KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

door
KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

De Belgische voetbalbond heeft de samenwerking met Erwin Lemmens voorlopig stopgezet. Dat melden Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Die beslissing komt er nadat de keeperstrainer in opspraak kwam in operatie Propere Handen.


Lemmens was al bijna een decennium aan de slag bij de Rode Duivels als keeperstrainer, maar wordt nu dus zonder aarzelen aan de kant geschoven. De ex-doelman kwam in het oog van de storm terecht nadat zijn naam naar buiten kwam in operatie Propere Handen. Hij zou van spijtoptant Dejan Veljkovic geld in het zwart gekregen hebben. Bovendien stond zijn naam tussen de 57 figuren die het federaal parket graag voor de rechtbank zou zien verschijnen. De KBVB trekt na dit alles nu dus zijn conclusies en gaat niet langer door met Lemmens.

Dat betekent dus dat bondscoach Roberto Martínez het voorlopig met één keeperstrainer minder zal moeten stellen. Iñaki Vergara zal de training van de doelmannen vanaf nu alleen voor zijn rekening nemen. Terwijl er één gezicht afvalt bij de Rode Duivels, komt er ook een nieuw gezicht bij. Zo wordt Thomas Vermaelen de assistent van Martínez, tot grote tevredenheid van de Spanjaard.

ERVAREN KRACHT 

Met Erwin Lemmens verliezen de Duivels wel een enorm ervaren kracht. De ex-doelman kende een lange spelerscarrière die onder meer langs Spanje, Griekenland en Nederland liep. In eigen land speelde hij enkel voor het toenmalige KSK Beveren en FCV Dender. Hij kwam ook twee keer in actie voor de nationale ploeg. Zijn debuut maakte hij onder Aimé Antheunis. Waar en of Lemmens actief blijft in de voetbalwereld, is nog niet duidelijk.     

   

LEES OOK: Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Goede zet van de KBVB?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

41
41
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

200
200
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

125
125
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

350
350
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

163
163
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

99
99
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

477
477
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

282
282
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

797
797
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

857
857
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

637
637
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

358
358
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

373
373
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

410
410

Meer sportnieuws