Mirakelman Saintfiet naar kwartfinales Africa Cup

door
Mirakelman Saintfiet naar kwartfinales Africa Cup

Terwijl bij ons de competitie weer op volle toeren draait, spelen ze wat zuidelijker om de Africa Cup. Tom Saintfiet lijkt daar een beeldig sprookje te schrijven. Hij wist zich vandaag met Gambia namelijk te plaatsen voor de kwartfinales, en dat bij de eerste deelname ooit.


Vandaag kwam Gambia in actie in de achtste finales. Tegenstander daarin was Guinee. Het bleef lang 0-0 in het duel. Tot Musa Barrow (Bologna) twintig minuten voor tijd de ban brak. Hij bezorgde zijn land het delirium met de 0-1. Guinee probeerde daarna nog de bakens te verzetten. Het scoorde de gelijkmaker, maar dat doelpunt werd afgekeurd voor buitenspel. Zo is het Gambia dat voor het eerst in zijn geschiedenis doorstoot naar de kwartfinales van de Africa Cup.

Later vandaag kent Saintfiet de tegenstander in de kwartfinales. Kameroen en de Comoren nemen het om 20u00 tegen elkaar op om uit te maken wie met Gambia zal strijden om een plek in de halve finales. De Comorezen  zullen het in dat duel moeten stellen zonder doelman. Alle drie de keepers in de selectie zijn namelijk out, met een blessure of corona. 

IN DE VOETSPOREN VAN BROOS?

Treedt Saintfiet in de voetsporen van een andere Belgische trainer? Hugo Broos schreef als coach ooit geschiedenis op de Africa Cup. Hij slaagde er in 2017 om het toernooi te winnen met Kameroen. Dat was de eerste keer in de geschiedenis dat een landgenoot daarin slaagde. Als Saintfiet hetzelfde kunststukje opvoert, dan zou dat een nog grotere stunt zijn. Gambia is namelijk een veel kleiner voetballand dan Kameroen.     

    

LEES OOK: Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

Haalt Gambia de halve finales?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

92
92
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

70
70
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

503
503
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

82
82
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

141
141
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

264
264
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

60
60
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

567
567
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

366
366
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

452
452
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

496
496
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

258
258
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1235
1235
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

360
360
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

378
378
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

144
144
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

320
320
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

88
88
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

850
850
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

531
531
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws