Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

door
Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

De opmars van Cercle Brugge lijkt niet meer te stuiten. De Vereniging boekte zondagavond al zijn zevende zege in acht competitiewedstrijden, want streekgenoot Zulte Waregem werd met 3-1 over de knie gelegd. In enkele weken is het zo vanop de voorlaatste plaats helemaal opgeklommen en snuffelt het nu zelfs aan de top acht, terwijl Essevee onderin het klassement blijft bengelen.


De Bruggelingen hadden het de voorbije weken al uitstekend gedaan en ook tegen Zulte Waregem wachten ze niet lang om toe te slaan. Al na vijf minuten ging de bal op de stip nadat Boya in plaats van de bal ongelukkig Somers aantrapte. Hotic aarzelde niet en knalde de voorsprong meteen op het bord. Essevee leek niet echt van slag, maar Vossen liet tot twee keer toe de gelijkmaker liggen. Dat werd kort voor rust afgestraft toen Popovic met een kopbal de score verdubbelde.

Essevee leek daarmee helemaal in de touwen te liggen, maar kreeg na rust hulp van Cercle-doelman Didillon. Zijn eerste blunder werd nog niet afgestraft omdat Gano op de paal kopte, maar in de slotfase was Vossen er wel als de kippen bij om het foutje van de Fransman af te straffen. Daardoor werd het nog even spannend, maar in blessuretijd nam invaller Denkey nog alle twijfels weg.

PLAY-OFFS
Door de nieuwe zege mag Cercle stilaan dromen van deelname aan de play-offs. Het blijft vooralsnog wel op de tiende plaats staan, maar nadert al tot op twee punten van de top acht. Als ze deze reeks kunnen verderzetten, lijkt alles dus nog mogelijk. Zulte Waregem blijft dan weer op de zestiende plaats hangen en zal alle zeilen bij moeten zetten voor de cruciale match van volgende week tegen Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (6') Hotic (strafschop) 2-0 (41') Popovic, 2-1 (89') Vossen, 3-1 (90'+4) Denkey

LEES OOK: Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Zal Cercle nog de play-offs halen?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

94
94
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

84
84
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

77
77
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

39
39
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

124
124
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

229
229
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

228
228
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

95
95
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

36
36
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

103
103
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

213
213
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

237
237
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

84
84
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

518
518
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

349
349
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

429
429
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

76
76
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

601
601
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

615
615
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

415
415
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

292
292
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2207
2207
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

150
150

Meer sportnieuws