Dewaele onthult waarom hij voor Standard tekende

door
Dewaele onthult waarom hij voor Standard tekende

Standard is het tweede deel van het seizoen degelijk begonnen. Op het veld van RSC Anderlecht pakten de Rouches een onverhoopt punt na een late treffer van Denis Dragus. Die wiste de openingstreffer van Yari Verschaeren uit.


De Luikenaars schieten wel niet veel op met die puntendeling in het klassement. De magere balans momenteel luidt de 14de plek met amper 24 punten. Dat zijn er slechts vijf meer dan RFC Seraing, dat voorlaatste staat. Luka Elsner en co zullen in het tweede luik van deze jaargang dus in actie moeten schieten en zo snel mogelijk het behoud moeten veiligstellen. Een opdracht die je normaal niet linkt aan een club zoals Standard.

De club uit de Vurige Stede wil dit kalenderjaar uit een ander vaatje tappen. Getuige daarvan de Luikse bedrijvigheid op de transfermarkt. Zo werd Renaud Emond eerder deze week al voorgesteld op Sclessin. De spits kom terug van het Franse Nantes, waar het niet lukte voor hem. In Luik moet hij zijn neus voor doelpunten terugvinden. In 140 wedstrijden scoorde hij al 43 goals voor Standard.

GILLES DEWAELE

Ook Gilles Dewaele werd gestrikt in de wintermercato. De vleugelverdediger komt over van reeksgenoot KV Kortrijk. Hij kwam al meteen in actie op bezoek bij Anderlecht en mocht negentig minuten spelen. Vandaag werd Dewaele officieel voorgesteld bij Standard met een persconferentie. De speler gaf daarop aan waarom hij zijn krabbel gezet heeft. "Het was de beste keuze, want Standard blijft een van de grootste clubs van het land. Het was ook, op je 25ste, het beste moment om te vertrekken uit Kortrijk en te tekenen voor een topclub", vertelde hij.

LEES OOK: Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Zal hij er slagen?

Meest recent

Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

76
76
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

31
31
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

30
30
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

382
382
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

125
125
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

250
250
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

51
51
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

154
154
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

57
57
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

138
138
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

143
143
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

226
226
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

200
200
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

344
344
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

179
179
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

166
166
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

242
242
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

344
344
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

172
172
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

119
119
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

432
432
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

244
244
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

555
555
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

93
93
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

95
95

Meer sportnieuws