Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

126
Cercle snuffelt aan top acht na vlotte zege tegen Essevee

De opmars van Cercle Brugge lijkt niet meer te stuiten. De Vereniging boekte zondagavond al zijn zevende zege in acht competitiewedstrijden, want streekgenoot Zulte Waregem werd met 3-1 over de knie gelegd. In enkele weken is het zo vanop de voorlaatste plaats helemaal opgeklommen en snuffelt het nu zelfs aan de top acht, terwijl Essevee onderin het klassement blijft bengelen.


De Bruggelingen hadden het de voorbije weken al uitstekend gedaan en ook tegen Zulte Waregem wachten ze niet lang om toe te slaan. Al na vijf minuten ging de bal op de stip nadat Boya in plaats van de bal ongelukkig Somers aantrapte. Hotic aarzelde niet en knalde de voorsprong meteen op het bord. Essevee leek niet echt van slag, maar Vossen liet tot twee keer toe de gelijkmaker liggen. Dat werd kort voor rust afgestraft toen Popovic met een kopbal de score verdubbelde.

Essevee leek daarmee helemaal in de touwen te liggen, maar kreeg na rust hulp van Cercle-doelman Didillon. Zijn eerste blunder werd nog niet afgestraft omdat Gano op de paal kopte, maar in de slotfase was Vossen er wel als de kippen bij om het foutje van de Fransman af te straffen. Daardoor werd het nog even spannend, maar in blessuretijd nam invaller Denkey nog alle twijfels weg.

PLAY-OFFS
Door de nieuwe zege mag Cercle stilaan dromen van deelname aan de play-offs. Het blijft vooralsnog wel op de tiende plaats staan, maar nadert al tot op twee punten van de top acht. Als ze deze reeks kunnen verderzetten, lijkt alles dus nog mogelijk. Zulte Waregem blijft dan weer op de zestiende plaats hangen en zal alle zeilen bij moeten zetten voor de cruciale match van volgende week tegen Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (6') Hotic (strafschop) 2-0 (41') Popovic, 2-1 (89') Vossen, 3-1 (90'+4) Denkey

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Zal Cercle nog de play-offs halen?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

24
24
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

39
39
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

23
23
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

112
112
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

46
46
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

221
221
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

93
93
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

109
109
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

96
96
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

328
328
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

345
345
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

305
305
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

241
241
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

193
193
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws