Disciplinair Comité geeft finale beslissing over Eupen-Cercle

door
Disciplinair Comité geeft finale beslissing over Eupen-Cercle

Het was weer een woelige speeldag in de Jupiler Pro League afgelopen weekend. Zo was er het dispuut rond de wedstrijd tussen OH Leuven en KV Mechelen, maar ook het duel tussen KAS Eupen en Cercle Brugge bleef niet onbesproken.


De Oostkantonners kampten in aanloop naar het duel tegen de Vereniging namelijk met heel wat coronabesmettingen, 16 gevallen om precies te zijn. Daarom vroegen ze aan de kalendermanager uitstel. Die ging echter niet akkoord en gaf geen gehoor aan de vraag van de Panda's. Die besloten de wedstrijd dan maar te spelen, maar wel onder voorbehoud. De club tekende bovendien beroep aan.

Sporza weet nu dat de voetbalbond het beroep van Eupen verworpen heeft. Daardoor blijft de uitslag van de wedstrijd tegen Cercle (0-2) in de tabellen staan. "Intussen is het coronaprotocol van de Pro league aangepast, maar Eupen kan er geen profijt uit halen", vermeldt het medium er nog bij. Pech dus Eupen, dat twaalfde blijft in het klassement. Cercle kampeert op de tiende plek. 

STATEMENT

Voor de wedstrijd tegen de Bruggelingen kwam Eupen met een opmerkelijk statement. De spelers keerden de camera's de rug toe tijdens de hymne van de Pro League en wilden daarmee hun ongenoegen laten blijken over hun afgewezen verzoek om uitstel. Ook KV Mechelen kon onder voorbehoud aantreden dit weekend, maar de Kakkers besloten om niet naar Leuven af te zakken voor hun duel tegen OHL. Dat deden ze omdat ze er niet mee akkoord waren dat hun wedstrijd niet werd uitgesteld en naar eigen zeggen de gezondheid van hun spelers vooropstelden. 

  

LEES OOK: Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Juiste beslissing?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

22
22
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

7
7
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

21
21
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

21
21
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

31
31
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

44
44
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

119
119
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

215
215
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

187
187
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

306
306
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

63
63
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

155
155
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

298
298
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

411
411
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

443
443
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws