Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

door
Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

Leider Union SG heeft zijn cruciale vierluik kunnen aanvatten met een deugddoende overwinning. De Brusselaars haalden het zondagavond met 2-1 van KRC Genk. Maar over de manier waarop het winnende doelpunt tot stand kwam, zal in de komende dagen nog stevig nagekaart worden.


De wedstrijd in het Dudenpark leek af te stevenen op een bilijk gelijkspel. Zeker toen de 2-1 van Deniz Undav diep in de extra tijd werd afgekeurd. Maar in de absolute slotseconden kon de thuisploeg nog een laatste keer uitbreken. Genk wist de tegentreffer met het nodige kunst en vliegwerk te voorkomen, maar plots wees ref Nathan Verboomen richting de stip. Het was niet meteen duidelijk waarvoor de strafschop werd gefloten, de VAR greep echter niet in en Dante Vanzeir nam het geschenkje gretig in ontvangst.

Maar zelfs de doelpuntenmaker kon achteraf niet meteen een oorzaak voor de stafschop geven. "Het ging snel op het einde. Ik had niet goed door wat de reden voor de penalty was", zei Vanzeir bij Eleven Sports. "Blijkbaar floot de scheidsrechter een fout, maar die heb ik niet gezien", aldus Genk-middenvelder Mike Trésor. "De ref zei dat onze verdediger de looplijn van de aanvaller afblokte. Ik zou het zelf echter nog eens moeten bekijken."

RADJA VLIJMSCHERP
Op de sociale media was de kritiek op de scheidsrechterlijke beslissing in ieder geval groot. En ook bij de titelconcurrenten van Union heerste heel wat onvrede. Antwerp-middenvelder Radja Nainggolan bijvoorbeeld, toonde zich scherp op Twitter. "Union-Genk, wat een penalty ... . Ik vraag me nog steeds af hoe een VAR werkt", aldus de ex-Rode Duivel.

LEES OOK: Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

De VAR had altijd moeten ingrijpen ...

Meest recent

Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

14
14
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

34
34
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

37
37
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

186
186
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

26
26
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

327
327
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

250
250
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

309
309
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

18
18
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

59
59
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

98
98
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

65
65
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

402
402
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

156
156
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

318
318
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

472
472
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

280
280
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

227
227
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

174
174
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

254
254
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

749
749

Meer sportnieuws