Philippe Albert: "De top 4 is al gekend"

door
Philippe Albert:

In de strijd om de top 4 en de daarbij horende tickets voor de Champions' Play-Off, konden een aantal ploegen afgelopen weekend goede zaken doen. Achtervolgers als AA Gent, KV Mechelen, KRC Genk en Sporting Charleroi lieten namelijk punten liggen. Daar wisten RSC Anderlecht, Antwerp FC en Union SG optimaal van te profiteren.


De Great Old had vrijdagavond al de volle buit gepakt, terwijl de Unionisten zondagnamiddag de maat namen van Genk. Maar Anderlecht deed misschien wel de beste zaak met een overwinning op KV Mechelen. Zeker omdat Gent en Charleroi het daags voordien op 0-0 hadden gehouden. In het klassement telt RSCA (4de) nu alweer zes punten voorsprong op de Buffalo's (5de).

Volgens analist Philippe Albert staan de deelnemers aan de Champions' Play-Offs dan ook stilaan vast. "Het belangrijkste om te onthouden na de zege van Anderlecht op Mechelen, is dat het afstand neemt van AA Gent en Charleroi", stelt de ex-Rode Duivel bij SudPresse. "Ik denk dat we de samenstelling van de top 4 al kennen. Met Union, Club Brugge, Antwerp en nu dus ook Anderlecht."

BELANGRIJKE ZIRKZEE
Albert stelt dan ook vast dat er bij Paars-Wit wil meer consistentie zit dan in de voorbije jaren. Bovendien kan coach Vincent Kompany er op enkele smaakmakers rekenen. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, kroonde zich zondag tot de grote matchwinnaar. "Zirkzee miste opnieuw enkele kansen, maar bezorgde zijn ploeg wel drie cruciale punten voor de top 4. Ik vind hem een zeer goede speler", aldus Albert.

LEES OOK: Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

De top 4 staat nu al vast ...

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

32
32
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

60
60
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

84
84
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

31
31
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

127
127
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

56
56
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

118
118
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

64
64
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

113
113
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

29
29
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

142
142
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

558
558
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

170
170
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

478
478
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

88
88
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

480
480
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

134
134
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

364
364
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

139
139
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

282
282
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

314
314
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

811
811
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

228
228

Meer sportnieuws