'Net sluit zich rond Van Holsbeeck'

door
'Net sluit zich rond Van Holsbeeck'

Bij het losbarsten van Operatie Propere Handen in 2018 verbaasden velen zich over het feit dat Herman Van Holsbeeck opvallend buiten schot bleef. De gewezen manager van Anderlecht werd wel opgepakt voor verhoor, maar werd snel zonder voorwaarden vrijgelaten en werd niet meteen iets ten laste gelegd. De voorbije weken groeide hij echter uit tot één van de absolute hoofdrolspelers in het corruptieschandaal binnen het Belgische voetbal.


Sinds dinsdag zit Van Holsbeeck in de cel, waar hij minstens tot maandag zal blijven. Dan zal de onderzoeksrechter beslissen of hij langer aangehouden blijft of weer vrijgelaten wordt. Dat zal dan wellicht wel onder voorwaarden zijn, want er staan intussen al een hele reeks beschuldigingen achter zijn naam. Het net lijkt zich alsmaar meer te sluiten rond Van Holsbeeck.

Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad lijsten alle aantijgingen op en komen tot een indrukwekkend lijstje, verspreid over drie dossiers. Momenteel zit Van Holsbeeck in de cel in het kader van het dossier rond Christophe Henrotay. Van Holsbeeck wordt daarin beschuldigd van witwassen, fiscale fraude, passieve corruptie en vereniging van misdadigers, omdat hij illegale commissies ontvangen zou hebben bij de transfers van Chancel Mbemba, Aleksandar Mitrovic en Youri Tielemans. Daarnaast zouden Van Holsbeeck en Henrotay ook gesjoemeld hebben bij de verkoop van Anderlecht aan Marc Coucke, die burgerlijke partij is en 5 miljoen euro wil recupereren.

PROPERE HANDEN
Daarnaast moet Van Holsbeeck zich ook verantwoorden in beide luiken van Operatie Propere Handen. Dejan Veljkovic verklaarde dat hij Van Holsbeeck in totaal 186.000 euro aan retrocommissies betaalde bij de transfers van Milan Jovanovic, Dalibor Veselinovic en Ivan Obradovic. Daarnaast gaf hij hem ook nog kledij en luxehorloges cadeau. Samen met Mogi Bayat zou Van Holsbeeck daarnaast ook nog fictieve contracten opgesteld worden bij de transfers van Dodi Lukebakio en Ryota Morioka, om zo doorverkooppercentages te omzeilen en illegale commissies te betalen. In Propere Handen wordt Van Holsbeeck voornamelijk schriftvervalsing verweten.

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Zal Van Holsbeeck zwaar gestraft worden?

Meest recent

Overmars aan zet: smaakmaker stuurt signaal naar Antwerp

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

0
0
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

96
96
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

362
362
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

33
33
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

75
75
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

189
189
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

88
88
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

222
222
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

283
283
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

58
58
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

34
34
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

806
806
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

87
87
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

146
146
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

664
664
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

348
348
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

258
258
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

612
612
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

413
413
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

380
380
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

90
90
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

807
807
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

274
274
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

23
23

Meer sportnieuws