Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

door
Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

AA Gent maakt zich opnieuw op voor enkele drukke weken. De Buffalo's zijn als enige Belgische ploeg nog actief op drie fronten, weldra worden de competitiematchen dus doorspekt met bekervoetbal en de Conference League-opdrachten. Ondertussen werkt men achter de schermen echter ook hard aan de langere termijn.


De Oost-Vlamingen zetten sinds kort weer hoog in op de eigen jeugdwerking. Zo werd de opleiding eind vorig seizoen verder geprofessionaliseerd. Emilio Ferrera werd namelijk aangesteld als 'Head of Football Formation'. Naast beloften-trainer werd hij zo ook verantwoordelijk voor de jeugdopleiding vanaf de U16. Hij moet er persoonlijk voor zorgen dat er een goede doorstroming komt naar de eerste ploeg. Een belangrijke voorwaarde daarvoor is wel dat Gent zijn grootste talenten aan boord kan houden.

En daar maakt de club duidelijk werk van. Zo hebben de Buffalo's opnieuw het contract opengebroken van een potentieel goudhaantje. Via de clubkanalen meldt Gent namelijk dat Malick Fofana zijn overeenkomst heeft verlengd tot medio 2024. En daar mag de club best trots op zijn. De 16-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten in de Gentse jeugdopleiding. Hij kan dan ook rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, onder meer Ajax werd al vaak genoemd.

POLYVALENTE AANVALLER
Maar voorlopig blijft Fofana, tevens een Belgisch jeugd-international, AA Gent dus trouw. Daar speelt hij inmiddels al sinds 2014, daarvoor kwam hij uit voor Eendracht Aalst. "Hij is tweevoetig en een snelle, technisch vaardige speler die makkelijk scoort en doelpunten aanbrengt. Daarnaast is hij een vaste waarde bij de Belgische jeugdploegen. Behalve zijn technische kwaliteiten is Malick ook een winnaar die zijn verdedigende taken niet vergeet", beschrijft de club haar potentieel goudhaantje.

LEES OOK: Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

Vanhaezebrouck moet vaker kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

3
3
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

5
5
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

57
57
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

47
47
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

96
96
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

54
54
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

60
60
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

42
42
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

88
88
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

159
159
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

47
47
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

365
365
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

64
64
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

221
221
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

83
83
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

109
109
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

93
93
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

66
66
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

361
361
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

322
322
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

298
298
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

65
65
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

74
74

Meer sportnieuws