

183
183
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

352
352
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

285
285
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102

Meer sportnieuws