Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

door
Ajax wint Nederlandse clash na omstreden goal

In de Nederlandse Eredivisie heeft Ajax zondagmiddag een grote stap richting de titel gezet. De Amsterdammers wonnen namelijk op het veld van grote concurrent PSV Eindhoven en sprongen zo opnieuw naar de leidersplaats. Het werd uiteindelijk 1-2 in het Philips Stadion, al hing er wel een geurtje aan het winnende doelpunt van Noussair Mazraoui.


De Amsterdammers werden voor het seizoen getipt als dé grote titelfavoriet en zetten die status kracht bij met een hun uitstekende prestaties in de Champions League. Maar PSV is van plan er een spannende strijd van te maken. De Eindhovenaren stonden voor dit duel zelfs op de eerste plaats. Het was dus aan Ajax om de match in handen te nemen. En dat deed het ook. Na een dik halfuur bracht Brian Brobbey de bezoekers op voorsprong. De spits liep daarbij wel een blessure op en moest meteen naar de kant.

Na de pauze bracht PSV de partij echter weer in evenwicht. Mario Götze draaide goed weg van zijn tegenstander en legde vervolgens knap binnen. Een fraai doelpunt van de voormalige WK-held, maar het was niet voldoende voor puntengewin. Zo trok Ajax het laken toch weer naar zich toe. Na een knappe aanval belandde de bal bij Mazraoui, die de winnende treffer enig mooi binnen knalde.

VAR-DEBACLE
De 1-2 bleek uiteindelijk ook de eindstand, maar over de winning-goal is het laatste woord nog niet gezet. Bij de actie die aan het doelpunt vooraf ging, leek de bal immers over de lijn te gaan. De fase werd vervolgens lang bestudeerd door de VAR. Maar bij de videoref vond men niet de juiste beelden om de beslissing van de lijnrechter te staven of tegen te spreken. En dus werd de goal gewoon goedgekeurd. Iets waar bij onze noorderburen nog lang zal over nagekaart worden.

LEES OOK: 'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Ajax wordt opnieuw kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

12
12
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

29
29
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

73
73
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

84
84
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

68
68
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

37
37
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

198
198
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

311
311
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

74
74
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

493
493
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

264
264
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

100
100
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

118
118
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

377
377
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

92
92
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

327
327
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

296
296
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

293
293
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

281
281
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

42
42
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws