Liverpool wipt futloos Arsenal richting League Cup-finale

70 stemmen
Liverpool wipt futloos Arsenal richting League Cup-finale

In de Engelse League Cup kwam er vanavond de conclusie in de tweede halve finale tussen Arsenal en Liverpool. Dit duel werd twee weken geleden uitgesteld door een te hoog aantal besmettingen bij The Reds, die naderhand zo goed als allemaal negatief bleken te zijn. Met enige vertraging wisten we vanavond dan alsnog wie de tegenstander zou worden van Chelsea in de finale.


Het heenduel vorige week op Anfield eindigde in een 0-0, ondanks het feit dat Liverpool drie kwart wedstrijd met een man meer op het veld stond. Daarvan konden de mannen van Klopp dus niet profiteren, en moest de klus vandaag worden geklaard in het Emirates Stadium. Hetzelfde gold uiteraard voor The Gunners, die op hun beurt hun Premier League-wedstrijd van afgelopen weekend tegen aartsrivaal Tottenham zagen uitgesteld.

De thuisploeg kwam dan ook relatief goed uitgerust aan de aftrap, zo zou je denken. Echter bleken de covid/blessurezorgen er toch diep te hebben ingehakt bij Arsenal, waar Sambi Lokonga 90 minuten tussen de lijnen stond. Want ondanks het feit dat ze het grote deel van de eerste helft de betere ploeg waren, was het overduidelijk dat verschillende spelers niet helemaal wedstrijdfit waren. White, Tomiyasu, Saka, Smith-Rowe, Lacazette, allemaal leken ze na twintig minuten al piepdood te zitten. Tot overmaat van ramp scoorde Liverpool met zijn enige trap op doel. Jota tekende met een fraaie actie voor 0-1.



Veel werk voor de boeg dus voor Arsenal in de tweede helft, maar niet verrassend konden de bakens niet meer worden verzet. In tegenstelling was Liverpool na de koffie het meest gevaarlijk, zonder zelf echt goed te spelen. Konate raakte de paal, opnieuw Diego Jota tekende wél voor de doodsteek. 0-2, en boeken toe voor de thuisploeg. De van de Afrika Cup teruggekeerde Thomas Partey pakte in sneltempo ook nog tweemaal geel, en dus rood. Liverpool naar de finale, waar het eind februari het Chelsea van Romelu Lukaku partij mag geven.

Scoreverloop:
(19') Jota 0-1
(77') Jota 0-2

LEES OOK: Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Wie haalt het in de finale?

Meest recent

Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

1
1
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

26
26
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

52
52
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

170
170
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

169
169
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

152
152
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

86
86
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

244
244
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

56
56
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

253
253
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

538
538
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

412
412
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

491
491
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

76
76
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

125
125
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

179
179
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

192
192
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

146
146
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

93
93
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

481
481
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

172
172
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

97
97

Meer sportnieuws