Dewaele onthult waarom hij voor Standard tekende

door
Dewaele onthult waarom hij voor Standard tekende

Standard is het tweede deel van het seizoen degelijk begonnen. Op het veld van RSC Anderlecht pakten de Rouches een onverhoopt punt na een late treffer van Denis Dragus. Die wiste de openingstreffer van Yari Verschaeren uit.


De Luikenaars schieten wel niet veel op met die puntendeling in het klassement. De magere balans momenteel luidt de 14de plek met amper 24 punten. Dat zijn er slechts vijf meer dan RFC Seraing, dat voorlaatste staat. Luka Elsner en co zullen in het tweede luik van deze jaargang dus in actie moeten schieten en zo snel mogelijk het behoud moeten veiligstellen. Een opdracht die je normaal niet linkt aan een club zoals Standard.

De club uit de Vurige Stede wil dit kalenderjaar uit een ander vaatje tappen. Getuige daarvan de Luikse bedrijvigheid op de transfermarkt. Zo werd Renaud Emond eerder deze week al voorgesteld op Sclessin. De spits kom terug van het Franse Nantes, waar het niet lukte voor hem. In Luik moet hij zijn neus voor doelpunten terugvinden. In 140 wedstrijden scoorde hij al 43 goals voor Standard.

GILLES DEWAELE

Ook Gilles Dewaele werd gestrikt in de wintermercato. De vleugelverdediger komt over van reeksgenoot KV Kortrijk. Hij kwam al meteen in actie op bezoek bij Anderlecht en mocht negentig minuten spelen. Vandaag werd Dewaele officieel voorgesteld bij Standard met een persconferentie. De speler gaf daarop aan waarom hij zijn krabbel gezet heeft. "Het was de beste keuze, want Standard blijft een van de grootste clubs van het land. Het was ook, op je 25ste, het beste moment om te vertrekken uit Kortrijk en te tekenen voor een topclub", vertelde hij.

LEES OOK: Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Zal hij er slagen?

Meest recent

Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

15
15
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

75
75
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

37
37
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

41
41
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

198
198
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

50
50
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

80
80
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

95
95
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

240
240
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

253
253
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

103
103
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

115
115
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

105
105
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

407
407
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

444
444
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

130
130
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

406
406
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

493
493
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

297
297
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

115
115
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

162
162
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

265
265
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

339
339

Meer sportnieuws