'Barcelona gooit transferplan helemaal om'

door
'Barcelona gooit transferplan helemaal om'

FC Barcelona slaagde er zondagavond ternauwernood in om nieuw puntenverlies te voorkomen en haalde het na een laat doelpunt met 0-1 van Deportivo Alaves. Desondanks blijven de Catalanen voorlopig slechts vijfde staan. Er zal nog stevig geknokt moeten worden voor het broodnodige Champions League-ticket.


En dus blijft versterking welgekomen op Camp Nou. Het is geen geheim dat coach Xavi Hernandez met name zijn aanvalslinie van extra kwaliteit wil voorzien. Maar wat dat betreft zou Barça de plannen hebben omgegooid. Volgens Cadena Cope is een vroegtijdig vertrek van Luuk de Jong immers niet meer aan de orde. Even leek het erop dat de huurling van Sevilla plaats zou moeten ruimen binnen het salarisbudget om zo ruimte te creëren voor aanwinsten. Maar dat plan zou inmiddels van de baan zijn.

De Nederlander is dan ook uitstekend aan 2022 begonnen, met drie goals in zijn eerste drie wedstrijden van het kalenderjaar. Daarmee kon hij Xavi overtuigen dat hij wel degelijk van pas kan komen als pinchhitter. De trainer zou weliswaar nog steeds een extra spits (Alvaro Morata) verlangen, maar wil De Jong graag als joker aan boord houden. De 31-jarige Oranje-international liet zelf ook al verstaan dat hij zijn huurcontract wil uitdoen.

SHOPPEN BIJ AJAX
Hoewel De Jong dus lijkt te blijven, blijft Barça werken aan extra versterking. Zo zou Nicolas Tagliafico de nieuwe linksback moeten worden. De Argentijn is bij Ajax geen vaste basisspeler meer en zou aan zijn club gevraagd hebben om mee te werken aan een overgang naar Camp Nou. De Amsterdammers mikken echter op een definitieve transfer, terwijl voor Barcelona enkel een huurbeurt (eventueel met aankoopoptie) mogelijk is. De Catalanen zouden Ajax nu op andere gedachten willen brengen door de jonge Alex Baldé op te nemen in de deal.

LEES OOK: UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Barça haalt alsnog een CL-ticket voor volgend seizoen ...

Meest recent

Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

16
16
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

152
152
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

154
154
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

45
45
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

33
33
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

111
111
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

437
437
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

234
234
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

49
49
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

78
78
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

52
52
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

29
29
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

379
379
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

310
310
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

121
121
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

196
196
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

127
127
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

107
107
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

202
202
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

449
449
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

445
445
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

778
778
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

398
398

Meer sportnieuws