'Net sluit zich rond Van Holsbeeck'

1082 stemmen
'Net sluit zich rond Van Holsbeeck'

Bij het losbarsten van Operatie Propere Handen in 2018 verbaasden velen zich over het feit dat Herman Van Holsbeeck opvallend buiten schot bleef. De gewezen manager van Anderlecht werd wel opgepakt voor verhoor, maar werd snel zonder voorwaarden vrijgelaten en werd niet meteen iets ten laste gelegd. De voorbije weken groeide hij echter uit tot één van de absolute hoofdrolspelers in het corruptieschandaal binnen het Belgische voetbal.


Sinds dinsdag zit Van Holsbeeck in de cel, waar hij minstens tot maandag zal blijven. Dan zal de onderzoeksrechter beslissen of hij langer aangehouden blijft of weer vrijgelaten wordt. Dat zal dan wellicht wel onder voorwaarden zijn, want er staan intussen al een hele reeks beschuldigingen achter zijn naam. Het net lijkt zich alsmaar meer te sluiten rond Van Holsbeeck.

Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad lijsten alle aantijgingen op en komen tot een indrukwekkend lijstje, verspreid over drie dossiers. Momenteel zit Van Holsbeeck in de cel in het kader van het dossier rond Christophe Henrotay. Van Holsbeeck wordt daarin beschuldigd van witwassen, fiscale fraude, passieve corruptie en vereniging van misdadigers, omdat hij illegale commissies ontvangen zou hebben bij de transfers van Chancel Mbemba, Aleksandar Mitrovic en Youri Tielemans. Daarnaast zouden Van Holsbeeck en Henrotay ook gesjoemeld hebben bij de verkoop van Anderlecht aan Marc Coucke, die burgerlijke partij is en 5 miljoen euro wil recupereren.

PROPERE HANDEN
Daarnaast moet Van Holsbeeck zich ook verantwoorden in beide luiken van Operatie Propere Handen. Dejan Veljkovic verklaarde dat hij Van Holsbeeck in totaal 186.000 euro aan retrocommissies betaalde bij de transfers van Milan Jovanovic, Dalibor Veselinovic en Ivan Obradovic. Daarnaast gaf hij hem ook nog kledij en luxehorloges cadeau. Samen met Mogi Bayat zou Van Holsbeeck daarnaast ook nog fictieve contracten opgesteld worden bij de transfers van Dodi Lukebakio en Ryota Morioka, om zo doorverkooppercentages te omzeilen en illegale commissies te betalen. In Propere Handen wordt Van Holsbeeck voornamelijk schriftvervalsing verweten.

LEES OOK: Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

Zal Van Holsbeeck zwaar gestraft worden?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

48
48
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

81
81
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

15
15
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

348
348
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

211
211
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

377
377
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

460
460
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

120
120
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

664
664
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

257
257
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

510
510
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

238
238
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

293
293
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

147
147
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

474
474
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

449
449
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

89
89
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

64
64
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

843
843
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

363
363
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

567
567
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

183
183
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

162
162
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

859
859

Meer sportnieuws