'Net sluit zich rond Van Holsbeeck'

door
'Net sluit zich rond Van Holsbeeck'

Bij het losbarsten van Operatie Propere Handen in 2018 verbaasden velen zich over het feit dat Herman Van Holsbeeck opvallend buiten schot bleef. De gewezen manager van Anderlecht werd wel opgepakt voor verhoor, maar werd snel zonder voorwaarden vrijgelaten en werd niet meteen iets ten laste gelegd. De voorbije weken groeide hij echter uit tot één van de absolute hoofdrolspelers in het corruptieschandaal binnen het Belgische voetbal.


Sinds dinsdag zit Van Holsbeeck in de cel, waar hij minstens tot maandag zal blijven. Dan zal de onderzoeksrechter beslissen of hij langer aangehouden blijft of weer vrijgelaten wordt. Dat zal dan wellicht wel onder voorwaarden zijn, want er staan intussen al een hele reeks beschuldigingen achter zijn naam. Het net lijkt zich alsmaar meer te sluiten rond Van Holsbeeck.

Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad lijsten alle aantijgingen op en komen tot een indrukwekkend lijstje, verspreid over drie dossiers. Momenteel zit Van Holsbeeck in de cel in het kader van het dossier rond Christophe Henrotay. Van Holsbeeck wordt daarin beschuldigd van witwassen, fiscale fraude, passieve corruptie en vereniging van misdadigers, omdat hij illegale commissies ontvangen zou hebben bij de transfers van Chancel Mbemba, Aleksandar Mitrovic en Youri Tielemans. Daarnaast zouden Van Holsbeeck en Henrotay ook gesjoemeld hebben bij de verkoop van Anderlecht aan Marc Coucke, die burgerlijke partij is en 5 miljoen euro wil recupereren.

PROPERE HANDEN
Daarnaast moet Van Holsbeeck zich ook verantwoorden in beide luiken van Operatie Propere Handen. Dejan Veljkovic verklaarde dat hij Van Holsbeeck in totaal 186.000 euro aan retrocommissies betaalde bij de transfers van Milan Jovanovic, Dalibor Veselinovic en Ivan Obradovic. Daarnaast gaf hij hem ook nog kledij en luxehorloges cadeau. Samen met Mogi Bayat zou Van Holsbeeck daarnaast ook nog fictieve contracten opgesteld worden bij de transfers van Dodi Lukebakio en Ryota Morioka, om zo doorverkooppercentages te omzeilen en illegale commissies te betalen. In Propere Handen wordt Van Holsbeeck voornamelijk schriftvervalsing verweten.

LEES OOK: 'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

Zal Van Holsbeeck zwaar gestraft worden?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

6
6
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

28
28
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

277
277
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

263
263
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

149
149
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

204
204
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

59
59
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

529
529
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

194
194
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

370
370
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

558
558
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

206
206
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

376
376
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

178
178
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

155
155
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

151
151
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

74
74
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

249
249
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

74
74
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

323
323
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

224
224
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

229
229
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

442
442
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

524
524
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws