KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

door
KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

De Belgische voetbalbond heeft de samenwerking met Erwin Lemmens voorlopig stopgezet. Dat melden Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Die beslissing komt er nadat de keeperstrainer in opspraak kwam in operatie Propere Handen.


Lemmens was al bijna een decennium aan de slag bij de Rode Duivels als keeperstrainer, maar wordt nu dus zonder aarzelen aan de kant geschoven. De ex-doelman kwam in het oog van de storm terecht nadat zijn naam naar buiten kwam in operatie Propere Handen. Hij zou van spijtoptant Dejan Veljkovic geld in het zwart gekregen hebben. Bovendien stond zijn naam tussen de 57 figuren die het federaal parket graag voor de rechtbank zou zien verschijnen. De KBVB trekt na dit alles nu dus zijn conclusies en gaat niet langer door met Lemmens.

Dat betekent dus dat bondscoach Roberto Martínez het voorlopig met één keeperstrainer minder zal moeten stellen. Iñaki Vergara zal de training van de doelmannen vanaf nu alleen voor zijn rekening nemen. Terwijl er één gezicht afvalt bij de Rode Duivels, komt er ook een nieuw gezicht bij. Zo wordt Thomas Vermaelen de assistent van Martínez, tot grote tevredenheid van de Spanjaard.

ERVAREN KRACHT 

Met Erwin Lemmens verliezen de Duivels wel een enorm ervaren kracht. De ex-doelman kende een lange spelerscarrière die onder meer langs Spanje, Griekenland en Nederland liep. In eigen land speelde hij enkel voor het toenmalige KSK Beveren en FCV Dender. Hij kwam ook twee keer in actie voor de nationale ploeg. Zijn debuut maakte hij onder Aimé Antheunis. Waar en of Lemmens actief blijft in de voetbalwereld, is nog niet duidelijk.     

   

LEES OOK: Pro League komt met hard statement voor supporters

Goede zet van de KBVB?

Meest recent

Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

49
49
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

63
63
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

170
170
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

36
36
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

206
206
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

288
288
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

73
73
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

496
496
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

336
336
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

150
150
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

299
299
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

377
377
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

165
165
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

256
256
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

102
102
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

476
476
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

336
336
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

140
140
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

210
210
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

850
850
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

300
300
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

169
169
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

319
319
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

374
374
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

436
436

Meer sportnieuws