'Spanning loopt op: Barça en Bayern in koude oorlog'

door
'Spanning loopt op: Barça en Bayern in koude oorlog'

Ondanks de historische 8-2-vernedering in de Champions League van twee seizoenen geleden en hun meer recente confrontaties, waren de relaties tussen FC Barcelona en Bayern München telkens behoorlijk goed. Maar daar is inmiddels verandering in gekomen. Zo lopen de spanningen tussen beide grootmachten naar verluidt hoog op.


Het Duitse Sport 1 en het Catalaanse SPORT maken zelfs melding van een soort koude oorlog tussen de twee clubs. Naar verluidt zou Bayern zich de woede van Barça op de hals hebben gehaald door toenaderingspogingen bij Sergiño Dest en Pedri. De Duitsers zouden zelfs (tevergeefs) getracht hebben om de recente contractverlenging van die laatste te ondermijnen door hem proberen te verleiden voor een transfer naar de Allianz Arena.

Ook Dest zou in de voorbije maanden meermaals het hof zijn gemaakt door Der Rekordmeister, zonder dat Barcelona daarvan op de hoogte was. Al was er ook sprake van omgekeerd gedrag. De Catalanen trekken naar verluidt aan de mouw van Niklas Süle en hopen hem transfervrij te kunnen oppikken na het seizoen. Bayern deed verschillende aanbiedingen om de overeenkomst van de verdediger te verlengen, maar onder meer door de belangstelling van andere ploegen legde hij die voorstellen naast zich neer.

SUPERLEAGUE
Daarnaast zou Barça ook flirten met de Beierse jeugdproducten Kenan Yildiz en Gabriel Vidovic. Tot slot zou de hele Super League-saga olie op het vuur hebben gegooid. Barcelona was namelijk één van de grote voortrekkers van het project, terwijl Bayern net één van de grootste tegenstanders was. Momenteel kan het bestuur van beide clubs dus niet langer met mekaar door één deur. Afwachten of het op termijn tot een toenadering kan komen.

LEES OOK: 'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

20
20
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

94
94
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

158
158
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

14
14
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

147
147
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

112
112
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

157
157
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

102
102
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

248
248
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

394
394
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

117
117
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

76
76
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

48
48
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

57
57
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

212
212
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1310
1310
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

266
266
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

144
144
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

44
44
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

234
234
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

363
363
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

259
259
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

432
432

Meer sportnieuws