Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

door
Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

Leider Union SG heeft zijn cruciale vierluik kunnen aanvatten met een deugddoende overwinning. De Brusselaars haalden het zondagavond met 2-1 van KRC Genk. Maar over de manier waarop het winnende doelpunt tot stand kwam, zal in de komende dagen nog stevig nagekaart worden.


De wedstrijd in het Dudenpark leek af te stevenen op een bilijk gelijkspel. Zeker toen de 2-1 van Deniz Undav diep in de extra tijd werd afgekeurd. Maar in de absolute slotseconden kon de thuisploeg nog een laatste keer uitbreken. Genk wist de tegentreffer met het nodige kunst en vliegwerk te voorkomen, maar plots wees ref Nathan Verboomen richting de stip. Het was niet meteen duidelijk waarvoor de strafschop werd gefloten, de VAR greep echter niet in en Dante Vanzeir nam het geschenkje gretig in ontvangst.

Maar zelfs de doelpuntenmaker kon achteraf niet meteen een oorzaak voor de stafschop geven. "Het ging snel op het einde. Ik had niet goed door wat de reden voor de penalty was", zei Vanzeir bij Eleven Sports. "Blijkbaar floot de scheidsrechter een fout, maar die heb ik niet gezien", aldus Genk-middenvelder Mike Trésor. "De ref zei dat onze verdediger de looplijn van de aanvaller afblokte. Ik zou het zelf echter nog eens moeten bekijken."

RADJA VLIJMSCHERP
Op de sociale media was de kritiek op de scheidsrechterlijke beslissing in ieder geval groot. En ook bij de titelconcurrenten van Union heerste heel wat onvrede. Antwerp-middenvelder Radja Nainggolan bijvoorbeeld, toonde zich scherp op Twitter. "Union-Genk, wat een penalty ... . Ik vraag me nog steeds af hoe een VAR werkt", aldus de ex-Rode Duivel.

LEES OOK: Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

De VAR had altijd moeten ingrijpen ...

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

21
21
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

254
254
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

49
49
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

168
168
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

228
228
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

415
415
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

643
643
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

541
541
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

284
284
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

140
140
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

254
254
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

463
463
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

296
296
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

166
166
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

236
236
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

343
343
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

684
684
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

207
207
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

367
367
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2250
2250
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

263
263
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

353
353
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

671
671
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

192
192

Meer sportnieuws