Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

door
Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

In de Nederlandse Eredivisie heeft Ajax zondagmiddag een grote stap richting de titel gezet. De Amsterdammers wonnen namelijk op het veld van grote concurrent PSV Eindhoven en sprongen zo opnieuw naar de leidersplaats. Het werd uiteindelijk 1-2 in het Philips Stadion, al hing er wel een geurtje aan het winnende doelpunt van Noussair Mazraoui.


De Amsterdammers werden voor het seizoen getipt als dé grote titelfavoriet en zetten die status kracht bij met een hun uitstekende prestaties in de Champions League. Maar PSV is van plan er een spannende strijd van te maken. De Eindhovenaren stonden voor dit duel zelfs op de eerste plaats. Het was dus aan Ajax om de match in handen te nemen. En dat deed het ook. Na een dik halfuur bracht Brian Brobbey de bezoekers op voorsprong. De spits liep daarbij wel een blessure op en moest meteen naar de kant.

Na de pauze bracht PSV de partij echter weer in evenwicht. Mario Götze draaide goed weg van zijn tegenstander en legde vervolgens knap binnen. Een fraai doelpunt van de voormalige WK-held, maar het was niet voldoende voor puntengewin. Zo trok Ajax het laken toch weer naar zich toe. Na een knappe aanval belandde de bal bij Mazraoui, die de winnende treffer enig mooi binnen knalde.

VAR-DEBACLE
De 1-2 bleek uiteindelijk ook de eindstand, maar over de winning-goal is het laatste woord nog niet gezet. Bij de actie die aan het doelpunt vooraf ging, leek de bal immers over de lijn te gaan. De fase werd vervolgens lang bestudeerd door de VAR. Maar bij de videoref vond men niet de juiste beelden om de beslissing van de lijnrechter te staven of tegen te spreken. En dus werd de goal gewoon goedgekeurd. Iets waar bij onze noorderburen nog lang zal over nagekaart worden.

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Ajax wordt opnieuw kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

24
24
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

15
15
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

103
103
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

54
54
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

186
186
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

49
49
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

32
32
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

157
157
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

59
59
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

54
54
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

138
138
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

157
157
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

50
50
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

306
306
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

214
214
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

303
303
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

143
143
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

73
73
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

291
291
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

176
176
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

202
202
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

90
90
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

325
325

Meer sportnieuws