Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

door
Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

AA Gent maakt zich opnieuw op voor enkele drukke weken. De Buffalo's zijn als enige Belgische ploeg nog actief op drie fronten, weldra worden de competitiematchen dus doorspekt met bekervoetbal en de Conference League-opdrachten. Ondertussen werkt men achter de schermen echter ook hard aan de langere termijn.


De Oost-Vlamingen zetten sinds kort weer hoog in op de eigen jeugdwerking. Zo werd de opleiding eind vorig seizoen verder geprofessionaliseerd. Emilio Ferrera werd namelijk aangesteld als 'Head of Football Formation'. Naast beloften-trainer werd hij zo ook verantwoordelijk voor de jeugdopleiding vanaf de U16. Hij moet er persoonlijk voor zorgen dat er een goede doorstroming komt naar de eerste ploeg. Een belangrijke voorwaarde daarvoor is wel dat Gent zijn grootste talenten aan boord kan houden.

En daar maakt de club duidelijk werk van. Zo hebben de Buffalo's opnieuw het contract opengebroken van een potentieel goudhaantje. Via de clubkanalen meldt Gent namelijk dat Malick Fofana zijn overeenkomst heeft verlengd tot medio 2024. En daar mag de club best trots op zijn. De 16-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten in de Gentse jeugdopleiding. Hij kan dan ook rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, onder meer Ajax werd al vaak genoemd.

POLYVALENTE AANVALLER
Maar voorlopig blijft Fofana, tevens een Belgisch jeugd-international, AA Gent dus trouw. Daar speelt hij inmiddels al sinds 2014, daarvoor kwam hij uit voor Eendracht Aalst. "Hij is tweevoetig en een snelle, technisch vaardige speler die makkelijk scoort en doelpunten aanbrengt. Daarnaast is hij een vaste waarde bij de Belgische jeugdploegen. Behalve zijn technische kwaliteiten is Malick ook een winnaar die zijn verdedigende taken niet vergeet", beschrijft de club haar potentieel goudhaantje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

Vanhaezebrouck moet vaker kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

8
8
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

59
59
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

8
8
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

172
172
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

28
28
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

65
65
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

19
19
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

38
38
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

47
47
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

41
41
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

31
31
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

73
73
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

30
30
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

64
64
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

568
568
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

210
210
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

266
266
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

69
69
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

470
470
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

91
91
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

103
103
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

135
135
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1142
1142

Meer sportnieuws