Philippe Albert: "De top 4 is al gekend"

door
Philippe Albert:

In de strijd om de top 4 en de daarbij horende tickets voor de Champions' Play-Off, konden een aantal ploegen afgelopen weekend goede zaken doen. Achtervolgers als AA Gent, KV Mechelen, KRC Genk en Sporting Charleroi lieten namelijk punten liggen. Daar wisten RSC Anderlecht, Antwerp FC en Union SG optimaal van te profiteren.


De Great Old had vrijdagavond al de volle buit gepakt, terwijl de Unionisten zondagnamiddag de maat namen van Genk. Maar Anderlecht deed misschien wel de beste zaak met een overwinning op KV Mechelen. Zeker omdat Gent en Charleroi het daags voordien op 0-0 hadden gehouden. In het klassement telt RSCA (4de) nu alweer zes punten voorsprong op de Buffalo's (5de).

Volgens analist Philippe Albert staan de deelnemers aan de Champions' Play-Offs dan ook stilaan vast. "Het belangrijkste om te onthouden na de zege van Anderlecht op Mechelen, is dat het afstand neemt van AA Gent en Charleroi", stelt de ex-Rode Duivel bij SudPresse. "Ik denk dat we de samenstelling van de top 4 al kennen. Met Union, Club Brugge, Antwerp en nu dus ook Anderlecht."

BELANGRIJKE ZIRKZEE
Albert stelt dan ook vast dat er bij Paars-Wit wil meer consistentie zit dan in de voorbije jaren. Bovendien kan coach Vincent Kompany er op enkele smaakmakers rekenen. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, kroonde zich zondag tot de grote matchwinnaar. "Zirkzee miste opnieuw enkele kansen, maar bezorgde zijn ploeg wel drie cruciale punten voor de top 4. Ik vind hem een zeer goede speler", aldus Albert.

LEES OOK: Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

De top 4 staat nu al vast ...

Meest recent

Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

5
5
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

6
6
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

117
117
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

76
76
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

53
53
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

176
176
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

142
142
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

216
216
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

250
250
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

246
246
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

89
89
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

336
336
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

78
78
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

111
111
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

106
106
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

280
280
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

83
83
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

61
61
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

64
64
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

55
55
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

28
28
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

549
549
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

163
163
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

130
130

Meer sportnieuws