Martinez reageert op Vermaelen-verrassing

door
Martinez reageert op Vermaelen-verrassing

Thomas Vermaelen is nu al verzekerd van zijn ticket voor het WK 2022. Al zal hij daar niet op het veld staan bij de Rode Duivels. De 36-jarige maakte vrijdag immers bekend dat hij stopt als voetballer en gaat per direct aan de slag bij de nationale ploeg als assistent van bondscoach Roberto Martinez.


Nadat zijn aflopende contract bij Vissel Kobe niet verlengd werd, overwoog Vermaelen aanbiedingen van een aantal binnen- en buitenlandse clubs. Maar niets kon hem echt overtuigen. Ondertussen speelde hij ook met het idee om als trainer aan de slag te gaan. De oud-verdediger was namelijk één van de primussen tijdens de speciale trainerscursus die de huidige Rode Duivels momenteel aangeboden kregen. Op die manier kreeg hij de smaak te pakken en kon Martinez hem overtuigen tot een drastische carrièreswitch.

De Spanjaard is dan ook erg tevreden met zijn nieuwe rechterhand. "Zijn ervaring tijdens zijn uitzonderlijke carrière is een enorme aanwinst voor onze technische staf", klinkt het op de webstek van de KBVB. "Door zijn rol en prestaties tijdens het EK zal zijn introductie bij de staf, tijdens de stage in maart vlot verlopen. Vanwege het feit dat hij de groep kent en door zijn enthousiasme tijdens de trainerscursus, zal zijn omschakeling van speler naar trainer op een natuurlijke wijze gebeuren."

QATAR 2022
Martinez is dus verheugd om op deze manier te kunnen samenwerken met de ex-speler van onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona. En die samenwerking zal meteen behoorlijk intens worden. Aan het einde van het kalenderjaar staat namelijk het WK op het programma. "Ik kijk enorm uit naar deze uitdaging en ben zeer vereerd, blij en vooral ook dankbaar om als een van de assistenten van Roberto Martínez het WK in Qatar mee voor te bereiden", klinkt het bij Vermaelen.

LEES OOK: Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Vermaelen was de beste Duivel op het voorbije EK ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

67
67
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

23
23
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

70
70
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

132
132
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

127
127
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

105
105
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

154
154
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

284
284
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

440
440
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

733
733
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

158
158
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

109
109
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

123
123
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

303
303
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

146
146
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

458
458
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

669
669
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

336
336
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws