Clan-Coucke reageert op arrestatie Van Holsbeeck

door
Clan-Coucke reageert op arrestatie Van Holsbeeck

Vorige week geraakte bekend dat heel wat toplui uit het Belgische voetbal voor de raadkamer worden gesleept in het Propere Handen-dossier. Enkele dagen later volgde alweer een volgend bommetje. Zo werd voormalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck woensdagavond opgepakt.


De arrestatie staat los van de feiten waar Van Holsbeeck beschuldigd van wordt in het Propere Handen-dossier. Het kadert binnen het onderzoek naar (financiële) malversaties rond makelaar Christophe Henrotay. De voormalige sterke man van Paars-Wit zou onder meer retrocommissies hebben ontvangen bij bepaalde transfers. Daarnaast zou het duo via valse documenten hebben getracht om Marc Coucke voor zo'n 3 miljoen euro op te lichten bij de verkoop van Anderlecht.

Via zijn advocaat Walter Van Steenbrugge heeft de hoofdaandeelhouder nu een eerste keer gereageerd op de nieuwe ontwikkelingen. "Het is duidelijk geworden dat Coucke zwaar benadeeld is bij die aandelenoverdracht", klinkt het bij VTM Nieuws. "Dat is heel zuur, want meneer Coucke heeft te veel betaald voor de aandelen. Wat er met dat geld is gebeurd moet het onderzoek verder aanwijzen. Maar er zijn duidelijk indicaties van malversaties waar meneer Coucke niets van wist. "

LIJKEN UIT DE KAST
Naar verluidt zou Coucke in totaal voor zo'n 5 miljoen euro in het zak zijn gezet. Dat bedrag kan Van Steenbrugge niet bevestigen, maar er werd wel al snel duidelijk dat er één en ander niet klopte aan de verkoop van de club. "Er zijn veel lijken uit de kast gevallen. Hij heeft moeten ontdekken dat er bedrog in het spel was. Dat moet nu uitgeklaard worden. Uiteraard wil Coucke zijn geld terug. Dat is maar normaal na dergelijke zaken die niet door de beugel kunnen", aldus de raadsman.

LEES OOK: Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Denkt u dat Anderlecht momenteel volledig vrij is van dergelijke malversaties?

Meest recent

Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

40
40
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

19
19
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

41
41
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

106
106
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

91
91
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

17
17
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

340
340
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

209
209
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

103
103
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

264
264
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

518
518
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

78
78
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

327
327
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

220
220
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

159
159
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

173
173
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

256
256
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

707
707
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

412
412
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

471
471
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

334
334
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

275
275
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

134
134
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

167
167

Meer sportnieuws