Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

door
Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

In de Nederlandse Eredivisie heeft Ajax zondagmiddag een grote stap richting de titel gezet. De Amsterdammers wonnen namelijk op het veld van grote concurrent PSV Eindhoven en sprongen zo opnieuw naar de leidersplaats. Het werd uiteindelijk 1-2 in het Philips Stadion, al hing er wel een geurtje aan het winnende doelpunt van Noussair Mazraoui.


De Amsterdammers werden voor het seizoen getipt als dé grote titelfavoriet en zetten die status kracht bij met een hun uitstekende prestaties in de Champions League. Maar PSV is van plan er een spannende strijd van te maken. De Eindhovenaren stonden voor dit duel zelfs op de eerste plaats. Het was dus aan Ajax om de match in handen te nemen. En dat deed het ook. Na een dik halfuur bracht Brian Brobbey de bezoekers op voorsprong. De spits liep daarbij wel een blessure op en moest meteen naar de kant.

Na de pauze bracht PSV de partij echter weer in evenwicht. Mario Götze draaide goed weg van zijn tegenstander en legde vervolgens knap binnen. Een fraai doelpunt van de voormalige WK-held, maar het was niet voldoende voor puntengewin. Zo trok Ajax het laken toch weer naar zich toe. Na een knappe aanval belandde de bal bij Mazraoui, die de winnende treffer enig mooi binnen knalde.

VAR-DEBACLE
De 1-2 bleek uiteindelijk ook de eindstand, maar over de winning-goal is het laatste woord nog niet gezet. Bij de actie die aan het doelpunt vooraf ging, leek de bal immers over de lijn te gaan. De fase werd vervolgens lang bestudeerd door de VAR. Maar bij de videoref vond men niet de juiste beelden om de beslissing van de lijnrechter te staven of tegen te spreken. En dus werd de goal gewoon goedgekeurd. Iets waar bij onze noorderburen nog lang zal over nagekaart worden.

LEES OOK: 'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Ajax wordt opnieuw kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

8
8
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

24
24
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

37
37
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

67
67
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

235
235
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

79
79
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

57
57
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

52
52
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

92
92
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

366
366
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

225
225
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

216
216
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

136
136
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

38
38
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

303
303
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

104
104
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

417
417
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

327
327
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

336
336
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

121
121
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

372
372
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

279
279
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

237
237
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

93
93
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

62
62

Meer sportnieuws