Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

126 stemmen
Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

De opmars van Cercle Brugge lijkt niet meer te stuiten. De Vereniging boekte zondagavond al zijn zevende zege in acht competitiewedstrijden, want streekgenoot Zulte Waregem werd met 3-1 over de knie gelegd. In enkele weken is het zo vanop de voorlaatste plaats helemaal opgeklommen en snuffelt het nu zelfs aan de top acht, terwijl Essevee onderin het klassement blijft bengelen.


De Bruggelingen hadden het de voorbije weken al uitstekend gedaan en ook tegen Zulte Waregem wachten ze niet lang om toe te slaan. Al na vijf minuten ging de bal op de stip nadat Boya in plaats van de bal ongelukkig Somers aantrapte. Hotic aarzelde niet en knalde de voorsprong meteen op het bord. Essevee leek niet echt van slag, maar Vossen liet tot twee keer toe de gelijkmaker liggen. Dat werd kort voor rust afgestraft toen Popovic met een kopbal de score verdubbelde.

Essevee leek daarmee helemaal in de touwen te liggen, maar kreeg na rust hulp van Cercle-doelman Didillon. Zijn eerste blunder werd nog niet afgestraft omdat Gano op de paal kopte, maar in de slotfase was Vossen er wel als de kippen bij om het foutje van de Fransman af te straffen. Daardoor werd het nog even spannend, maar in blessuretijd nam invaller Denkey nog alle twijfels weg.

PLAY-OFFS
Door de nieuwe zege mag Cercle stilaan dromen van deelname aan de play-offs. Het blijft vooralsnog wel op de tiende plaats staan, maar nadert al tot op twee punten van de top acht. Als ze deze reeks kunnen verderzetten, lijkt alles dus nog mogelijk. Zulte Waregem blijft dan weer op de zestiende plaats hangen en zal alle zeilen bij moeten zetten voor de cruciale match van volgende week tegen Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (6') Hotic (strafschop) 2-0 (41') Popovic, 2-1 (89') Vossen, 3-1 (90'+4) Denkey

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Zal Cercle nog de play-offs halen?

Meest recent

Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

66
66
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

9
9
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

19
19
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

36
36
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

114
114
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

25
25
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

8
8
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

30
30
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

98
98
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

472
472
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

455
455
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

149
149
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

84
84
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

84
84
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

179
179
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

121
121
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

416
416
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

196
196
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

334
334
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

176
176

Meer sportnieuws