KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

262 stemmen
KBVB schuift Erwin Lemmens aan de kant

De Belgische voetbalbond heeft de samenwerking met Erwin Lemmens voorlopig stopgezet. Dat melden Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws. Die beslissing komt er nadat de keeperstrainer in opspraak kwam in operatie Propere Handen.


Lemmens was al bijna een decennium aan de slag bij de Rode Duivels als keeperstrainer, maar wordt nu dus zonder aarzelen aan de kant geschoven. De ex-doelman kwam in het oog van de storm terecht nadat zijn naam naar buiten kwam in operatie Propere Handen. Hij zou van spijtoptant Dejan Veljkovic geld in het zwart gekregen hebben. Bovendien stond zijn naam tussen de 57 figuren die het federaal parket graag voor de rechtbank zou zien verschijnen. De KBVB trekt na dit alles nu dus zijn conclusies en gaat niet langer door met Lemmens.

Dat betekent dus dat bondscoach Roberto Martínez het voorlopig met één keeperstrainer minder zal moeten stellen. Iñaki Vergara zal de training van de doelmannen vanaf nu alleen voor zijn rekening nemen. Terwijl er één gezicht afvalt bij de Rode Duivels, komt er ook een nieuw gezicht bij. Zo wordt Thomas Vermaelen de assistent van Martínez, tot grote tevredenheid van de Spanjaard.

ERVAREN KRACHT 

Met Erwin Lemmens verliezen de Duivels wel een enorm ervaren kracht. De ex-doelman kende een lange spelerscarrière die onder meer langs Spanje, Griekenland en Nederland liep. In eigen land speelde hij enkel voor het toenmalige KSK Beveren en FCV Dender. Hij kwam ook twee keer in actie voor de nationale ploeg. Zijn debuut maakte hij onder Aimé Antheunis. Waar en of Lemmens actief blijft in de voetbalwereld, is nog niet duidelijk.     

   

LEES OOK: Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Goede zet van de KBVB?

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

4
4
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

10
10
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

26
26
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

138
138
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

76
76
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

101
101
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

38
38
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

58
58
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

48
48
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

47
47
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

197
197
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

108
108
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

34
34
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

273
273
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

172
172
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

61
61
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

47
47
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

317
317
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

244
244
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

793
793

Meer sportnieuws