'Strijd om Amuzu barst helemaal los'

door
'Strijd om Amuzu barst helemaal los'

Voor RSC Anderlecht had de wintermercato dit jaar niet eens hoeven doorgaan. De Brusselaars zijn erg tevreden met een hun huidige kern en willen de wijzigingen aan de selectie tijdens deze transferperiode tot het minimum te beperken. Al zou het nog een spannend slot van de winterse transferperiode kunnen worden.


CEO Peter Verbeke was vorige week nog duidelijk: Anderlecht zal alleen maar toeslaan bij interessante opportuniteiten voor volgend seizoen óf wanneer bepaalde vertrekkers vervangen moeten worden. Voorlopig trokken echter enkel Taylor Harwood-Bellis en Nayel Mehssatou andere oorden op. Die eerste zijn vertrek werd evenwel opgevangen door de terugkeer van Hannes Delcroix, terwijl Mehssatou zijn debuut nog moest maken. Geen aderlating dus. Maar nu beweegt er plots ook één en ander rond Francis Amuzu.

Zo meldde L'Equipe vrijdag dat OGC Nice zijn oog heeft laten vallen op de 22-jarige aanvaller. Volgens La Dernière Heure zouden ook Olympique Marseille en een een subtopper uit de Bundesliga belangstelling tonen. Al benadrukt het Waalse medium dat de kans op een winters vertrek bijzonder klein is. Hoewel Amuzu geen vaste basisstek heeft, wil Paars-Wit midden in het seizoen geen afscheid nemen van zijn polyvalente joker. Een geschikte vervanger is niet evident om te vinden.

ZOMERTRANSFER
Ook L'Avenir acht het onwaarschijnlijk dat Amuzu in januari vertrekt, tenzij er echt een niet te weigeren bod op tafel komt. Extra miljoenen blijven immers welkom. De kans is echter veel groter dat de voormalige Belgische jeugd-international in de zomer een nieuwe stap zet. Dan zou Anderlecht, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt, zich iets soepeler opstellen. Het beloven dus spannende maanden te worden voor 'Ciske', al lijkt de strijd nu al helemaal los te barsten.

LEES OOK: Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

Amuzu verdient meer kansen van Kompany ...

Meest recent

Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

2
2
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

5
5
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

31
31
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

73
73
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

78
78
'Club neemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

108
108
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

87
87
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

129
129
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

137
137
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

172
172
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

56
56
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

498
498
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

277
277
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

76
76
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

546
546
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

286
286
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

33
33
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

183
183
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

182
182
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

254
254
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

64
64
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

419
419
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

119
119
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

308
308
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

303
303

Meer sportnieuws