Liverpool wipt futloos Arsenal richting League Cup-finale

door
Liverpool wipt futloos Arsenal richting League Cup-finale

In de Engelse League Cup kwam er vanavond de conclusie in de tweede halve finale tussen Arsenal en Liverpool. Dit duel werd twee weken geleden uitgesteld door een te hoog aantal besmettingen bij The Reds, die naderhand zo goed als allemaal negatief bleken te zijn. Met enige vertraging wisten we vanavond dan alsnog wie de tegenstander zou worden van Chelsea in de finale.


Het heenduel vorige week op Anfield eindigde in een 0-0, ondanks het feit dat Liverpool drie kwart wedstrijd met een man meer op het veld stond. Daarvan konden de mannen van Klopp dus niet profiteren, en moest de klus vandaag worden geklaard in het Emirates Stadium. Hetzelfde gold uiteraard voor The Gunners, die op hun beurt hun Premier League-wedstrijd van afgelopen weekend tegen aartsrivaal Tottenham zagen uitgesteld.

De thuisploeg kwam dan ook relatief goed uitgerust aan de aftrap, zo zou je denken. Echter bleken de covid/blessurezorgen er toch diep te hebben ingehakt bij Arsenal, waar Sambi Lokonga 90 minuten tussen de lijnen stond. Want ondanks het feit dat ze het grote deel van de eerste helft de betere ploeg waren, was het overduidelijk dat verschillende spelers niet helemaal wedstrijdfit waren. White, Tomiyasu, Saka, Smith-Rowe, Lacazette, allemaal leken ze na twintig minuten al piepdood te zitten. Tot overmaat van ramp scoorde Liverpool met zijn enige trap op doel. Jota tekende met een fraaie actie voor 0-1.



Veel werk voor de boeg dus voor Arsenal in de tweede helft, maar niet verrassend konden de bakens niet meer worden verzet. In tegenstelling was Liverpool na de koffie het meest gevaarlijk, zonder zelf echt goed te spelen. Konate raakte de paal, opnieuw Diego Jota tekende wél voor de doodsteek. 0-2, en boeken toe voor de thuisploeg. De van de Afrika Cup teruggekeerde Thomas Partey pakte in sneltempo ook nog tweemaal geel, en dus rood. Liverpool naar de finale, waar het eind februari het Chelsea van Romelu Lukaku partij mag geven.

Scoreverloop:
(19') Jota 0-1
(77') Jota 0-2

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Wie haalt het in de finale?

Meest recent

POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

48
48
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

64
64
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

76
76
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

155
155
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

217
217
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

135
135
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

65
65
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

35
35
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

497
497
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

351
351
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

583
583
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

340
340
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

105
105
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

114
114
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

424
424
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

261
261
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

111
111
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

270
270
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

470
470
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

197
197
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

70
70
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

580
580
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

114
114

Meer sportnieuws