Liverpool wipt futloos Arsenal richting League Cup-finale

70 stemmen
Liverpool wipt futloos Arsenal richting League Cup-finale

In de Engelse League Cup kwam er vanavond de conclusie in de tweede halve finale tussen Arsenal en Liverpool. Dit duel werd twee weken geleden uitgesteld door een te hoog aantal besmettingen bij The Reds, die naderhand zo goed als allemaal negatief bleken te zijn. Met enige vertraging wisten we vanavond dan alsnog wie de tegenstander zou worden van Chelsea in de finale.


Het heenduel vorige week op Anfield eindigde in een 0-0, ondanks het feit dat Liverpool drie kwart wedstrijd met een man meer op het veld stond. Daarvan konden de mannen van Klopp dus niet profiteren, en moest de klus vandaag worden geklaard in het Emirates Stadium. Hetzelfde gold uiteraard voor The Gunners, die op hun beurt hun Premier League-wedstrijd van afgelopen weekend tegen aartsrivaal Tottenham zagen uitgesteld.

De thuisploeg kwam dan ook relatief goed uitgerust aan de aftrap, zo zou je denken. Echter bleken de covid/blessurezorgen er toch diep te hebben ingehakt bij Arsenal, waar Sambi Lokonga 90 minuten tussen de lijnen stond. Want ondanks het feit dat ze het grote deel van de eerste helft de betere ploeg waren, was het overduidelijk dat verschillende spelers niet helemaal wedstrijdfit waren. White, Tomiyasu, Saka, Smith-Rowe, Lacazette, allemaal leken ze na twintig minuten al piepdood te zitten. Tot overmaat van ramp scoorde Liverpool met zijn enige trap op doel. Jota tekende met een fraaie actie voor 0-1.



Veel werk voor de boeg dus voor Arsenal in de tweede helft, maar niet verrassend konden de bakens niet meer worden verzet. In tegenstelling was Liverpool na de koffie het meest gevaarlijk, zonder zelf echt goed te spelen. Konate raakte de paal, opnieuw Diego Jota tekende wél voor de doodsteek. 0-2, en boeken toe voor de thuisploeg. De van de Afrika Cup teruggekeerde Thomas Partey pakte in sneltempo ook nog tweemaal geel, en dus rood. Liverpool naar de finale, waar het eind februari het Chelsea van Romelu Lukaku partij mag geven.

Scoreverloop:
(19') Jota 0-1
(77') Jota 0-2

LEES OOK: Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

Wie haalt het in de finale?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

12
12
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

8
8
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

41
41
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

257
257
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

36
36
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

136
136
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

165
165
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

132
132
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

429
429
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

107
107
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

52
52
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

145
145
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

295
295
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

114
114
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

70
70
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

229
229
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

68
68
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

154
154
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

422
422
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

276
276
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

539
539
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

148
148

Meer sportnieuws