Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

143 stemmen
Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

In de Nederlandse Eredivisie heeft Ajax zondagmiddag een grote stap richting de titel gezet. De Amsterdammers wonnen namelijk op het veld van grote concurrent PSV Eindhoven en sprongen zo opnieuw naar de leidersplaats. Het werd uiteindelijk 1-2 in het Philips Stadion, al hing er wel een geurtje aan het winnende doelpunt van Noussair Mazraoui.


De Amsterdammers werden voor het seizoen getipt als dé grote titelfavoriet en zetten die status kracht bij met een hun uitstekende prestaties in de Champions League. Maar PSV is van plan er een spannende strijd van te maken. De Eindhovenaren stonden voor dit duel zelfs op de eerste plaats. Het was dus aan Ajax om de match in handen te nemen. En dat deed het ook. Na een dik halfuur bracht Brian Brobbey de bezoekers op voorsprong. De spits liep daarbij wel een blessure op en moest meteen naar de kant.

Na de pauze bracht PSV de partij echter weer in evenwicht. Mario Götze draaide goed weg van zijn tegenstander en legde vervolgens knap binnen. Een fraai doelpunt van de voormalige WK-held, maar het was niet voldoende voor puntengewin. Zo trok Ajax het laken toch weer naar zich toe. Na een knappe aanval belandde de bal bij Mazraoui, die de winnende treffer enig mooi binnen knalde.

VAR-DEBACLE
De 1-2 bleek uiteindelijk ook de eindstand, maar over de winning-goal is het laatste woord nog niet gezet. Bij de actie die aan het doelpunt vooraf ging, leek de bal immers over de lijn te gaan. De fase werd vervolgens lang bestudeerd door de VAR. Maar bij de videoref vond men niet de juiste beelden om de beslissing van de lijnrechter te staven of tegen te spreken. En dus werd de goal gewoon goedgekeurd. Iets waar bij onze noorderburen nog lang zal over nagekaart worden.

LEES OOK: 'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Ajax wordt opnieuw kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

118
118
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

670
670
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

121
121
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

167
167
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

153
153
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

47
47
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

177
177
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

237
237
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

144
144

Meer sportnieuws