KV Mechelen kan het kalenderjaar 2022 eindelijk van start gaan op sportief vlak. Vorige week gaven de Maneblussers immers forfait na een teveel aan corona-besmettingen, de partij van woensdag tegen KRC Genk werd dan weer uitgesteld. Maar zondag kan er tegen Anderlecht toch weer gespeeld worden.
Het wordt bij KVM wel afwachten in welke mate de afwezigen van de voorbije matchen gerecupereerd zullen zien. Bovendien zal Malinwa moeten afrekenen met een gemotiveerde tegenstander. Paars-Wit wil immers iets rechtzetten na het overbodige puntenverlies van vorig weekend tegen Standard. Bovendien kunnen de Brusselaars door het gelijkspel tussen Charleroi en AA Gent, een goede zaak doen in het klassement.
KVM-coach Wouter Vrancken is dan ook op zijn hoede. Zo zwaaide hij in aanloop naar het duel met lof richting RSCA en Vincent Kompany. "Kompany verricht er goed werk", klonk het bij Het Laatste Nieuws. "Hij is directer geworden dan in begin. Je ziet zijn principes terug op het veld. Die blijft hij er inpompen. Het is mooi om te zien wat hij neerzet met die jonge groep. Ze zijn voetballend een van de betere teams van het land."
REVANCHE NEMEN
Mechelen wil zelf dan weer revanche nemen voor de heenmatch. Toen werd Malinwa getrakteerd op een 7-2-pandoering. "Dat zit nog in het achterhoofd. En dat is niet slecht. Als we die wedstrijd herbekijken, dan was het in de eerste helft gewoon goed. Alleen kregen we na de pauze een mentale tik. We twijfelden toen te veel, en dat was onze grootste vijand", aldus Vrancken.