Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

door
Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

AA Gent maakt zich opnieuw op voor enkele drukke weken. De Buffalo's zijn als enige Belgische ploeg nog actief op drie fronten, weldra worden de competitiematchen dus doorspekt met bekervoetbal en de Conference League-opdrachten. Ondertussen werkt men achter de schermen echter ook hard aan de langere termijn.


De Oost-Vlamingen zetten sinds kort weer hoog in op de eigen jeugdwerking. Zo werd de opleiding eind vorig seizoen verder geprofessionaliseerd. Emilio Ferrera werd namelijk aangesteld als 'Head of Football Formation'. Naast beloften-trainer werd hij zo ook verantwoordelijk voor de jeugdopleiding vanaf de U16. Hij moet er persoonlijk voor zorgen dat er een goede doorstroming komt naar de eerste ploeg. Een belangrijke voorwaarde daarvoor is wel dat Gent zijn grootste talenten aan boord kan houden.

En daar maakt de club duidelijk werk van. Zo hebben de Buffalo's opnieuw het contract opengebroken van een potentieel goudhaantje. Via de clubkanalen meldt Gent namelijk dat Malick Fofana zijn overeenkomst heeft verlengd tot medio 2024. En daar mag de club best trots op zijn. De 16-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten in de Gentse jeugdopleiding. Hij kan dan ook rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, onder meer Ajax werd al vaak genoemd.

POLYVALENTE AANVALLER
Maar voorlopig blijft Fofana, tevens een Belgisch jeugd-international, AA Gent dus trouw. Daar speelt hij inmiddels al sinds 2014, daarvoor kwam hij uit voor Eendracht Aalst. "Hij is tweevoetig en een snelle, technisch vaardige speler die makkelijk scoort en doelpunten aanbrengt. Daarnaast is hij een vaste waarde bij de Belgische jeugdploegen. Behalve zijn technische kwaliteiten is Malick ook een winnaar die zijn verdedigende taken niet vergeet", beschrijft de club haar potentieel goudhaantje.

LEES OOK: Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Vanhaezebrouck moet vaker kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

39
39
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

21
21
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

62
62
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

170
170
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

129
129
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

38
38
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

226
226
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

332
332
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

329
329
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

211
211
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

132
132
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

330
330
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

111
111
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

47
47
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

93
93
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

407
407
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

365
365
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

202
202
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

290
290
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

476
476
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

381
381

Meer sportnieuws