'Strijd om Amuzu barst helemaal los'

754 stemmen
'Strijd om Amuzu barst helemaal los'

Voor RSC Anderlecht had de wintermercato dit jaar niet eens hoeven doorgaan. De Brusselaars zijn erg tevreden met een hun huidige kern en willen de wijzigingen aan de selectie tijdens deze transferperiode tot het minimum te beperken. Al zou het nog een spannend slot van de winterse transferperiode kunnen worden.


CEO Peter Verbeke was vorige week nog duidelijk: Anderlecht zal alleen maar toeslaan bij interessante opportuniteiten voor volgend seizoen óf wanneer bepaalde vertrekkers vervangen moeten worden. Voorlopig trokken echter enkel Taylor Harwood-Bellis en Nayel Mehssatou andere oorden op. Die eerste zijn vertrek werd evenwel opgevangen door de terugkeer van Hannes Delcroix, terwijl Mehssatou zijn debuut nog moest maken. Geen aderlating dus. Maar nu beweegt er plots ook één en ander rond Francis Amuzu.

Zo meldde L'Equipe vrijdag dat OGC Nice zijn oog heeft laten vallen op de 22-jarige aanvaller. Volgens La Dernière Heure zouden ook Olympique Marseille en een een subtopper uit de Bundesliga belangstelling tonen. Al benadrukt het Waalse medium dat de kans op een winters vertrek bijzonder klein is. Hoewel Amuzu geen vaste basisstek heeft, wil Paars-Wit midden in het seizoen geen afscheid nemen van zijn polyvalente joker. Een geschikte vervanger is niet evident om te vinden.

ZOMERTRANSFER
Ook L'Avenir acht het onwaarschijnlijk dat Amuzu in januari vertrekt, tenzij er echt een niet te weigeren bod op tafel komt. Extra miljoenen blijven immers welkom. De kans is echter veel groter dat de voormalige Belgische jeugd-international in de zomer een nieuwe stap zet. Dan zou Anderlecht, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt, zich iets soepeler opstellen. Het beloven dus spannende maanden te worden voor 'Ciske', al lijkt de strijd nu al helemaal los te barsten.

LEES OOK: Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Amuzu verdient meer kansen van Kompany ...

Meest recent

Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

9
9
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

65
65
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

92
92
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

175
175
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

446
446
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

388
388
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

319
319
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

100
100
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

429
429
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

210
210
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

200
200
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

181
181
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

278
278
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

592
592
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

230
230
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

152
152
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

235
235
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

23
23
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

488
488
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

96
96
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

357
357
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

214
214
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

280
280

Meer sportnieuws