Philippe Albert: "De top 4 is al gekend"

853 stemmen
Philippe Albert:

In de strijd om de top 4 en de daarbij horende tickets voor de Champions' Play-Off, konden een aantal ploegen afgelopen weekend goede zaken doen. Achtervolgers als AA Gent, KV Mechelen, KRC Genk en Sporting Charleroi lieten namelijk punten liggen. Daar wisten RSC Anderlecht, Antwerp FC en Union SG optimaal van te profiteren.


De Great Old had vrijdagavond al de volle buit gepakt, terwijl de Unionisten zondagnamiddag de maat namen van Genk. Maar Anderlecht deed misschien wel de beste zaak met een overwinning op KV Mechelen. Zeker omdat Gent en Charleroi het daags voordien op 0-0 hadden gehouden. In het klassement telt RSCA (4de) nu alweer zes punten voorsprong op de Buffalo's (5de).

Volgens analist Philippe Albert staan de deelnemers aan de Champions' Play-Offs dan ook stilaan vast. "Het belangrijkste om te onthouden na de zege van Anderlecht op Mechelen, is dat het afstand neemt van AA Gent en Charleroi", stelt de ex-Rode Duivel bij SudPresse. "Ik denk dat we de samenstelling van de top 4 al kennen. Met Union, Club Brugge, Antwerp en nu dus ook Anderlecht."

BELANGRIJKE ZIRKZEE
Albert stelt dan ook vast dat er bij Paars-Wit wil meer consistentie zit dan in de voorbije jaren. Bovendien kan coach Vincent Kompany er op enkele smaakmakers rekenen. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, kroonde zich zondag tot de grote matchwinnaar. "Zirkzee miste opnieuw enkele kansen, maar bezorgde zijn ploeg wel drie cruciale punten voor de top 4. Ik vind hem een zeer goede speler", aldus Albert.

LEES OOK: Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

De top 4 staat nu al vast ...

Meest recent

Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

9
9
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

11
11
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

57
57
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

214
214
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

20
20
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

240
240
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

79
79
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

232
232
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

141
141
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

261
261
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

413
413
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

413
413
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

96
96
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

496
496
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

165
165
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

55
55
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

609
609
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

310
310
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

300
300
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

512
512
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

207
207
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

100
100
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

112
112
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84

Meer sportnieuws