'Spanning loopt op: Barça en Bayern in koude oorlog'

269
'Spanning loopt op: Barça en Bayern in koude oorlog'

Ondanks de historische 8-2-vernedering in de Champions League van twee seizoenen geleden en hun meer recente confrontaties, waren de relaties tussen FC Barcelona en Bayern München telkens behoorlijk goed. Maar daar is inmiddels verandering in gekomen. Zo lopen de spanningen tussen beide grootmachten naar verluidt hoog op.


Het Duitse Sport 1 en het Catalaanse SPORT maken zelfs melding van een soort koude oorlog tussen de twee clubs. Naar verluidt zou Bayern zich de woede van Barça op de hals hebben gehaald door toenaderingspogingen bij Sergiño Dest en Pedri. De Duitsers zouden zelfs (tevergeefs) getracht hebben om de recente contractverlenging van die laatste te ondermijnen door hem proberen te verleiden voor een transfer naar de Allianz Arena.

Ook Dest zou in de voorbije maanden meermaals het hof zijn gemaakt door Der Rekordmeister, zonder dat Barcelona daarvan op de hoogte was. Al was er ook sprake van omgekeerd gedrag. De Catalanen trekken naar verluidt aan de mouw van Niklas Süle en hopen hem transfervrij te kunnen oppikken na het seizoen. Bayern deed verschillende aanbiedingen om de overeenkomst van de verdediger te verlengen, maar onder meer door de belangstelling van andere ploegen legde hij die voorstellen naast zich neer.

SUPERLEAGUE
Daarnaast zou Barça ook flirten met de Beierse jeugdproducten Kenan Yildiz en Gabriel Vidovic. Tot slot zou de hele Super League-saga olie op het vuur hebben gegooid. Barcelona was namelijk één van de grote voortrekkers van het project, terwijl Bayern net één van de grootste tegenstanders was. Momenteel kan het bestuur van beide clubs dus niet langer met mekaar door één deur. Afwachten of het op termijn tot een toenadering kan komen.

LEES OOK: 'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

0
0
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

44
44
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

42
42
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

26
26
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

121
121
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

94
94
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

125
125
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

73
73
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

81
81
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

179
179
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

115
115
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

218
218
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

276
276
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

87
87
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

433
433
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

518
518
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

204
204
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

134
134
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

136
136
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

207
207
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

199
199
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1761
1761

Meer sportnieuws