Club Brugge laat dure punten liggen op Standard

door
Club Brugge laat dure punten liggen op Standard

Club Brugge heeft zijn eerste puntenverlies onder nieuwe coach Alfred Schreuder geleden. De Bruggelingen haalden op het veld van Standard nochtans tot twee keer toe een achterstand op. Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-2 bleef nadat Jack Hendry rood pakte en Clinton Mata de ultieme poging van de Luikenaars van de lijn haalde.


De bezoekers namen de wedstrijd meteen in handen en duwden Standard terug tot op de eigen helft. Club opende na enkele minuten ook de score, maar het doelpunt van Noa Lang werd terecht afgekeurd wegens buitenspel bij Bas Dost. En meteen volgde het deksel op de neus voor de Bruggelingen. Na een goede counter maakte Standard-nieuwkomer Mathieu Cafaro er 1-0 van. Hierdoor kon de thuisploeg een defensieve stelling innemen en speculeren op de counter.


De Bruggelingen eisten dan weer het balbezit op, maar dreigden vooral via corners. Zo raakte, een voorts matige, Stanley Nsoki de paal. Vlak voor rust kon Club dan toch toeslaan. Na een goede voorzet van Hans Vanaken knikte Dost de verdiende gelijkmaker binnen. Maar Standard sloeg meteen na de pauze weer terug. Sluipschutter Renaud Emond gleed zijn eerste treffer sinds zijn comeback voorbij Simon Mignolet.

De bezoekers moesten dus opnieuw aan de bak, maar konden daarbij rekenen op de sterk ingevallen Tajon Buchanan. Zo legde de Canadees na een knappe actie goed af tot bij Dost, die zijn tweede van de middag binnen werkte. En zo stevenden we op een spannende slotfase af. Zeker omdat Hendry aan de noodrem moest trekken bij een doorgebroken Mehdi Carcela en met rood van het veld werd gestuurd.


Met een mannetje meer tussen de lijnen, had Standard plots bloed geroken. Zo moest Mata alles uit de kast halen om de bal van de lijn te halen na een heet standje voor doel. Aan de overkant kon De Ketelaere de bal dan weer niet goed afleggen op een volledig vrijstaande Dost. En zo bleef het uiteindelijk bij 2-2. Club biedt leider Union op die manier de kans om opnieuw twee puntjes uit de lopen. Al moeten de Brusselaars dan wel nog zelf zien te winnen tegen KRC Genk.

Scoreverloop:
1-0 (10') Mathieu Cafaro
1-1 (40') Bas Dost
2-1 (48') Renaud Emond
2-2 (59') Bas Dost

Bijzonderheden:
Rode kaart (80') Jack Hendry

LEES OOK: Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

57
57
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

8
8
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

30
30
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

50
50
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

347
347
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

289
289
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

251
251
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

76
76
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

587
587
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

566
566
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

299
299
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

105
105
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

153
153
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

81
81
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

420
420
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

56
56
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

61
61
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

140
140
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

201
201
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

177
177
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

379
379
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws