'Strijd om Amuzu barst helemaal los'

door
'Strijd om Amuzu barst helemaal los'

Voor RSC Anderlecht had de wintermercato dit jaar niet eens hoeven doorgaan. De Brusselaars zijn erg tevreden met een hun huidige kern en willen de wijzigingen aan de selectie tijdens deze transferperiode tot het minimum te beperken. Al zou het nog een spannend slot van de winterse transferperiode kunnen worden.


CEO Peter Verbeke was vorige week nog duidelijk: Anderlecht zal alleen maar toeslaan bij interessante opportuniteiten voor volgend seizoen óf wanneer bepaalde vertrekkers vervangen moeten worden. Voorlopig trokken echter enkel Taylor Harwood-Bellis en Nayel Mehssatou andere oorden op. Die eerste zijn vertrek werd evenwel opgevangen door de terugkeer van Hannes Delcroix, terwijl Mehssatou zijn debuut nog moest maken. Geen aderlating dus. Maar nu beweegt er plots ook één en ander rond Francis Amuzu.

Zo meldde L'Equipe vrijdag dat OGC Nice zijn oog heeft laten vallen op de 22-jarige aanvaller. Volgens La Dernière Heure zouden ook Olympique Marseille en een een subtopper uit de Bundesliga belangstelling tonen. Al benadrukt het Waalse medium dat de kans op een winters vertrek bijzonder klein is. Hoewel Amuzu geen vaste basisstek heeft, wil Paars-Wit midden in het seizoen geen afscheid nemen van zijn polyvalente joker. Een geschikte vervanger is niet evident om te vinden.

ZOMERTRANSFER
Ook L'Avenir acht het onwaarschijnlijk dat Amuzu in januari vertrekt, tenzij er echt een niet te weigeren bod op tafel komt. Extra miljoenen blijven immers welkom. De kans is echter veel groter dat de voormalige Belgische jeugd-international in de zomer een nieuwe stap zet. Dan zou Anderlecht, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt, zich iets soepeler opstellen. Het beloven dus spannende maanden te worden voor 'Ciske', al lijkt de strijd nu al helemaal los te barsten.

LEES OOK: 'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

Amuzu verdient meer kansen van Kompany ...

Meest recent

Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

35
35
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

118
118
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

23
23
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

53
53
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

41
41
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

36
36
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

84
84
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

45
45
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

62
62
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

79
79
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

155
155
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

512
512
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

160
160
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

209
209
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

276
276
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

200
200
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

479
479
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

158
158
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

738
738
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

158
158

Meer sportnieuws