Kompany: "Wou Vermaelen naar Anderlecht halen"

door
Kompany:

De geruchten die al een tijdje de ronde deden werden vrijdagmiddag ook officieel bevestigd: Thomas Vermaelen hangt zijn kicksen op 36-jarige leeftijd aan de wilgen. Al zal de ex-verdediger er tijd dit jaar toch bij zijn op het WK. Hij wordt namelijk de nieuwe assistent van bondscoach Roberto Martinez.


Na een fraaie carrière op de Europese velden, die gepaard ging met veel blessures maar ook met een pak trofeeën, trok Vermaelen in 2019 naar het Japanse Vissel Kobe. Daar werd zijn aflopende contract niet verlengd. De oud-speler van onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona kreeg vervolgens verschillende voorstellen binnen. Maar geen enkele club kon hem overtuigen en dus kiest Vermaelen voor een drastische carrièreswitch.

Al had hij die ook al eerder kunnen maken. Zo gaf Vincent Kompany op zijn persbabbel van vrijdag toe dat hij zijn ex-ploegmaat graag naar Anderlecht had gehaald om zijn staf te versterken. "Ik was een jaar te vroeg met mijn vraag", klonk het bij Sporza. "Thomas wou graag nog wat voetballen. Bovendien is het niet eenvoudig om bij een club te beginnen. Je werkt iedere dag van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Dan start je beter bij een nationale ploeg."

NIET DE LAATSTE
Kompany en Vermaelen waren jarenlang 'brothers in arms' in het hart van de Duivelse defensie. Bovendien speelden ze allebei aan de top van het Europese voetbal en hun blessuregevoeligheid hadden ze eveneens gemeen. De hoofdcoach van Anderlecht is dan ook lovend voor zijn carrière. Maar ook als trainer ziet hij een grote toekomst weggelegd. "Het is een fantastische keuze van Martinez. Vermaelen kan deze groep een stap verder laten gaan. Ik ben content en ik hoop dat het niet de laatste speler is van onze generatie die deze stap zet."

LEES OOK: 'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

Wie had volgens u de meest indrukwekkende spelerscarrière?

Meest recent

'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

22
22
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

15
15
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

109
109
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

91
91
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

390
390
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

339
339
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

281
281
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

161
161
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

156
156
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

133
133
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

428
428
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

854
854
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

451
451
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

565
565
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

734
734
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

176
176

Meer sportnieuws