Philippe Albert: "De top 4 is al gekend"

door
Philippe Albert:

In de strijd om de top 4 en de daarbij horende tickets voor de Champions' Play-Off, konden een aantal ploegen afgelopen weekend goede zaken doen. Achtervolgers als AA Gent, KV Mechelen, KRC Genk en Sporting Charleroi lieten namelijk punten liggen. Daar wisten RSC Anderlecht, Antwerp FC en Union SG optimaal van te profiteren.


De Great Old had vrijdagavond al de volle buit gepakt, terwijl de Unionisten zondagnamiddag de maat namen van Genk. Maar Anderlecht deed misschien wel de beste zaak met een overwinning op KV Mechelen. Zeker omdat Gent en Charleroi het daags voordien op 0-0 hadden gehouden. In het klassement telt RSCA (4de) nu alweer zes punten voorsprong op de Buffalo's (5de).

Volgens analist Philippe Albert staan de deelnemers aan de Champions' Play-Offs dan ook stilaan vast. "Het belangrijkste om te onthouden na de zege van Anderlecht op Mechelen, is dat het afstand neemt van AA Gent en Charleroi", stelt de ex-Rode Duivel bij SudPresse. "Ik denk dat we de samenstelling van de top 4 al kennen. Met Union, Club Brugge, Antwerp en nu dus ook Anderlecht."

BELANGRIJKE ZIRKZEE
Albert stelt dan ook vast dat er bij Paars-Wit wil meer consistentie zit dan in de voorbije jaren. Bovendien kan coach Vincent Kompany er op enkele smaakmakers rekenen. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, kroonde zich zondag tot de grote matchwinnaar. "Zirkzee miste opnieuw enkele kansen, maar bezorgde zijn ploeg wel drie cruciale punten voor de top 4. Ik vind hem een zeer goede speler", aldus Albert.

LEES OOK: Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De top 4 staat nu al vast ...

Meest recent

Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

0
0
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

17
17
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

41
41
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

115
115
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

114
114
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

50
50
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

41
41
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

50
50
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

33
33
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

427
427
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

366
366
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

41
41
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

378
378
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

202
202
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

178
178
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

318
318
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

199
199
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

495
495
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

258
258
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

472
472
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52

Meer sportnieuws