'Vermaelen kan Martinez opvolgen bij Rode Duivels'

131 stemmen
'Vermaelen kan Martinez opvolgen bij Rode Duivels'

Officieel is Thomas Vermaelen nog zo'n tien dagen speler van Vissel Kobe, maar op 1 februari loopt het contract van de Rode Duivel bij de Japanse club onherroepelijk af. Ze maakten immers al een tijdje geleden bekend dat de samenwerking niet verlengd zal worden en dus was Vermaelen de voorbije weken op zoek naar een nieuwe club.


Er was al sprake van dat Antwerp en Club Brugge geïnformeerd zouden hebben naar de 36-jarige Vermaelen, terwijl er ook sprake was dat hij assistent van Roberto Martinez zou kunnen worden bij de Rode Duivels. Dat laatste scenario leek echter weinig waarschijnlijk, omdat Vermaelen nog op het veld wou staan tijdens het WK in Qatar.

Alleen meldt Het Laatste Nieuws nu dat er de voorbije weken geen bevredigende voorstellen kwamen voor Vermaelen, die geen club vond die hem sportief, financieel én privé kon bevredigen. Daardoor zou hij alsnog op het punt staan om in te gaan op de lokroep van Martinez. Die zoekt nog een nieuwe assistent na het vertrek van Shaun Maloney, die hoofdtrainer werd bij Hibernians. Zeker nu Thierry Henry ook zou kunnen vertrekken, is dat geen overbodige luxe.

UPDATE 10u
Groot nieuws dus deze ochtend, waar Thomas Vermaelen op het punt zou staan om een streep te trekken onder zijn rijkgevulde carrière. Die werd dan wel geremd door blessures, de verdediger is wel maar mooi de meest gelauwerde Belg ooit in het buitenland. Niemand pakte over de landsgrenzen meer prijzen dan Vermaelen.

Schoenen aan de haak dus, om naar verluidt meteen assistent te worden van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Mogelijk als vervanger van Thierry Henry, die in de belangstelling staat van Bordeaux. Echter vertrok ook pas Shaun Maloney, dus zou Vermaelen ook in diens plek kunnen komen.  Of komt de ex-speler van Arsenal & co quasi meteen in de plaats van Martinez zelf?

Volgens Bart Lagae van Het Nieuwsblad is dat niet ondenkbaar. Zo stelt die via Twitter immers dat Vermaelen een contract van onbepaalde duur krijgt, en zo meteen ook een kandidaat-opvolger is van de Spanjaard, mocht die ervoor kiezen te vertrekken. Dat zou best snel kunnen, want Everton zou interesse tonen. Martinez lijkt echter niet geneigd om terug richting Liverpool te trekken. En of Vermaelen dan meteen een goed alternatief zou zijn, valt toch maar erg te betwijfelen. Op langere termijn ligt dit evenwel anders.

LEES OOK: Eén grote afwezige op training Rode Duivels

Vermaelen als vervanger van Martinez...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

93
93
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

30
30
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

326
326
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

53
53
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

194
194
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

226
226
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

160
160
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

668
668
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

168
168
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

166
166
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1048
1048
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

675
675
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

445
445
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

840
840
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

830
830
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

136
136
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

490
490
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

804
804
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

395
395

Meer sportnieuws