Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

door
Nainggolan haalt uit na penalty-affaire Union

Leider Union SG heeft zijn cruciale vierluik kunnen aanvatten met een deugddoende overwinning. De Brusselaars haalden het zondagavond met 2-1 van KRC Genk. Maar over de manier waarop het winnende doelpunt tot stand kwam, zal in de komende dagen nog stevig nagekaart worden.


De wedstrijd in het Dudenpark leek af te stevenen op een bilijk gelijkspel. Zeker toen de 2-1 van Deniz Undav diep in de extra tijd werd afgekeurd. Maar in de absolute slotseconden kon de thuisploeg nog een laatste keer uitbreken. Genk wist de tegentreffer met het nodige kunst en vliegwerk te voorkomen, maar plots wees ref Nathan Verboomen richting de stip. Het was niet meteen duidelijk waarvoor de strafschop werd gefloten, de VAR greep echter niet in en Dante Vanzeir nam het geschenkje gretig in ontvangst.

Maar zelfs de doelpuntenmaker kon achteraf niet meteen een oorzaak voor de stafschop geven. "Het ging snel op het einde. Ik had niet goed door wat de reden voor de penalty was", zei Vanzeir bij Eleven Sports. "Blijkbaar floot de scheidsrechter een fout, maar die heb ik niet gezien", aldus Genk-middenvelder Mike Trésor. "De ref zei dat onze verdediger de looplijn van de aanvaller afblokte. Ik zou het zelf echter nog eens moeten bekijken."

RADJA VLIJMSCHERP
Op de sociale media was de kritiek op de scheidsrechterlijke beslissing in ieder geval groot. En ook bij de titelconcurrenten van Union heerste heel wat onvrede. Antwerp-middenvelder Radja Nainggolan bijvoorbeeld, toonde zich scherp op Twitter. "Union-Genk, wat een penalty ... . Ik vraag me nog steeds af hoe een VAR werkt", aldus de ex-Rode Duivel.

LEES OOK: JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

De VAR had altijd moeten ingrijpen ...

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

145
145
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

138
138
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

91
91
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

40
40
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

134
134
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

257
257
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

251
251
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

101
101
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

39
39
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

106
106
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

221
221
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

246
246
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

536
536
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

353
353
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

440
440
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

77
77
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

622
622
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

625
625
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

421
421
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

435
435
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

299
299
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2234
2234
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

152
152

Meer sportnieuws