Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

door
Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

Leider Union SG heeft zijn cruciale vierluik kunnen aanvatten met een deugddoende overwinning. De Brusselaars haalden het zondagavond met 2-1 van KRC Genk. Maar over de manier waarop het winnende doelpunt tot stand kwam, zal in de komende dagen nog stevig nagekaart worden.


De wedstrijd in het Dudenpark leek af te stevenen op een bilijk gelijkspel. Zeker toen de 2-1 van Deniz Undav diep in de extra tijd werd afgekeurd. Maar in de absolute slotseconden kon de thuisploeg nog een laatste keer uitbreken. Genk wist de tegentreffer met het nodige kunst en vliegwerk te voorkomen, maar plots wees ref Nathan Verboomen richting de stip. Het was niet meteen duidelijk waarvoor de strafschop werd gefloten, de VAR greep echter niet in en Dante Vanzeir nam het geschenkje gretig in ontvangst.

Maar zelfs de doelpuntenmaker kon achteraf niet meteen een oorzaak voor de stafschop geven. "Het ging snel op het einde. Ik had niet goed door wat de reden voor de penalty was", zei Vanzeir bij Eleven Sports. "Blijkbaar floot de scheidsrechter een fout, maar die heb ik niet gezien", aldus Genk-middenvelder Mike Trésor. "De ref zei dat onze verdediger de looplijn van de aanvaller afblokte. Ik zou het zelf echter nog eens moeten bekijken."

RADJA VLIJMSCHERP
Op de sociale media was de kritiek op de scheidsrechterlijke beslissing in ieder geval groot. En ook bij de titelconcurrenten van Union heerste heel wat onvrede. Antwerp-middenvelder Radja Nainggolan bijvoorbeeld, toonde zich scherp op Twitter. "Union-Genk, wat een penalty ... . Ik vraag me nog steeds af hoe een VAR werkt", aldus de ex-Rode Duivel.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De VAR had altijd moeten ingrijpen ...

Meest recent

'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

16
16
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

33
33
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

94
94
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

36
36
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

70
70
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

87
87
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

165
165
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

66
66
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

39
39
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

49
49
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

59
59
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

483
483
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

134
134
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

117
117
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

383
383
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

60
60
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

520
520
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

593
593
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

120
120
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

325
325
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

295
295
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

320
320
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

209
209

Meer sportnieuws