Club Brugge laat dure punten liggen op Standard

door
Club Brugge laat dure punten liggen op Standard

Club Brugge heeft zijn eerste puntenverlies onder nieuwe coach Alfred Schreuder geleden. De Bruggelingen haalden op het veld van Standard nochtans tot twee keer toe een achterstand op. Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-2 bleef nadat Jack Hendry rood pakte en Clinton Mata de ultieme poging van de Luikenaars van de lijn haalde.


De bezoekers namen de wedstrijd meteen in handen en duwden Standard terug tot op de eigen helft. Club opende na enkele minuten ook de score, maar het doelpunt van Noa Lang werd terecht afgekeurd wegens buitenspel bij Bas Dost. En meteen volgde het deksel op de neus voor de Bruggelingen. Na een goede counter maakte Standard-nieuwkomer Mathieu Cafaro er 1-0 van. Hierdoor kon de thuisploeg een defensieve stelling innemen en speculeren op de counter.


De Bruggelingen eisten dan weer het balbezit op, maar dreigden vooral via corners. Zo raakte, een voorts matige, Stanley Nsoki de paal. Vlak voor rust kon Club dan toch toeslaan. Na een goede voorzet van Hans Vanaken knikte Dost de verdiende gelijkmaker binnen. Maar Standard sloeg meteen na de pauze weer terug. Sluipschutter Renaud Emond gleed zijn eerste treffer sinds zijn comeback voorbij Simon Mignolet.

De bezoekers moesten dus opnieuw aan de bak, maar konden daarbij rekenen op de sterk ingevallen Tajon Buchanan. Zo legde de Canadees na een knappe actie goed af tot bij Dost, die zijn tweede van de middag binnen werkte. En zo stevenden we op een spannende slotfase af. Zeker omdat Hendry aan de noodrem moest trekken bij een doorgebroken Mehdi Carcela en met rood van het veld werd gestuurd.


Met een mannetje meer tussen de lijnen, had Standard plots bloed geroken. Zo moest Mata alles uit de kast halen om de bal van de lijn te halen na een heet standje voor doel. Aan de overkant kon De Ketelaere de bal dan weer niet goed afleggen op een volledig vrijstaande Dost. En zo bleef het uiteindelijk bij 2-2. Club biedt leider Union op die manier de kans om opnieuw twee puntjes uit de lopen. Al moeten de Brusselaars dan wel nog zelf zien te winnen tegen KRC Genk.

Scoreverloop:
1-0 (10') Mathieu Cafaro
1-1 (40') Bas Dost
2-1 (48') Renaud Emond
2-2 (59') Bas Dost

Bijzonderheden:
Rode kaart (80') Jack Hendry

LEES OOK: Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

3
3
'PSG nóg sterker: zomerse topaanwinst naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

11
11
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

26
26
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

95
95
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

31
31
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

130
130
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

66
66
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

190
190
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

56
56
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

36
36
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

165
165
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

62
62
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

57
57
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

144
144
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

164
164
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

50
50
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

313
313
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

222
222
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

308
308
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

147
147
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

75
75
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

294
294
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

178
178
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162

Meer sportnieuws