KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

door
KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

De Belgische voetbalbond heeft de samenwerking met Erwin Lemmens voorlopig stopgezet. Dat melden Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Die beslissing komt er nadat de keeperstrainer in opspraak kwam in operatie Propere Handen.


Lemmens was al bijna een decennium aan de slag bij de Rode Duivels als keeperstrainer, maar wordt nu dus zonder aarzelen aan de kant geschoven. De ex-doelman kwam in het oog van de storm terecht nadat zijn naam naar buiten kwam in operatie Propere Handen. Hij zou van spijtoptant Dejan Veljkovic geld in het zwart gekregen hebben. Bovendien stond zijn naam tussen de 57 figuren die het federaal parket graag voor de rechtbank zou zien verschijnen. De KBVB trekt na dit alles nu dus zijn conclusies en gaat niet langer door met Lemmens.

Dat betekent dus dat bondscoach Roberto Martínez het voorlopig met één keeperstrainer minder zal moeten stellen. Iñaki Vergara zal de training van de doelmannen vanaf nu alleen voor zijn rekening nemen. Terwijl er één gezicht afvalt bij de Rode Duivels, komt er ook een nieuw gezicht bij. Zo wordt Thomas Vermaelen de assistent van Martínez, tot grote tevredenheid van de Spanjaard.

ERVAREN KRACHT 

Met Erwin Lemmens verliezen de Duivels wel een enorm ervaren kracht. De ex-doelman kende een lange spelerscarrière die onder meer langs Spanje, Griekenland en Nederland liep. In eigen land speelde hij enkel voor het toenmalige KSK Beveren en FCV Dender. Hij kwam ook twee keer in actie voor de nationale ploeg. Zijn debuut maakte hij onder Aimé Antheunis. Waar en of Lemmens actief blijft in de voetbalwereld, is nog niet duidelijk.     

   

LEES OOK: Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Goede zet van de KBVB?

Meest recent

'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

20
20
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

48
48
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

169
169
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

106
106
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

404
404
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

327
327
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

110
110
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

28
28
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

181
181
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

32
32
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

636
636
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

176
176
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

124
124
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

54
54
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

264
264
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

340
340
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

95
95
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

203
203
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

581
581
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

130
130
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

80
80
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

269
269
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

438
438
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

229
229
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

76
76

Meer sportnieuws