Vermaelen doet monden openvallen: "Nooit gezien"

door
Vermaelen doet monden openvallen:

De Rode Duivels moesten vrijdag afscheid nemen van één van hun ervaren krachten. Zo besloot Thomas Vermaelen om per direct een punt te zetten achter zijn spelerscarrière. Al zwaait hij de nationale ploeg niet uit, de inmiddels ex-verdediger gaat namelijk aan de slag als assistent van bondscoach Roberto Martinez.


Nadat zijn aflopende contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd, overwoog Vermaelen aanbiedingen van een aantal binnen- en buitenlandse clubs. Maar niets kon hem echt overtuigen. Ondertussen speelde hij ook met het idee om als trainer aan de slag te gaan. De oud-verdediger was namelijk één van de primussen tijdens de speciale trainerscursus die de huidige Rode Duivels momenteel aangeboden kregen.

Vermaelen slaagde er zelfs in om Kris Van Der Haegen, directeur van de KBVB-trainersschool, met verstomming te slaan. "Na de eerste training die Thomas zelf opstelde, heb ik tegen Roberto Martinez gezegd dat ik dat nog nooit gezien had van iemand die er nog maar net mee bezig was", vertelt Van Der Haegen bij Sporza. "Zijn oefeningen kon je zo zetten naast de oefeningen van iemand met een Pro License."

GROTE VOETBALLANDEN
De Antwerpenaren speelde in zijn carrière voor topclubs in verschillende grote voetballanden: Ajax, Arsenal, FC Barcelona, AS Roma, ... . Dat had niet alleen een positief effect op zijn talenkennis. "Die kruisbestuiving is heel interessant en bewust of onbewust zal hij daar veel van hebben opgepikt. Ik ga hem binnenkort wel eens vragen hoe bewust hij tijdens zijn loopbaan daar al mee bezig was", aldus Van Der Haegen.

LEES OOK: Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

Vermaelen wordt toekomstig bondscoach ...

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

19
19
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

110
110
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

87
87
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

82
82
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

46
46
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

75
75
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

227
227
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

208
208
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

71
71
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

318
318
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

108
108
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

265
265
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

381
381
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

263
263
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

599
599
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

235
235
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

172
172
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

122
122
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

96
96
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

282
282
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

689
689
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

75
75
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

146
146

Meer sportnieuws