Club Brugge laat dure punten liggen op Standard

322 stemmen
Club Brugge laat dure punten liggen op Standard

Club Brugge heeft zijn eerste puntenverlies onder nieuwe coach Alfred Schreuder geleden. De Bruggelingen haalden op het veld van Standard nochtans tot twee keer toe een achterstand op. Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-2 bleef nadat Jack Hendry rood pakte en Clinton Mata de ultieme poging van de Luikenaars van de lijn haalde.


De bezoekers namen de wedstrijd meteen in handen en duwden Standard terug tot op de eigen helft. Club opende na enkele minuten ook de score, maar het doelpunt van Noa Lang werd terecht afgekeurd wegens buitenspel bij Bas Dost. En meteen volgde het deksel op de neus voor de Bruggelingen. Na een goede counter maakte Standard-nieuwkomer Mathieu Cafaro er 1-0 van. Hierdoor kon de thuisploeg een defensieve stelling innemen en speculeren op de counter.


De Bruggelingen eisten dan weer het balbezit op, maar dreigden vooral via corners. Zo raakte, een voorts matige, Stanley Nsoki de paal. Vlak voor rust kon Club dan toch toeslaan. Na een goede voorzet van Hans Vanaken knikte Dost de verdiende gelijkmaker binnen. Maar Standard sloeg meteen na de pauze weer terug. Sluipschutter Renaud Emond gleed zijn eerste treffer sinds zijn comeback voorbij Simon Mignolet.

De bezoekers moesten dus opnieuw aan de bak, maar konden daarbij rekenen op de sterk ingevallen Tajon Buchanan. Zo legde de Canadees na een knappe actie goed af tot bij Dost, die zijn tweede van de middag binnen werkte. En zo stevenden we op een spannende slotfase af. Zeker omdat Hendry aan de noodrem moest trekken bij een doorgebroken Mehdi Carcela en met rood van het veld werd gestuurd.


Met een mannetje meer tussen de lijnen, had Standard plots bloed geroken. Zo moest Mata alles uit de kast halen om de bal van de lijn te halen na een heet standje voor doel. Aan de overkant kon De Ketelaere de bal dan weer niet goed afleggen op een volledig vrijstaande Dost. En zo bleef het uiteindelijk bij 2-2. Club biedt leider Union op die manier de kans om opnieuw twee puntjes uit de lopen. Al moeten de Brusselaars dan wel nog zelf zien te winnen tegen KRC Genk.

Scoreverloop:
1-0 (10') Mathieu Cafaro
1-1 (40') Bas Dost
2-1 (48') Renaud Emond
2-2 (59') Bas Dost

Bijzonderheden:
Rode kaart (80') Jack Hendry

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

14
14
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

105
105
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

77
77
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

113
113
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

69
69
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

322
322
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

83
83
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

215
215
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

675
675
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

501
501
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

99
99
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

233
233
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

815
815
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

122
122
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

214
214
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

564
564
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

546
546
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

977
977
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

346
346
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

535
535
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

332
332
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

208
208
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

453
453

Meer sportnieuws