Disciplinair Comité geeft finale beslissing over Eupen-Cercle

318 stemmen
Disciplinair Comité geeft finale beslissing over Eupen-Cercle

Het was weer een woelige speeldag in de Jupiler Pro League afgelopen weekend. Zo was er het dispuut rond de wedstrijd tussen OH Leuven en KV Mechelen, maar ook het duel tussen KAS Eupen en Cercle Brugge bleef niet onbesproken.


De Oostkantonners kampten in aanloop naar het duel tegen de Vereniging namelijk met heel wat coronabesmettingen, 16 gevallen om precies te zijn. Daarom vroegen ze aan de kalendermanager uitstel. Die ging echter niet akkoord en gaf geen gehoor aan de vraag van de Panda's. Die besloten de wedstrijd dan maar te spelen, maar wel onder voorbehoud. De club tekende bovendien beroep aan.

Sporza weet nu dat de voetbalbond het beroep van Eupen verworpen heeft. Daardoor blijft de uitslag van de wedstrijd tegen Cercle (0-2) in de tabellen staan. "Intussen is het coronaprotocol van de Pro league aangepast, maar Eupen kan er geen profijt uit halen", vermeldt het medium er nog bij. Pech dus Eupen, dat twaalfde blijft in het klassement. Cercle kampeert op de tiende plek. 

STATEMENT

Voor de wedstrijd tegen de Bruggelingen kwam Eupen met een opmerkelijk statement. De spelers keerden de camera's de rug toe tijdens de hymne van de Pro League en wilden daarmee hun ongenoegen laten blijken over hun afgewezen verzoek om uitstel. Ook KV Mechelen kon onder voorbehoud aantreden dit weekend, maar de Kakkers besloten om niet naar Leuven af te zakken voor hun duel tegen OHL. Dat deden ze omdat ze er niet mee akkoord waren dat hun wedstrijd niet werd uitgesteld en naar eigen zeggen de gezondheid van hun spelers vooropstelden. 

  

LEES OOK: 'Cercle wil transferslag slaan in Premier League'

Juiste beslissing?

Meest recent

'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

5
5
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

4
4
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

142
142
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

161
161
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

40
40
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

139
139
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

702
702
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

139
139
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

106
106
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

46
46
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

118
118
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

157
157
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

137
137
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

982
982
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

440
440
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

137
137
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

898
898
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

474
474
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

532
532
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

476
476
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

551
551
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

129
129
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

39
39

Meer sportnieuws