Martinez reageert op Vermaelen-verrassing

165 stemmen
Martinez reageert op Vermaelen-verrassing

Thomas Vermaelen is nu al verzekerd van zijn ticket voor het WK 2022. Al zal hij daar niet op het veld staan bij de Rode Duivels. De 36-jarige maakte vrijdag immers bekend dat hij stopt als voetballer en gaat per direct aan de slag bij de nationale ploeg als assistent van bondscoach Roberto Martinez.


Nadat zijn aflopende contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd, overwoog Vermaelen aanbiedingen van een aantal binnen- en buitenlandse clubs. Maar niets kon hem echt overtuigen. Ondertussen speelde hij ook met het idee om als trainer aan de slag te gaan. De oud-verdediger was namelijk één van de primussen tijdens de speciale trainerscursus die de huidige Rode Duivels momenteel aangeboden kregen. Op die manier kreeg hij de smaak te pakken en kon Martinez hem overtuigen tot een drastische carrièreswitch.

De Spanjaard is dan ook erg tevreden met zijn nieuwe rechterhand. "Zijn ervaring tijdens zijn uitzonderlijke carrière is een enorme aanwinst voor onze technische staf", klinkt het op de webstek van de KBVB. "Door zijn rol en prestaties tijdens het EK zal zijn introductie bij de staf, tijdens de stage in maart vlot verlopen. Vanwege het feit dat hij de groep kent en door zijn enthousiasme tijdens de trainerscursus, zal zijn omschakeling van speler naar trainer op een natuurlijke wijze gebeuren."

QATAR 2022
Martinez is dus verheugd om op deze manier te kunnen samenwerken met de ex-speler van onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona. En die samenwerking zal meteen behoorlijk intens worden. Aan het einde van het kalenderjaar staat namelijk het WK op het programma. "Ik kijk enorm uit naar deze uitdaging en ben zeer vereerd, blij en vooral ook dankbaar om als een van de assistenten van Roberto Martínez het WK in Qatar mee voor te bereiden", klinkt het bij Vermaelen.

LEES OOK: Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

Vermaelen was de beste Duivel op het voorbije EK ...

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

30
30
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

94
94
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

86
86
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

141
141
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

55
55
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

53
53
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

56
56
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

64
64
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

99
99
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

73
73
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

200
200
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

108
108
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

511
511
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

126
126
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

596
596
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

531
531
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

67
67
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

204
204
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

358
358
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

260
260
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

185
185
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

376
376
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

63
63
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

101
101
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

60
60

Meer sportnieuws