Dewaele onthult waarom hij voor Standard tekende

door
Dewaele onthult waarom hij voor Standard tekende

Standard is het tweede deel van het seizoen degelijk begonnen. Op het veld van RSC Anderlecht pakten de Rouches een onverhoopt punt na een late treffer van Denis Dragus. Die wiste de openingstreffer van Yari Verschaeren uit.


De Luikenaars schieten wel niet veel op met die puntendeling in het klassement. De magere balans momenteel luidt de 14de plek met amper 24 punten. Dat zijn er slechts vijf meer dan RFC Seraing, dat voorlaatste staat. Luka Elsner en co zullen in het tweede luik van deze jaargang dus in actie moeten schieten en zo snel mogelijk het behoud moeten veiligstellen. Een opdracht die je normaal niet linkt aan een club zoals Standard.

De club uit de Vurige Stede wil dit kalenderjaar uit een ander vaatje tappen. Getuige daarvan de Luikse bedrijvigheid op de transfermarkt. Zo werd Renaud Emond eerder deze week al voorgesteld op Sclessin. De spits kom terug van het Franse Nantes, waar het niet lukte voor hem. In Luik moet hij zijn neus voor doelpunten terugvinden. In 140 wedstrijden scoorde hij al 43 goals voor Standard.

GILLES DEWAELE

Ook Gilles Dewaele werd gestrikt in de wintermercato. De vleugelverdediger komt over van reeksgenoot KV Kortrijk. Hij kwam al meteen in actie op bezoek bij Anderlecht en mocht negentig minuten spelen. Vandaag werd Dewaele officieel voorgesteld bij Standard met een persconferentie. De speler gaf daarop aan waarom hij zijn krabbel gezet heeft. "Het was de beste keuze, want Standard blijft een van de grootste clubs van het land. Het was ook, op je 25ste, het beste moment om te vertrekken uit Kortrijk en te tekenen voor een topclub", vertelde hij.

LEES OOK: Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Zal hij er slagen?

Meest recent

Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

21
21
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

158
158
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

34
34
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

64
64
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

260
260
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

46
46
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

78
78
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

211
211
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

229
229
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

754
754
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

108
108
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

256
256
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

454
454
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

508
508
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

675
675
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

253
253
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

629
629
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

425
425
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

62
62
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

143
143
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

233
233
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

50
50
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

145
145
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

226
226
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

248
248

Meer sportnieuws