Philippe Albert: "De top 4 is al gekend"

door
Philippe Albert:

In de strijd om de top 4 en de daarbij horende tickets voor de Champions' Play-Off, konden een aantal ploegen afgelopen weekend goede zaken doen. Achtervolgers als AA Gent, KV Mechelen, KRC Genk en Sporting Charleroi lieten namelijk punten liggen. Daar wisten RSC Anderlecht, Antwerp FC en Union SG optimaal van te profiteren.


De Great Old had vrijdagavond al de volle buit gepakt, terwijl de Unionisten zondagnamiddag de maat namen van Genk. Maar Anderlecht deed misschien wel de beste zaak met een overwinning op KV Mechelen. Zeker omdat Gent en Charleroi het daags voordien op 0-0 hadden gehouden. In het klassement telt RSCA (4de) nu alweer zes punten voorsprong op de Buffalo's (5de).

Volgens analist Philippe Albert staan de deelnemers aan de Champions' Play-Offs dan ook stilaan vast. "Het belangrijkste om te onthouden na de zege van Anderlecht op Mechelen, is dat het afstand neemt van AA Gent en Charleroi", stelt de ex-Rode Duivel bij SudPresse. "Ik denk dat we de samenstelling van de top 4 al kennen. Met Union, Club Brugge, Antwerp en nu dus ook Anderlecht."

BELANGRIJKE ZIRKZEE
Albert stelt dan ook vast dat er bij Paars-Wit wil meer consistentie zit dan in de voorbije jaren. Bovendien kan coach Vincent Kompany er op enkele smaakmakers rekenen. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, kroonde zich zondag tot de grote matchwinnaar. "Zirkzee miste opnieuw enkele kansen, maar bezorgde zijn ploeg wel drie cruciale punten voor de top 4. Ik vind hem een zeer goede speler", aldus Albert.

LEES OOK: Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

De top 4 staat nu al vast ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

33
33
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

105
105
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

47
47
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

67
67
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

432
432
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

41
41
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

295
295
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

106
106
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

204
204
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

101
101
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

81
81
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

408
408
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

64
64
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

252
252
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

406
406
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

497
497
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

610
610
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

140
140
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

458
458
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

291
291
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

370
370
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

300
300
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

57
57
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

79
79
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

217
217

Meer sportnieuws