Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

143 stemmen
Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

In de Nederlandse Eredivisie heeft Ajax zondagmiddag een grote stap richting de titel gezet. De Amsterdammers wonnen namelijk op het veld van grote concurrent PSV Eindhoven en sprongen zo opnieuw naar de leidersplaats. Het werd uiteindelijk 1-2 in het Philips Stadion, al hing er wel een geurtje aan het winnende doelpunt van Noussair Mazraoui.


De Amsterdammers werden voor het seizoen getipt als dé grote titelfavoriet en zetten die status kracht bij met een hun uitstekende prestaties in de Champions League. Maar PSV is van plan er een spannende strijd van te maken. De Eindhovenaren stonden voor dit duel zelfs op de eerste plaats. Het was dus aan Ajax om de match in handen te nemen. En dat deed het ook. Na een dik halfuur bracht Brian Brobbey de bezoekers op voorsprong. De spits liep daarbij wel een blessure op en moest meteen naar de kant.

Na de pauze bracht PSV de partij echter weer in evenwicht. Mario Götze draaide goed weg van zijn tegenstander en legde vervolgens knap binnen. Een fraai doelpunt van de voormalige WK-held, maar het was niet voldoende voor puntengewin. Zo trok Ajax het laken toch weer naar zich toe. Na een knappe aanval belandde de bal bij Mazraoui, die de winnende treffer enig mooi binnen knalde.

VAR-DEBACLE
De 1-2 bleek uiteindelijk ook de eindstand, maar over de winning-goal is het laatste woord nog niet gezet. Bij de actie die aan het doelpunt vooraf ging, leek de bal immers over de lijn te gaan. De fase werd vervolgens lang bestudeerd door de VAR. Maar bij de videoref vond men niet de juiste beelden om de beslissing van de lijnrechter te staven of tegen te spreken. En dus werd de goal gewoon goedgekeurd. Iets waar bij onze noorderburen nog lang zal over nagekaart worden.

LEES OOK: 'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Ajax wordt opnieuw kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

83
83
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

24
24
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

61
61
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

54
54
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

56
56
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

91
91
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

147
147
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

260
260
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

268
268
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

188
188
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

341
341
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

127
127
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

595
595
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

87
87
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

61
61
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

341
341
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

60
60
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

142
142
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

37
37
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

98
98
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

183
183
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

226
226
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

555
555

Meer sportnieuws