Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

door
Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

De opmars van Cercle Brugge lijkt niet meer te stuiten. De Vereniging boekte zondagavond al zijn zevende zege in acht competitiewedstrijden, want streekgenoot Zulte Waregem werd met 3-1 over de knie gelegd. In enkele weken is het zo vanop de voorlaatste plaats helemaal opgeklommen en snuffelt het nu zelfs aan de top acht, terwijl Essevee onderin het klassement blijft bengelen.


De Bruggelingen hadden het de voorbije weken al uitstekend gedaan en ook tegen Zulte Waregem wachten ze niet lang om toe te slaan. Al na vijf minuten ging de bal op de stip nadat Boya in plaats van de bal ongelukkig Somers aantrapte. Hotic aarzelde niet en knalde de voorsprong meteen op het bord. Essevee leek niet echt van slag, maar Vossen liet tot twee keer toe de gelijkmaker liggen. Dat werd kort voor rust afgestraft toen Popovic met een kopbal de score verdubbelde.

Essevee leek daarmee helemaal in de touwen te liggen, maar kreeg na rust hulp van Cercle-doelman Didillon. Zijn eerste blunder werd nog niet afgestraft omdat Gano op de paal kopte, maar in de slotfase was Vossen er wel als de kippen bij om het foutje van de Fransman af te straffen. Daardoor werd het nog even spannend, maar in blessuretijd nam invaller Denkey nog alle twijfels weg.

PLAY-OFFS
Door de nieuwe zege mag Cercle stilaan dromen van deelname aan de play-offs. Het blijft vooralsnog wel op de tiende plaats staan, maar nadert al tot op twee punten van de top acht. Als ze deze reeks kunnen verderzetten, lijkt alles dus nog mogelijk. Zulte Waregem blijft dan weer op de zestiende plaats hangen en zal alle zeilen bij moeten zetten voor de cruciale match van volgende week tegen Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (6') Hotic (strafschop) 2-0 (41') Popovic, 2-1 (89') Vossen, 3-1 (90'+4) Denkey

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Zal Cercle nog de play-offs halen?

Meest recent

Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

47
47
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

40
40
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

49
49
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

102
102
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

115
115
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

172
172
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

58
58
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

79
79
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

53
53
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

398
398
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

114
114
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

281
281
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

519
519
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

403
403
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

100
100
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

246
246
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

167
167
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

302
302
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

341
341
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

327
327
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

362
362
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

217
217
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

149
149
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

215
215

Meer sportnieuws