PRD glashelder over rode kaart Hendry

door
PRD glashelder over rode kaart Hendry

Club Brugge staat aanstaande donderdag voor een cruciale wedstrijd. De regerende landskampioen krijgt dan namelijk het bezoek van leider Union SG, dat momenteel alweer negen punten los staat. Een nederlaag is dan ook uit den boze, maar Blauw-Zwart moet wel één van zijn steunpilaren missen.


Zo zal Jack Hendry er niet bij zijn. De Schot was zondag op Standard weer veruit de meest stabiele kracht in de Brugse defensie. Maar in de slotfase moest hij aan de noodrem trekken. Zo kon Mehdi Carcela na een dramatische pass van Brandon Mechele alleen op doel afstormen. Hendry zag zich daarom genoodzaakt om de aanvaller van de Luikenaars neer te maaien met een zware tackle. Een rode kaart was het logische gevolg.

Inmiddels heeft ook het Professional Refereeing Department (PRD) op de fase gereageerd. Daar geeft men de wedstrijdleiding helemaal gelijk. "Carcela kan alleen op het doel afgaan. Hendry probeert de bal te recupereren en raakt hierbij met een gestrekt been en studs vooruit de voet en de enkel van de Standard-aanvaller. Bij deze actie ontneemt hij Carcela een duidelijke scoringskans. De scheidsrechter geeft de Club Brugge-speler een directe rode kaart. Het Professional Refereeing Department gaat volledig akkoord met de beslissing van de scheidsrechter", klinkt het.

SLECHTS ÉÉN SCHORSINGSDAG
Er speelden dus twee zaken in het nadeel van Hendry: het feit dat Carcela een directe scoringskans had én de intensiteit van de tackle. Desondanks toonde het bondsparket zich behoorlijk mild. Zo kreeg hij een schorsing van slechts één speeldag effectief en eentje voorwaardelijk. Volgens Het Laatste Nieuws zal Club Brugge dit strafvoorstel niet aanvechten. Hierdoor is de Schot er donderdag dus niet bij, maar kan hij komend weekend gewoon weer aansluiten.

LEES OOK: ‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

De sanctie had veel zwaarder moeten zijn ...

Meest recent

Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

2
2
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

13
13
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

189
189
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

36
36
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

339
339
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

157
157
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

292
292
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

297
297
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

312
312
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1144
1144
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

400
400
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

673
673
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

309
309
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

397
397
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

949
949
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

449
449
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

478
478
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

91
91
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

59
59
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

350
350
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

136
136
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

126
126
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

96
96
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

482
482

Meer sportnieuws