'Vermaelen kan Martinez opvolgen bij Rode Duivels'

door
'Vermaelen kan Martinez opvolgen bij Rode Duivels'

Officieel is Thomas Vermaelen nog zo'n tien dagen speler van Vissel Kobe, maar op 1 februari loopt het contract van de Rode Duivel bij de Japanse club onherroepelijk af. Ze maakten immers al een tijdje geleden bekend dat de samenwerking niet verlengd zal worden en dus was Vermaelen de voorbije weken op zoek naar een nieuwe club.


Er was al sprake van dat Antwerp en Club Brugge geïnformeerd zouden hebben naar de 36-jarige Vermaelen, terwijl er ook sprake was dat hij assistent van Roberto Martinez zou kunnen worden bij de Rode Duivels. Dat laatste scenario leek echter weinig waarschijnlijk, omdat Vermaelen nog op het veld wou staan tijdens het WK in Qatar.

Alleen meldt Het Laatste Nieuws nu dat er de voorbije weken geen bevredigende voorstellen kwamen voor Vermaelen, die geen club vond die hem sportief, financieel én privé kon bevredigen. Daardoor zou hij alsnog op het punt staan om in te gaan op de lokroep van Martinez. Die zoekt nog een nieuwe assistent na het vertrek van Shaun Maloney, die hoofdtrainer werd bij Hibernians. Zeker nu Thierry Henry ook zou kunnen vertrekken, is dat geen overbodige luxe.

UPDATE 10u
Groot nieuws dus deze ochtend, waar Thomas Vermaelen op het punt zou staan om een streep te trekken onder zijn rijkgevulde carrière. Die werd dan wel geremd door blessures, de verdediger is wel maar mooi de meest gelauwerde Belg ooit in het buitenland. Niemand pakte over de landsgrenzen meer prijzen dan Vermaelen.

Schoenen aan de haak dus, om naar verluidt meteen assistent te worden van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Mogelijk als vervanger van Thierry Henry, die in de belangstelling staat van Bordeaux. Echter vertrok ook pas Shaun Maloney, dus zou Vermaelen ook in diens plek kunnen komen.  Of komt de ex-speler van Arsenal & co quasi meteen in de plaats van Martinez zelf?

Volgens Bart Lagae van Het Nieuwsblad is dat niet ondenkbaar. Zo stelt die via Twitter immers dat Vermaelen een contract van onbepaalde duur krijgt, en zo meteen ook een kandidaat-opvolger is van de Spanjaard, mocht die ervoor kiezen te vertrekken. Dat zou best snel kunnen, want Everton zou interesse tonen. Martinez lijkt echter niet geneigd om terug richting Liverpool te trekken. En of Vermaelen dan meteen een goed alternatief zou zijn, valt toch maar erg te betwijfelen. Op langere termijn ligt dit evenwel anders.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Vermaelen als vervanger van Martinez...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

10
10
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

43
43
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

101
101
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

24
24
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

145
145
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

88
88
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

89
89
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

72
72
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

169
169
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

70
70
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

131
131
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1138
1138
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

500
500
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

228
228
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

120
120
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

149
149
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

136
136
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1044
1044
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

128
128
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

384
384
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

879
879

Meer sportnieuws