Kompany: "Wou Vermaelen naar Anderlecht halen"

365
Kompany:

De geruchten die al een tijdje de ronde deden werden vrijdagmiddag ook officieel bevestigd: Thomas Vermaelen hangt zijn kicksen op 36-jarige leeftijd aan de wilgen. Al zal de ex-verdediger er tijd dit jaar toch bij zijn op het WK. Hij wordt namelijk de nieuwe assistent van bondscoach Roberto Martinez.


Na een fraaie carrière op de Europese velden, die gepaard ging met veel blessures maar ook met een pak trofeeën, trok Vermaelen in 2019 naar het Japanse Vissel Kobe. Daar werd zijn aflopende contract niet verlengd. De oud-speler van onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona kreeg vervolgens verschillende voorstellen binnen. Maar geen enkele club kon hem overtuigen en dus kiest Vermaelen voor een drastische carrièreswitch.

Al had hij die ook al eerder kunnen maken. Zo gaf Vincent Kompany op zijn persbabbel van vrijdag toe dat hij zijn ex-ploegmaat graag naar Anderlecht had gehaald om zijn staf te versterken. "Ik was een jaar te vroeg met mijn vraag", klonk het bij Sporza. "Thomas wou graag nog wat voetballen. Bovendien is het niet eenvoudig om bij een club te beginnen. Je werkt iedere dag van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Dan start je beter bij een nationale ploeg."

NIET DE LAATSTE
Kompany en Vermaelen waren jarenlang 'brothers in arms' in het hart van de Duivelse defensie. Bovendien speelden ze allebei aan de top van het Europese voetbal en hun blessuregevoeligheid hadden ze eveneens gemeen. De hoofdcoach van Anderlecht is dan ook lovend voor zijn carrière. Maar ook als trainer ziet hij een grote toekomst weggelegd. "Het is een fantastische keuze van Martinez. Vermaelen kan deze groep een stap verder laten gaan. Ik ben content en ik hoop dat het niet de laatste speler is van onze generatie die deze stap zet."

LEES OOK: 'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Wie had volgens u de meest indrukwekkende spelerscarrière?

Meest recent

Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

1
1
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

14
14
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

11
11
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

62
62
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

44
44
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

79
79
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

26
26
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

138
138
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

16
16
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

139
139
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

139
139
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

35
35
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

110
110
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

216
216
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

160
160
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

171
171
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

302
302
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

580
580
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

164
164
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

296
296
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

109
109
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

94
94
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

58
58
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

45
45
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

69
69

Meer sportnieuws