Kompany: "Wou Vermaelen naar Anderlecht halen"

365
Kompany:

De geruchten die al een tijdje de ronde deden werden vrijdagmiddag ook officieel bevestigd: Thomas Vermaelen hangt zijn kicksen op 36-jarige leeftijd aan de wilgen. Al zal de ex-verdediger er tijd dit jaar toch bij zijn op het WK. Hij wordt namelijk de nieuwe assistent van bondscoach Roberto Martinez.


Na een fraaie carrière op de Europese velden, die gepaard ging met veel blessures maar ook met een pak trofeeën, trok Vermaelen in 2019 naar het Japanse Vissel Kobe. Daar werd zijn aflopende contract niet verlengd. De oud-speler van onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona kreeg vervolgens verschillende voorstellen binnen. Maar geen enkele club kon hem overtuigen en dus kiest Vermaelen voor een drastische carrièreswitch.

Al had hij die ook al eerder kunnen maken. Zo gaf Vincent Kompany op zijn persbabbel van vrijdag toe dat hij zijn ex-ploegmaat graag naar Anderlecht had gehaald om zijn staf te versterken. "Ik was een jaar te vroeg met mijn vraag", klonk het bij Sporza. "Thomas wou graag nog wat voetballen. Bovendien is het niet eenvoudig om bij een club te beginnen. Je werkt iedere dag van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Dan start je beter bij een nationale ploeg."

NIET DE LAATSTE
Kompany en Vermaelen waren jarenlang 'brothers in arms' in het hart van de Duivelse defensie. Bovendien speelden ze allebei aan de top van het Europese voetbal en hun blessuregevoeligheid hadden ze eveneens gemeen. De hoofdcoach van Anderlecht is dan ook lovend voor zijn carrière. Maar ook als trainer ziet hij een grote toekomst weggelegd. "Het is een fantastische keuze van Martinez. Vermaelen kan deze groep een stap verder laten gaan. Ik ben content en ik hoop dat het niet de laatste speler is van onze generatie die deze stap zet."

LEES OOK: Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Wie had volgens u de meest indrukwekkende spelerscarrière?

Meest recent

Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

4
4
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

43
43
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

20
20
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

15
15
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

35
35
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

76
76
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

39
39
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

26
26
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

84
84
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

58
58
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

50
50
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

120
120
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

44
44
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

149
149
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

53
53
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

350
350
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

44
44
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

84
84
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

301
301
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

158
158
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

71
71
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

94
94

Meer sportnieuws