Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

door
Gent slaat toe: goudhaantje tekent tot 2024

AA Gent maakt zich opnieuw op voor enkele drukke weken. De Buffalo's zijn als enige Belgische ploeg nog actief op drie fronten, weldra worden de competitiematchen dus doorspekt met bekervoetbal en de Conference League-opdrachten. Ondertussen werkt men achter de schermen echter ook hard aan de langere termijn.


De Oost-Vlamingen zetten sinds kort weer hoog in op de eigen jeugdwerking. Zo werd de opleiding eind vorig seizoen verder geprofessionaliseerd. Emilio Ferrera werd namelijk aangesteld als 'Head of Football Formation'. Naast beloften-trainer werd hij zo ook verantwoordelijk voor de jeugdopleiding vanaf de U16. Hij moet er persoonlijk voor zorgen dat er een goede doorstroming komt naar de eerste ploeg. Een belangrijke voorwaarde daarvoor is wel dat Gent zijn grootste talenten aan boord kan houden.

En daar maakt de club duidelijk werk van. Zo hebben de Buffalo's opnieuw het contract opengebroken van een potentieel goudhaantje. Via de clubkanalen meldt Gent namelijk dat Malick Fofana zijn overeenkomst heeft verlengd tot medio 2024. En daar mag de club best trots op zijn. De 16-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten in de Gentse jeugdopleiding. Hij kan dan ook rekenen op de interesse van verschillende andere clubs, onder meer Ajax werd al vaak genoemd.

POLYVALENTE AANVALLER
Maar voorlopig blijft Fofana, tevens een Belgisch jeugd-international, AA Gent dus trouw. Daar speelt hij inmiddels al sinds 2014, daarvoor kwam hij uit voor Eendracht Aalst. "Hij is tweevoetig en een snelle, technisch vaardige speler die makkelijk scoort en doelpunten aanbrengt. Daarnaast is hij een vaste waarde bij de Belgische jeugdploegen. Behalve zijn technische kwaliteiten is Malick ook een winnaar die zijn verdedigende taken niet vergeet", beschrijft de club haar potentieel goudhaantje.

LEES OOK: Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Vanhaezebrouck moet vaker kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

1
1
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

53
53
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

42
42
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

23
23
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

136
136
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

51
51
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

90
90
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

98
98
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

106
106
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

129
129
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

75
75
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

93
93
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

60
60
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

165
165
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

151
151
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

177
177
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

329
329
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

167
167
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

112
112
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

371
371
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

225
225
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

645
645
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

137
137
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

599
599

Meer sportnieuws