Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

door
Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

De opmars van Cercle Brugge lijkt niet meer te stuiten. De Vereniging boekte zondagavond al zijn zevende zege in acht competitiewedstrijden, want streekgenoot Zulte Waregem werd met 3-1 over de knie gelegd. In enkele weken is het zo vanop de voorlaatste plaats helemaal opgeklommen en snuffelt het nu zelfs aan de top acht, terwijl Essevee onderin het klassement blijft bengelen.


De Bruggelingen hadden het de voorbije weken al uitstekend gedaan en ook tegen Zulte Waregem wachten ze niet lang om toe te slaan. Al na vijf minuten ging de bal op de stip nadat Boya in plaats van de bal ongelukkig Somers aantrapte. Hotic aarzelde niet en knalde de voorsprong meteen op het bord. Essevee leek niet echt van slag, maar Vossen liet tot twee keer toe de gelijkmaker liggen. Dat werd kort voor rust afgestraft toen Popovic met een kopbal de score verdubbelde.

Essevee leek daarmee helemaal in de touwen te liggen, maar kreeg na rust hulp van Cercle-doelman Didillon. Zijn eerste blunder werd nog niet afgestraft omdat Gano op de paal kopte, maar in de slotfase was Vossen er wel als de kippen bij om het foutje van de Fransman af te straffen. Daardoor werd het nog even spannend, maar in blessuretijd nam invaller Denkey nog alle twijfels weg.

PLAY-OFFS
Door de nieuwe zege mag Cercle stilaan dromen van deelname aan de play-offs. Het blijft vooralsnog wel op de tiende plaats staan, maar nadert al tot op twee punten van de top acht. Als ze deze reeks kunnen verderzetten, lijkt alles dus nog mogelijk. Zulte Waregem blijft dan weer op de zestiende plaats hangen en zal alle zeilen bij moeten zetten voor de cruciale match van volgende week tegen Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (6') Hotic (strafschop) 2-0 (41') Popovic, 2-1 (89') Vossen, 3-1 (90'+4) Denkey

LEES OOK: Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

Zal Cercle nog de play-offs halen?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

100
100
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

110
110
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

28
28
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

136
136
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

206
206
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

246
246
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

513
513
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

99
99
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

472
472
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

545
545
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

174
174
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

65
65
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

245
245
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

685
685
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

310
310
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

154
154
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

45
45
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws