Topaanwinst beleeft nachtmerrie bij Genk

1019 stemmen
Topaanwinst beleeft nachtmerrie bij Genk

KRC Genk behield nog een sprankeltje hoop op de kwalificatie voor de Champions’ Play-offs, maar de recente nederlaag tegen Union SG bezorgt de Limburgers een flinke dreun. Eén van de grote tegenvallers bij de Genkies vorig weekend was Gerardo Arteaga. En dat was al niet de eerste keer dit seizoen.


TRIBUNE

KRC Genk is opnieuw een deceptie rijker. De Limburgers gingen zondag kopje onder in het Dudenpark, waar competitieleider Union SG te sterk was. ‘t Was uitgerekend Dante Vanzeir die de Genkies de genadestoot gaf. En die kwam wel aan. In 2019 werd Vanzeir niet zo netjes weggebonjourd bij Genk, nu staat ie met Union los op kop in de Jupiler Pro League. En Genk? Die tellen vandaag al 21 punten (!) minder dan de Brusselaars. Op een teleurstellende negende plaats in het klassement.

“Storck heeft het team nog niet genezen. De boosterprik om er snel bij te zijn in topwedstrijden heeft niet gewerkt.” Analist Stef Wijnants zat er niet naast in zijn commentaarstuk voor Het Belang van Limburg. Storck zal het tij snel willen doen keren want in zijn zes eerste wedstrijden voor KRC Genk kon ie er ‘nog’ maar drie winnen. “Schrik niet als er de komende weken af en toe eens een ‘grote naam’ op de bank, of zelfs de tribune zit”, waarschuwde Storck vorige week al op de persconferentie.



“Da’s mijn manier van werken. Ik kijk niet altijd naar prestaties, wel naar wie het best past in mijn wedstrijdplan”, dixit Bernd Storck. Een ‘grote naam’ waarop de Duitser doelt is misschien wel Gerardo Arteaga. In de zomer van 2020 haalde KRC Genk de aanvallende linksachter in de Mexicaanse competitie, waar lokale media hem omschreven als een topper. En mocht ook wel omdat hij de Limburgers een flinke transfersom van maar liefst 3,5 miljoen euro kostte.

ANDERHALF JAAR WACHTEN

Maar anderhalf jaar later heeft Gerardo Arteaga de hooggespannen rond zijn persoon helemaal nog niet kunnen inlossen. De 23-jarige voldoet op papier nochtans perfect aan de strenge aanwervingsvoorwaarden die Genk zichzelf oplegt: een jong talent mét ervaring en een veelbelovend profiel met een ruime progressiemarge. Maar helaas voor Genk heeft Arteaga zich nog niet kunnen profileren als een onbetwiste meerwaarde voor de ploeg.

Op een opflakkering na aan het eind van het vorige kalenderjaar, bevindt Gerardo Arteaga zich momenteel terug in een serieuze dip. De Mexicaan speelt dit seizoen precies wat met de handrem op, want vooral zijn offensieve meerwaarde - wat nochtans zijn uitgesproken sterkte was in zijn thuisland - is niet zoals die zou moeten zijn. Maar misschien heeft dat wel te maken omdat de onderlinge wisselwerking met Théo Bongonda niet optimaal verloopt.



Gerardo Arteaga kenmerkte zich in Mexico als een complete full-back die tomeloos zijn linkerflank afdraafde. Hij stelde steeds het defensieve werk voorop, maar hij voorzag zijn ploegmaats van Santos Laguna ook van voldoende offensieve impulsen - als omgevormde flankaanvaller mocht dat overigens ook verwacht worden. Arteaga onderscheidde zich in de Mexicaanse MX Liga ook met zijn zuivere passing en heel wat opbouwend vermogen. Maar na anderhalf jaar blijft men bij KRC Genk toch zwaar op hun honger zitten met Arteaga.

ONDERGRENS

Vorig weekend kreeg Gerardo Arteaga tegen Union SG wederom heel wat kritiek te slikken - ‘t is helaas stilaan een gewoonte geworden. Felice Mazzu gaf precies de opdracht aan zijn spelers om de linksachter van KRC Genk zonder enige druk aan de bal te laten, want in balbezit was hij namelijk niet in grootse doen. Daarnaast blijft zijn moeilijk positiespel en beperkt tactisch meedenken nog steeds een groot probleem. Al is dat uiteraard niet gemakkelijk omdat de onderlinge samenwerking met Théo Bongonda ook niet perfect verloopt.



Op het defensieve vlak maakt Gerardo Arteaga geen grote indruk, maar vooral zijn aanvallende en opbouwende bijdrage blijft beperkt. Tegen Union verstuurde hij bijvoorbeeld 12 verkeerde passes, wat een groot stuk meer is dan zijn Genkse tegenhanger op rechts Daniel Munoz (7). Als we dit vergelijken met de verdedigers bij Union, dan valt Arteaga nog meer op in een negatieve context: Ismaël Kandouss (3), Siebe Van der Heyden (6), Christian Burgess (5). Al moet het wel gezegd dat Genk veel offensiever voetbalde dan Union.

IN HET ROOD

Daarnaast merken we ook op dat Gerardo Arteaga zondag bitter weinig initiatief nam in het Dudenpark. De 23-jarige ondernam bijvoorbeeld geen enkele dribbel en hij kon geen enkele van zijn twee verstuurde voorzetten succesvol afleveren bij een ploegmaat. Al de veelbelovende zaken waarmee hij zich in de Mexicaanse competitie kon onderscheiden, bevestigde Arteaga dus helemaal nog niet helemaal in de Jupiler Pro League. En dat ondanks het feit dat hij momenteel een vrijgeleide krijgt op de linksachter bij Genk.



Dat laatste heeft ook het gevolg dat Gerardo Arteaga - na Junya Ito en Daniel Munoz - onder alle veldspelers bij KRC Genk momenteel het meeste speelminuten telt over alle competities heen. “Gelukkig is precies Arteaga de fitste speler in onze kern, onze kinesisten hebben hem nog nooit op tafel gehad”, zei John van den Brom eerder dit seizoen nog over de Mexicaan. Arteaga kreeg door de onbeschikbaarheid van zijn concurrent Simen Juklerod dus zelden of nooit een rustmoment, en ook dat moet uiteraard in rekening gebracht worden in zijn evaluatie.

LEES OOK: Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

Komt het nog goed met Arteaga bij Genk?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

113
113
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

3
3
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

36
36
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

66
66
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

86
86
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

169
169
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

35
35
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

128
128
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

133
133
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

91
91
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

220
220
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

583
583
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

457
457
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

367
367
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

370
370
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

87
87
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

264
264
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

232
232
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

48
48
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

147
147
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

402
402
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

207
207
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

404
404
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

134
134

Meer sportnieuws